View Single Post
Eski 14-04-2006, 21:44   #5
malina
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
gelen bir mail:

Alıntı:
Sayın Yetkili,

Bu gün televizyonda haberleri seyrederken, sayın çevre ve orman bakanının, Tuzla'da bulunan atık maddelerden bahsederken, bu maddeleri tespit edebilecek bir sistemin olmadığını söyledi. Sayın bakanın ihtiyacı olan sistem mevcut ve İtalyan yetkililerinin verdiği isim ise GEFR'dir. Bu sistemi, eğer isterlerse Türkiye'ye getirebilirler diye düşünüyorum. Eğer ilgilenilirse, irtibat adresini verebilirim. Bu mesajı, yardımcı olabilmek amacıyla, sayın bakana direkt olarak gönderebilmek için, internette bakanlığın e-mail adresini aradım ama bulamadım. Siz de aynı konularla ilgileniyorsunuz, lütfen bu bilgileri sayın bakan'a ulaştırabilirmisiniz. Konu hakkındaki izahat aşağıdadır.

İtalyan askeri uçak ve uydu firması ilmi çalışmalarımı sürdürebilmem için İstanbul'a bir laboratuar kurmuşlardı. Bu laboratuar'da uydulara takılmak üzere bir sistemi projelendirdim. Bu sistem basit anlamıyla bir rilevatör sistemiydi. Bu gün bilinen rilevatörler sadece metalik malzemeleri tanıyabiliyorlar. Halbuki bizim yaptığımız her türlü malzemeyi tanıyor, DNA'yı tanıyor, bu nedenle de canlıları bir diğer benzerinden ayırt edebiliyor. Firmanın mühendislerini çağırdım ve bunun tatbikatını İstanbuldaki laboratuarda yaptım. Daha sonra, kuvvet komutanlarının da bu tatbikatı görmek istediklerini, ancak hep beraber Türkiye'ye gelemeyeceklerini, bu nedenle de bizim İtalya'ya gitmemiz gerektiğini söylediler. İtalya'ya asistanlarımla beraber gittim. Aynı üste, aynı tatbikatı tekrar ettim. Netice muazzamdı. Şerefimize göndere Türk bayrağı çektiler. Resim çekmek yasak olduğu için, kendilerinin fotoğrafçısı resimler çekti (Gönderdeki bayraklara dikkat ediniz). Ekte 2 adet resmi gönderiyorum. Tüm mutlu günlerin sizin olmasını dilerim.

Saygılarımla.

S. GÖRGÜN.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön