Konu: benben1967
View Single Post
Eski 07-07-2008, 18:07   #1
malina
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
benben1967

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

internette gardenya hakkında bilgiler arıyordum. Birden ağaçlar.net karşıma çıktı ******* çıkmış.

Burada neler öğrendiniz?

Ne kadar çok şey bilmediğimi. Çiçek yetiştirmenin ne kadar zevkli olduğuna kanaat getirdim.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Nacizane birşeyler öğretebildimse ne mutlu bana.

Sizi tanıyalım

Ben 42 yaşında biri kız biri erkek 2 çocuk annesiyim. Boş bulduğum zamanlarımda eski Türk nakışlarını öğreten kurslara gidiyorum.
Bir ara sıkıntıdan ve çocuklarıma destek vermek için öss ye girdim kazandım,ama kızımın öss stresi sayesinde 1. sınıfı bir türlü geçemeyince ve de kayıtları unutunca okuldan atıldım . Sağlık olsun seneye gene gireceğim. Bunların dışında coca cola objeleri biriktiriyorum ne bulursam yani. Sardunyalara karşı özel bir ilgim var nedenini bilemiyorum.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Sabah kaltığımda ilk işim onlara koşuyorum tek gözüm açık teki kapalı halde. Günde sanırım eğer yeni bir çiçek almadıysam **** tohum ekmediysem 2 saat falan vaktimi alıyorlar.Sulaması okşaması kuru yaprakları temizlemesi ancak.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Bence yeterli benim gibi bir amatöre göre çok çok iyi.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Soru sormadan önce şöyle bir gezinsinler, genelde sorularının cevapları daha önceden verilmiş oluyor.Gerçi bunu ilk başlarda bende yapmıştım ama öğrendim , şimdi okuyorum sonra soruyorum.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Tüm sinirimi alıyorlar, dertlerimi sevinçlerimi dinliyorlar. Onlarla çok mutluyum. Çiçek açtıklarında sevinçten evde çığlık bile atailiyorm (adımız deliye çıktı zaten

Ençok sakız sardunyaları ilgimi çekiyor onun dışında ful, gardenya, benjamin, heleki selluka,aslında hepsini yetiştirmek istiyorum.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Hep anlatırım . Eski evimde 5. kattan aşağı uçan 12 kök sakız sardunyam vardı. Bir baktım balkondalar 10 dakika sonra baktım balkonun kenarında bir boşluk ,Allahallah burda saksı yok muydu? dedim kendi kendime kafamı bir uzattım ki sardunyalarım bahçeden bana imdat diyor.

Selluka maceram anlatılmaz yaşanır zaten onda iki gözüm iki çeşme ağlamıştım sabah kalktığımda saksıyı boş görünce neye uğradığımı şaşırmıştım.Ama sağolsun arkadaşlar bana bir tane fide yollamışlardı.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Çatalcanın bir köyünde küçük bir tarlamız var oraya küçük bir kulübe yapıp (şimdilik) ekip biçmeyi planlıyorum.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Zamansızlıktan vede geç haberdar olduğumdan dolayı katılamıyorum.Ama gönlüm hep sizlerle beraber.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Ev ve bahçe dergisini her ay alıyorum fikir vermesi açısından yararlı bir takım şeyler oluyor içinde.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Tema vakfı

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

İsmini hatırlamadığım bir kaç site var ama onları ağaçlar. neti bulduktan sonra ziyaret etmedim.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Almadım ama almayı isterdim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Kışın sabah kahvaltı yaparken açıyorum akşama kadar ordayım .

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Bitkilerden başka eski Türk el nakışları ile ilgiliyim ve coca cola objelerim var.Kitap okumayı çok severim.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Katıldım aldım yolladım. Bence çok hoş bir olay tanımadığım insanlardan birşey almak onlara birtakım şeyler yollamak karşılıksız süper bu zamanda.Hatta kapıdaki güvenlik sonunda pes etti benim tohumlarımdan.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Şimdilik yok.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Asabi yapım nedeniyle katılmıyorum.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Hiç biri yeterli değil zırt pırt reklam giriyorlar konu kopuyor dağılıyorum.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bahçesi olmayan ama birşeyleri elleriyle yetiştirmek ve çocuklar için harika .

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç:manolya
çiçek;sakız sardunyası
kitap: Benim adım kırmızı
şarkı: Let me fall
müzik grubu/müzik sanatçısı:Maksim
ressam:İbrahim çallı
şair:Nazım hikmet
film: babam ve oğlum
web sitesi:www.agaclar.net

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön