agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1331Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-02-2020, 07:40   #391
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
arkadaşlar şimdiye kadar paylaştığım tohumları çoktan göndermiş olurdum fakat fasulyelerde böceklenme olmuş epey ayıkladım şu an sorun görünmüyor fakat bazılarının içinde halen kapalı kutu içinde yaşar gibi yaşayanları gördüm.
çok denk gelmedim ancak paylaşıp paylaşmamayı sizlere sormak istiyorum. ona göre yarın tohumları kargoya vermiş olacağım 3 gündür bunun için bekliyordum.

AkisSoftware, ebd ve jasjass beğendi.
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-02-2020, 08:35   #392
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
arkadaşlar şimdiye kadar paylaştığım tohumları çoktan göndermiş olurdum fakat fasulyelerde böceklenme olmuş epey ayıkladım şu an sorun görünmüyor fakat bazılarının içinde halen kapalı kutu içinde yaşar gibi yaşayanları gördüm.
çok denk gelmedim ancak paylaşıp paylaşmamayı sizlere sormak istiyorum. ona göre yarın tohumları kargoya vermiş olacağım 3 gündür bunun için bekliyordum.
Bence paylaşın.

Sonuçta tohum talep eden olarak ta tohum paylaşan olarak ta kendi adıma bu tür riskleri göze aldım. Benim paylaştığım Aronya meyvelerinde de benzer küflenme sorunu oluştu. Kargo gönderene kadar buzdolabında duruyordu. Ama yinede istenmeyen böyle problemler olabiliyor.

AkisSoftware Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-02-2020, 09:12   #393
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-09-2015
Alıntı:
Benim naçiz görüşüm hastalık etmeninin yayılmasını engellemek adına paylaşmayın.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AkisSoftware beğendi.
bakidilek Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-02-2020, 09:42   #394
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2013
Alıntı:
Bence de paylaşın

pares Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-02-2020, 09:54   #395
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-11-2019
Alıntı:
Böceklenme tohumlarınızın ne kadar temiz zehirsiz ve lezzetli olduğunun işareti ben öyle düşünüyorum. Sonuçta kendi tohumunu alan her yetiştiriciiçin bu rikler her zaman var. Lütfen kendinizi kötü hissetmeyin. Üzülmeyin. Fasulye gibi büyük çeneklilerde çoğu zaman böcekler asıl tohumun öz kısmına zarar vermiyor. Daha önce bir arkadaşımdan böceklenmiş eski tohumlar gelmişti ve çimlenme oldu. Yüzdesi düşüyor biraz ama yine de çimlenen oluyor. Emeğinize sağlık.Düşünceli davranıp bunu paylaşmanız ayrıca kıymetli.Sevgiler

jasjass Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-02-2020, 11:27   #396
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi jasjass Mesajı Göster
Böceklenme tohumlarınızın ne kadar temiz zehirsiz ve lezzetli olduğunun işareti ben öyle düşünüyorum. Sonuçta kendi tohumunu alan her yetiştiriciiçin bu rikler her zaman var. Lütfen kendinizi kötü hissetmeyin. Üzülmeyin. Fasulye gibi büyük çeneklilerde çoğu zaman böcekler asıl tohumun öz kısmına zarar vermiyor. Daha önce bir arkadaşımdan böceklenmiş eski tohumlar gelmişti ve çimlenme oldu. Yüzdesi düşüyor biraz ama yine de çimlenen oluyor. Emeğinize sağlık.Düşünceli davranıp bunu paylaşmanız ayrıca kıymetli.Sevgiler
Ben de daha önce böceklenmiş tohumları çimlendirdim. Şimdi de buzdolabına koymadan önce poşetlere biraz tuz ve defne yaprağı koyuyorum.

istcallst Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-02-2020, 12:38   #397
Ağaç Dostu

Murat Uysal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2011
paketler hazır.. Kargoyu az sonra yollıycam

AkisSoftware beğendi.
Murat Uysal Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-02-2020, 18:31   #398
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2019
Alıntı:

Bence de paylaşın, şansımızı deneyelim.

Şeftali çiçeği Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-02-2020, 23:45   #399
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Talep kayıtlarının final tablosu yüklenmiştir:

buradan görülebilir. Tablo sadece geçerli talepleri içermektedir.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 06:40   #400
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Talep kayıtlarının final tablosu yüklenmiştir, buradan görülebilir. Tablo sadece geçerli talepleri içermektedir.
Emeklerinize sağlık üstad. İnşallah değerini bilen ellerde değerlenir tüm tohumlar.

Zekoş, CheNell, pares ve 6 kişi beğendi.
Eski 05-02-2020, 10:49   #401
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Giriş Tarihi: 10-12-2018
Galeri: 1
Teşekkürler, elinize sağlık.

Alıntı:
Talep kayıtlarının final tablosu yüklenmiştir, buradan görülebilir. Tablo sadece geçerli talepleri içermektedir.

halcur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 14:47   #402
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi istcallst Mesajı Göster
Ben de daha önce böceklenmiş tohumları çimlendirdim. Şimdi de buzdolabına koymadan önce poşetlere biraz tuz ve defne yaprağı koyuyorum.
Defne yaprağını evde her yerde kullanıyorum. Ceviz yaprağıyla birlikte. Ama tohumları tuzla birlikte koymak aklıma gelmemişti. İşe yaradıysa harika, denemek isterim.

Eski 05-02-2020, 15:04   #403
Yeni Üye

Sevgili emeği geçenler, kıymetli gönüllüler.. Hem organizasyon ve dağıtım hem de paylaşım açısından verilen emeği bir kaç aydır gözlemliyor ve gerçekten umutla, neşeyle izliyorum. Çok teşekkürler.

Organizasyonun ve etkinliğin içerisinde olan sevgili dostlar için belki olağan bir paylaşım, fakat yıllardır kendi tohum kütüphanesini oluşturmaya çalışan ve bu paylaşım ağına ilk kez dahil olan nispeten dışarıdan bir göz olarak şunu söylemek istedim, bu süreç mucizevi bir süreç. Bir masal olarak anlatsalar, gözlerim dolarak dinlerim.. O kadar diyeyim, hislerimi siz anlayıverin.

Minicik bir toprakta üretmeye yaşatmaya çalışıp.. Tohumu toplamanın, saklamanın üstelik o kıymetlileri (yüreğinden minik parçalar koyup yanına) paylaşmanın ne demek olduğunu azıcık bilen birinin her birinizin yüreğinden kopup gelen parçalara ne kadar kıymet verdiğini bilin istedim. Daha önceki paylaşımları kaçırmış olmam talihsiz ancak bu paylaşımı da yakalayabildiğim için şanslı hissediyorum açıkçası.

Ne kadar teşekkür etsem yetmeyecek ama yine de emek veren herkesin gönlüne zeval gelmesin. Sağolun. Varolun.

Eski 05-02-2020, 15:16   #404
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi istcallst Mesajı Göster
Tuzun zararı olur mu bilmiyorum, defne yaprağını da bilmiyordum. Ben odun külü ve nemi alması amacıyla bazen pirinç koyuyorum tohumla birlikte. Bugüne kadar hiç bir tohumuma bir şey olmadı.

meeteine Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 20:55   #405
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-01-2020
Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum

ksalman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2020, 22:04   #406
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-11-2008
Masraf desteği etkinliği olacak mı?

ozencan43 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-02-2020, 06:52   #407
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
arkadaşlar talep ettiğiniz doğrultuda spagetti kabak hariç tüm tohumları göndereceğim spagetti kabak tohumunu bir türlü bulamadım. fasulyeleride 3-4 gün dışarıda tutunca böcekler düşük ısıda ölmüşler. yarın hepsini kargoya vefeceğim.

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-02-2020, 07:26   #408
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi meeteine Mesajı Göster
Tuzun zararı olur mu bilmiyorum, defne yaprağını da bilmiyordum. Ben odun külü ve nemi alması amacıyla bazen pirinç koyuyorum tohumla birlikte. Bugüne kadar hiç bir tohumuma bir şey olmadı.
Tuz nem alıcı olarak etkindir. Nemli tuzun tuzluktan akması için pirinç kullanılıyor. Tuz daha nem çekici olduğu için akıcılık bir ölçüde sağlanabiliyor ama kuru tuz elde edemiyoruz. Pirinç yerine bulgur da kullanabilirsiniz. Yaklaşık aynı nem çekme değerlerine ulaşıyor.

TCM, ygorer ve uzunkum beğendi.
Portakal Rengi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-02-2020, 11:01   #409
Tohum Takas

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Adres gönderirken formata uygun ve doğru adres gönderilmeyişin neye malolduğuna dair bir örnek, bugün ortaya çıktı.

"ekolojikmezra" kullanıcı isimli üyemiz adres içeren bir mesaj göndermiş.

Ancak, gönderdiği mesajdaki adres kaydında yazılı olan "ekolojikmezre;........" şeklinde.

Dolayısıyla veritabanındaki adres bilgilerine ekolojikmezre olarak kaydediliyor.
Sistemde, talep edenler ile adres bilgileri otomatik karşılaştırıldığında, ekolojikmezra'nın adresi yok. Adresi olmayanlar listesinde ilan da ediliyor ama 15 Ocağa kadar bir düzeltme ya da uyarı gelmiyor.

Bilgisayarın mezre demiş ama mezra kastediyor diye bir kaabiliyeti yok. Yüzlerce adresin içinde gözle yakalamak da normal şartlarda pek mümkün değil. Buna rağmen adresine İL İlçe yazmayanlar olmuştu. Göz kontrolüyle yakaladıklarımı uyarmıştım, inşallah başka yoktur.

Sonuç olarak ekolojikmezra yanlış adres kaydından dolayı tohum alamıyor.

Adres bilgisinin doğru gönderilmesi çok zor bir şey değil. Göndermeden önce düzgünce kontrol edilip gönderilse problem olmayacak. Yanlış ise göz ile yakalanması sadece bir tesadüf olur. Lütfen aklınızda tutun.

malina, istcallst, TCM ve 3 kişi beğendi.
LojistikMerkezi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-02-2020, 13:16   #410
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Etkinlik takvimi

Paylaşımcıların taleplere göre tohumları hazırlayarak lojistik merkezine göndermesi ... Şubat 2020 ilk hafta

diye belirtilmiş. Bu takvime göre yarın süre bitiyor. Hadi hafta sonunu da ekleyelim. Kargosunu göndermeyenler ellerini çabuk tutmalılar.

Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-02-2020, 14:44   #411
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Daha kargosunu göndermemiş çok kişi var gibi görünüyor. Telefonları olanları arayıp uyarmak gerekiyor sanırım.

Bu sene eksiksiz bir paylaşım yapsak ne güzel olur.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Etkinlik takvimi

Paylaşımcıların taleplere göre tohumları hazırlayarak lojistik merkezine göndermesi ... Şubat 2020 ilk hafta

diye belirtilmiş. Bu takvime göre yarın süre bitiyor. Hadi hafta sonunu da ekleyelim. Kargosunu göndermeyenler ellerini çabuk tutmalılar.

Eski 06-02-2020, 16:25   #412
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi LojistikMerkezi Mesajı Göster
Yanlış ise göz ile yakalanması sadece bir tesadüf olur. Lütfen aklınızda tutun.
Tesadüf olmuyor ama ancak biz postaya vermek için zarflara tek tek adres yapıştırırken

Geçen yıl sokağı, numarayı geçtim; "aaaa şehrini yazmamış" dediğimiz bile olmuştu

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-02-2020, 16:47   #413
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Tesadüf olmuyor ama ancak biz postaya vermek için zarflara tek tek adres yapıştırırken

Geçen yıl sokağı, numarayı geçtim; "aaaa şehrini yazmamış" dediğimiz bile olmuştu
Zaten şehiri yazmama durumu çok oluyor. Bu yıl da epeyce vardı. Kalanlarla siz ilgilenirsiniz artık

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-02-2020, 12:13   #414
Ağaç Dostu

alperfect's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2010
Alıntı:
Ellerinize sağlık.

alperfect Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-02-2020, 12:40   #415
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-11-2016
Alıntı:
arkadaşlar talep ettiğiniz doğrultuda spagetti kabak hariç tüm tohumları göndereceğim spagetti kabak tohumunu bir türlü bulamadım. fasulyeleride 3-4 gün dışarıda tutunca böcekler düşük ısıda ölmüşler. yarın hepsini kargoya vefeceğim.
Bizde yeterince spagetti kabak tohumu var, isteyenlere yollayabilirim.

pupa.baski Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-02-2020, 13:51   #416
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
Kargoya yetişemiyorum sanırım, yarın sabah erkenden kargoya verebileceğim.

malina ve Dutlubahçe beğendi.
elifaydin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-02-2020, 17:29   #417
Yeni Üye

Ali9's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2020
An itibarı ile
Tohum paylaşımında bulunan kişi sayısı : 79
Kargosu gelenlerin sayısı : 60

Ali9 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-02-2020, 18:05   #418
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2007
Elimde olmayan sebeplerden ötürü kargoyu takvim zamanı içerisinde yollamakta biraz zorlandım.
Bu telaşla burayı atlamışım.
Ben tohumları kutu numaralarına göre değil, cinslerine ve talep edenlerin alfabetik sıralamasına göre poşetleyip yolladım maalesef.
Lojistik merkezine vereceğim zahmet için şimdiden affola.

Düzenleyen Tolga Özmeral : 07-02-2020 saat 18:49 Neden: Yazım Hatası.
Tolga Özmeral Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-02-2020, 23:05   #419
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-08-2009
Alıntı:
Benmi yanlış anladım talep eden olarak listede ismimi göremedim

lfkaya Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-02-2020, 00:01   #420
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-11-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lfkaya Mesajı Göster
Benmi yanlış anladım talep eden olarak listede ismimi göremedim

Tohum paylaşım etkinliği genel prensipler

3.4. Tohum talep edenlerin rolü

Önemli: Bir katılımcı iki yıl üst üste sadece talep eden olarak etkinliğe katılamaz. Örnek: Geçen yıl paylaşmadan tohum talep eden bir katılımcının bu yıl etkinlikten tohum talep edebilmesi için mutlaka tohum da paylaşması gereklidir.

Herhalde geçen sene de katılmışsınız etkinliğe, ama bu sene paylaşım yapmadığınız için talepleriniz otomatik iptal......

mutlu_inan beğendi.
ozencan43 Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024