View Single Post
Eski 08-12-2008, 23:15   #9
tolgahann
Ağaç Dostu

tolgahann's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2008
Sn.Balıkçı hayvanların kısırlaştırılması,sokakta acı çekerek ölmesinden iyidir diye düşünüyorum.Kedilerin tırnaklarının sökülmesi ise bencillikten başka bi şey değil.İkisinin arasında çok fark var.

Canlılar hareket etmek için enerji harcarlar ve bu enerjiyi de yedikleri besinlerden sağlarlar.Köpekler veya kediler yazın ormanda çeşitli böcekler sayesinde besin bulmakta zorlanmayabilir ama kışın bu besin zincirinin en önemli halkasını oluşturan böcek ve çeşitli hayvanlar kışı geçirmek için toprak altındaki güvenli yuvalarına saklanırlar.Bu durumda besin bulamayan hayvanların enerjileri gitgide azalır.Sonunda hareket edemez hale gelirler ve soğuk havaya yenik düşerler...

Sokakta kulağında mandal takılı köpekleri bende görüyorum.Bu mandallar olası bi kavgada köpeklerin kulağını yaralayarak.İşkence haline geliyor.(Bu olaya geçen yaz şahit oldum.)Bu mandalların anlamı sizinde söylediğiniz gibi köpeğin aşılı olduğu ama köpekler hayatları boyunca bir kere aşı olmuyorlar ki.Kist aşısı üç ayda bir.Kuduz,karma,tenya aşılarıda yılda bir yapılıyor diye biliyorum. ( benim köpeklerime veteriner böyle bi aşı takvimi düzenledi.) Belediyenin sokağa saldığı köpekleri aşı yapmak için tekrar topladığına hiç şahit olmadım doğrusu.

******* belediye bu mesaja karşılık vermeyecek ama ne zaman cevap verdi ki zaten...

tolgahann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön