agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1331Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-01-2020, 15:28   #361
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-12-2017
Benim hatamdan dolayı mail adresime etiketler bugün itibariyle geldi.Yarın itibariyle kargoya vericem İnşallah. Gecikmeden dolayı yönetimden ve arkadaşlardan özür dilerim. Herkese kolaygelsin.

Hakan DAG Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-01-2020, 17:09   #362
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Degerli hocam eger aksilik olmadiysa benim tohumlar suan merkeze varmis olmali

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Son gönderi zamanını hatırlatayım tekrar... @ AkisSoftware duymaz falan şimdi, ekim-dikim zamanı yaklaşıyor, daha tigernut ekcez çeşit çeşit...

Tohumlar poşetlendi, ilk bir kaç çeşidi evde mevcut büyük poşetlere koymuştum. Sonra minik poşetleri bulunca çoğunluğu oraya koydum, kutuya sığdırabilmek için tüm büyük poşetleri miniklere aktarayım dedim, bir çeşidi yaptım, baktım olacak gibi değil daha büyük bir ayakkabı kutusu buldum

En düşük sayı beş adet ile marina di chiggio kabağında oldu ancak sanırım bir kabak için yeterli sayı. Tohumlar bu yılın, çimlenmede sorun olacağını sanmıyorum.

Pıtırkız'ın biberinde 9-10 ar tane koyabildim, biraz daha fazlasını kendime ayırdım. Bunda da çimlenme sorunu olacağını düşünmüyorum. Biberin nerede ne yapacağını merak ettiğim için tüm talepleri azar azar da olsa karşıladım. Alan arkadaşların sonuçları paylaşacağını umarım.

Kısa barbunyanın geçen seneki tohumlarından bolca poşetlere koyarken ortalıkta dolaşan böcekleri gördüm soğukta durmalarına rağmen böceklenmişler...Bu yıl kendimize ayırdığımız tohumlardan dağıttım bu kez. Bu tohumlar aşağıda çok az kalmış, daha sonra yaylada bırakılmıştı, yani böceklenme ihtimali az ancak yine de alan arkadaşların buzdolabına koymasını tavsiye ederim.

Toplamda sanırım 24 saatlik uğraşım oldu. Önceki yıllarda az da olsa yardım eden çocuklar ve çocuklardan hallice yardımlarını esirgemeyen hanım bu yıl tüm yardımlarını esirgeyince iş başa düştü. Suları yavaş yavaş ısınıyor, olayın farkındayım, 'kızılcık sopası' lazım, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim, mümkünse azıcık uzun olsun, poşetlerken belim tutulmuş fazla uzanamam...

Toplamda 613 barkod poşetlendi. Bu poşetler 152 farklı kişiye ulaşacak ve yaklaşık 11 bine yakın tohum bu ellerde, yüreklerde hayat bulmaya çalışacak. İsmen, şahsen, resmen, gıyaben tanıdıklarıma, tohum dağıtımında torpil geçtiğim doğrudur. Özellikle çirkine...

@Meyvelitepe poşetlerin hepsi kutunun içerisinde, mümkün olduğunca barkodlar okunacak şekilde yerleştirdim, ayrıca aynı numaraları farklı poşetlere koymadım, 'koy' derseniz bu akşam uğraşayım.

Forumu ve emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Eklenti 702802

sernur ve TCM beğendi.
AkisSoftware Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-01-2020, 23:18   #363
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Son gönderi zamanını hatırlatayım tekrar... @ AkisSoftware duymaz falan şimdi, ekim-dikim zamanı yaklaşıyor, daha tigernut ekcez çeşit çeşit...

Tohumlar poşetlendi, ilk bir kaç çeşidi evde mevcut büyük poşetlere koymuştum. Sonra minik poşetleri bulunca çoğunluğu oraya koydum, kutuya sığdırabilmek için tüm büyük poşetleri miniklere aktarayım dedim, bir çeşidi yaptım, baktım olacak gibi değil daha büyük bir ayakkabı kutusu buldum

En düşük sayı beş adet ile marina di chiggio kabağında oldu ancak sanırım bir kabak için yeterli sayı. Tohumlar bu yılın, çimlenmede sorun olacağını sanmıyorum.

Pıtırkız'ın biberinde 9-10 ar tane koyabildim, biraz daha fazlasını kendime ayırdım. Bunda da çimlenme sorunu olacağını düşünmüyorum. Biberin nerede ne yapacağını merak ettiğim için tüm talepleri azar azar da olsa karşıladım. Alan arkadaşların sonuçları paylaşacağını umarım.

Kısa barbunyanın geçen seneki tohumlarından bolca poşetlere koyarken ortalıkta dolaşan böcekleri gördüm soğukta durmalarına rağmen böceklenmişler...Bu yıl kendimize ayırdığımız tohumlardan dağıttım bu kez. Bu tohumlar aşağıda çok az kalmış, daha sonra yaylada bırakılmıştı, yani böceklenme ihtimali az ancak yine de alan arkadaşların buzdolabına koymasını tavsiye ederim.

Toplamda sanırım 24 saatlik uğraşım oldu. Önceki yıllarda az da olsa yardım eden çocuklar ve çocuklardan hallice yardımlarını esirgemeyen hanım bu yıl tüm yardımlarını esirgeyince iş başa düştü. Suları yavaş yavaş ısınıyor, olayın farkındayım, 'kızılcık sopası' lazım, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim, mümkünse azıcık uzun olsun, poşetlerken belim tutulmuş fazla uzanamam...

Toplamda 613 barkod poşetlendi. Bu poşetler 152 farklı kişiye ulaşacak ve yaklaşık 11 bine yakın tohum bu ellerde, yüreklerde hayat bulmaya çalışacak. İsmen, şahsen, resmen, gıyaben tanıdıklarıma, tohum dağıtımında torpil geçtiğim doğrudur. Özellikle çirkine...

@Meyvelitepe poşetlerin hepsi kutunun içerisinde, mümkün olduğunca barkodlar okunacak şekilde yerleştirdim, ayrıca aynı numaraları farklı poşetlere koymadım, 'koy' derseniz bu akşam uğraşayım.

Forumu ve emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Eklenti 702802
Şöyle söyliyeyim. Sizin paket gelince poşetler, kutu numarasına göre 27 farklı kutuya dağıtılacak. Poşetlerin sizin paketteki durumuna göre sizin poşetler 27 kez kutulara gidilerek de kutulara dağıtılabilir, 613 kez kutulara gidilerek de olabilir. Kutulara gidiş sayısı arttıkça hem tasnif zamanı uzayacak hem de yanlış kutuya giren poşet olasılığı da artacaktır. Bunu hayal ederek düzenleme yapmanız iyi olur.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 31-01-2020, 14:21   #364
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
kargoyu yolladım
herkese kolay gelsin

istcallst, sernur, TCM ve 2 kişi beğendi.

Düzenleyen incirli : 03-02-2020 saat 09:34
incirli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 31-01-2020, 20:30   #365
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-09-2019
Merhaba talep listesinde bende varım fakat bana mesaj veya mail gelmedi. Ne yapmalıyız. Etkinlik düzenleyen ve emeği geçen herkese Teşekkürler.

Ulash44 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 31-01-2020, 20:39   #366
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ulash44 Mesajı Göster
Merhaba talep listesinde bende varım fakat bana mesaj veya mail gelmedi. Ne yapmalıyız. Etkinlik düzenleyen ve emeği geçen herkese Teşekkürler.
Normalde size mesaj veya mail gelmiyor zaten. Lakin mesaj sayiniza bakinca aktif olmadiginiz icin talepleriniz iptal edilmis gibi dusunebiliriz...

Eski 31-01-2020, 23:27   #367
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-02-2017
Bı yıl için geç kaldık değil mi?

Hataylı Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-02-2020, 00:20   #368
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Evet, geç kaldınız.

Eski 01-02-2020, 12:41   #369
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Buradan ulaştırmanın daha kolay olduğunu düşündüğüm için yazıyorum.
Kavun tohumu isteyenlerin birkaçına Türkmenistan'dan 2015 de getirdiğim orijinal tohumlardan gönderdim. Koyu kahve renkli ve temizlenmemiş tohumlar orijinal. (Bana verdikleri şekilde gönderdim.)
Henüz çimlenme özellikleri kaybolmamış. Nemli kağıt havlu yöntemiyle, çimlenme başlangıcına kadar tutuyorum. Uç görüldüğü anda toprağa aktarıyorum. (Tohum kaybı olmuyor.)
Karasal iklimde daha iyi sonuç alınacağı kanısındayım.
Herkese bol verimli yıllar diliyorum.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-02-2020, 13:58   #370
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2019
Ben de benden kara kabak tohumu talep edenlerle bir bilgi paylaşmak istiyorum.

Kara kabak tohumlarının diğer kabak tohumlarına (geneline) pek benzemediğini göreceksiniz. Bunlar daha ziyade piyasada "kabuksuz kabak çekirdeği" diye satılanlara benziyor. Yeşilimsi kabukları zar gibi ince fakat olgunlar ve çabuk çimleniyorlar.

Belirtmek istediğim nokta ise benim de henüz keşfettiğim bir özellikleri: çok lezzetliler ve kabuklarını soyma derdi olmadan çiğ olarak çok güzel tüketiliyorlar. Birkaç gün önce iç hazrlamak için kestiğim bir karakabağın tohumlarını süzgeçte yıkarken aklıma geldi "böyle de yenir mi acaba"diye; kaşık kaşık yedik ve çok beğendik. Yalnız o halleriyle ağızda bile çok kaygan oluyorlar. Ben o halini de sevdim ama eşim sobanın fırınında biraz kurutup öyle tüketti. Öyle de harika oldu. Tamamen organik, katkısız (ayrıca çok şifalı) bir çerez. Biz denedik ve tavsiye ediyoruz, bu sene kara kabakların bir kısmını çerezlik olarak ekeceğiz.

İlgilenen dostların bilgisine sunmak istedim. Sevgiler.

Düzenleyen Şeftali çiçeği : 01-02-2020 saat 13:59 Neden: İmla hatası
Şeftali çiçeği Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-02-2020, 16:51   #371
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Şeftali çiçeği Mesajı Göster
Ben de benden kara kabak tohumu talep edenlerle bir bilgi paylaşmak istiyorum.

Kara kabak tohumlarının diğer kabak tohumlarına (geneline) pek benzemediğini göreceksiniz. Bunlar daha ziyade piyasada "kabuksuz kabak çekirdeği" diye satılanlara benziyor. Yeşilimsi kabukları zar gibi ince fakat olgunlar ve çabuk çimleniyorlar.......

Belirtmek istediğim nokta ise benim de henüz keşfettiğim bir özellikleri: çok lezzetliler ve kabuklarını soyma derdi olmadan çiğ olarak çok güzel tüketiliyorlar.

İlgilenen dostların bilgisine sunmak istedim. Sevgiler.
Paylaştığınız iki çeşit kara kabağın tohumu da böyle mi?

Dutlubahçe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-02-2020, 17:38   #372
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dutlubahçe Mesajı Göster
Ayrica oyle oldugunu bilseydik talepte bulunurdum.

Eski 01-02-2020, 17:43   #373
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
Aynen

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bakidilek Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-02-2020, 18:56   #374
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-09-2019
Formda aktif olan kişiler talepte buluna bilir diye bir kural görmedim ben.
Tohum ihtiyacımdan dolayı burada paylaşım yapan bir arkadaş buradan talep yapmamı söyledi böyle bir etkinliğide daha önceden bilmiyordum. Etkinlikte en azından sadece forumda aktif olan kişilere dagıtım yapıldıgını söylerseniz insanlarda umutlanıp magdur olmaz ihtiyacını zamanında temin eder.

Ulash44 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-02-2020, 19:32   #375
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Sn.Ulash44 öyle bir kural yok zaten ..sadece üyelerin kendilerini tanıttıgı bölümde kendinizi tanıtan bir mesajınızın olması yeterliydi.Tavsiyede bulunan arkadaşınız eksik bilgilendirmis sizi...

Zekoş Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-02-2020, 20:40   #376
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ulash44 Mesajı Göster
Size tohum gelecek direk Şu sıra ortada dolaşan mail-kargo muhabbeti 'tohum paylaşacaklar' için, son listeye baktığımda (kesinleşmemiş yıl sonunda yayınlanan) siz paylaşanlar arasında yoksunuz, talep ediyorsunuz. Adresinizi gönderdiyseniz (veya gönderecekseniz) bizim kargolama, merkezin de ayrıştırma işlemi tamamlanınca tohumlarınız size ulaşacak. Arkadaşların bahsettiği konu ise kime tohum dağıtacağı dağıtanların inisiyatifinde. İlk etapta 'olur mu öyle kafasına göre iş' diye düşünülse de genelde olağanüstü durum olmazsa tohum paylaşan arkadaşlar her talebi karşılıyor. Kısıtlı tohumu olanlar da bunu sayfalarında belirtiyor, ancak fazla talep geldiğinde elindeki kısıtlı tohumu nasıl dağıtacağını dağıtanın karar vermesinden doğal bir şey olamaz. Benim taleplerde sorun olmadı ancak olsaydı sayfamda da belirttiğim gibi bir ay önce foruma katılan arkadaşa tohum vereceğime yıllardır yüz-göz olduğum kişilere verirdim.

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-02-2020, 20:56   #377
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

ulash44, forumdaki ilk mesajı 2 gün önce. Kendini tanıttığı bir mesajı halen de yok. Dolayısı ile Taleplerin incelemeye alındığı 16 Ocak günü mesaj sayısı sıfır.

Etkinlik Prensipleri
...
"Önemli: Etkinliğe tohum paylaşmadan talep eden olarak katılabilmek için üyenin en azından kendini tanıttığı bir mesajı bulunmalıdır. "Ben İstanbuldan Ahmet yaş 35" tarzı mesajlar tanıtım için yeterli sayılmayacaktır. Kendinizi tanıttığınız mesajda en azından, yaşınız, mesleğiniz, bitkilerle olan ilişkiniz, mevcut yetiştirme ortamınız ve büyüklüğü, bu konudaki özet deneyiminiz vb. bulunmalıdır. Sadece alış veriş bölümünde mesajı bulunması yeterli değildir. Talep geçerliliğinin analiz edildiği günde sıfır mesajı bulunan talep sahiplerinin talepleri iptal edilecektir."
...

Eski 02-02-2020, 09:00   #378
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dutlubahçe Mesajı Göster

Turuncu olan değil de diğer koyu renk olanın çekirdekleri bu bahsettiğim özellikte.

Fakat, turuncu olanların da bir-iki tanesinde aynı cins çekirdeğe rastladım (o dönemde izolasyona dikkat etmediğim için olsa gerek :/)

Dutlubahçe beğendi.

Düzenleyen Şeftali çiçeği : 02-02-2020 saat 12:15
Eski 02-02-2020, 09:05   #379
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster

Ben de yeni keşfettim yoksa mutlaka Etkinlik tanıtım sayfasında belirtirdim..

Eski 02-02-2020, 09:15   #380
Ağaç Dostu

Alıntı:
Ben de yeni keşfettim yoksa mutlaka Etkinlik tanıtım sayfasında belirtirdim..
Sağlık olsun bir daha ki seneye uygun olursa isteriz artık

Eski 02-02-2020, 12:12   #381
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Kara kabak tohumu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bakidilek Mesajı Göster
Sağlık olsun bir daha ki seneye uygun olursa isteriz artık

Sn. Baki Dilek ve Sn. AkisSoftware,

Yazışmalarımız üzerine, elimde son kalan bir kaç kara kabağı elden geçirdim ve bir tanesinde güzel tohumlar buldum (bahsettiğimiz özelliklerde olan).

Eğer bana özelden kargo adresi yollarsanız (kurallara uygunsa tabii) çıkan bütün tohumları sizle paylaşabilirim (isteyen başkası olursa onlarla da).

Sizce de uygunsa bana bildiriniz.

Düzenleyen Şeftali çiçeği : 02-02-2020 saat 12:14 Neden: İfade düzeltme
Eski 02-02-2020, 12:48   #382
Ağaç Dostu

Alıntı:
Sn. Baki Dilek ve Sn. AkisSoftware,

Yazışmalarımız üzerine, elimde son kalan bir kaç kara kabağı elden geçirdim ve bir tanesinde güzel tohumlar buldum (bahsettiğimiz özelliklerde olan).

Eğer bana özelden kargo adresi yollarsanız (kurallara uygunsa tabii) çıkan bütün tohumları sizle paylaşabilirim (isteyen başkası olursa onlarla da).

Sizce de uygunsa bana bildiriniz.
Çok teşekkür ederim, eğer tohum paylaşım etkinliğinin kurallarına aykırı değilse seve seve kabul ederim tohumları. Adresimi özelden yolluyorum.

Eski 02-02-2020, 18:52   #383
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2017
Merhaba paketlemeyi tamamladım.Acur tohumlarımın köyevinde kaldığını farkettim ve bugün alabildim.Yarın kargoya verebilicem.Elimden geldiğince fazla sayıda tohum vermeye çalıştım.Dilerim çimlenme oluşur ve çok verim alırsınız.Bu yıl ilk kez tohum paylaşıyorum.Tohumları almama eşim yardımcı oldu.Ziraat mühendisi olması nedeniyle içim bir parça rahat.Yine de sitede öğrendiğim bilgilerle bazen zıtlaşıyoruz.Geniş yapraklı fesleğeni denedim.10 günde çimlendi.Diğerleri için biraz daha beklemeyi düşünüyorum.Hepimize kolaylıklar diliyorum.

Düzenleyen i.sunaz : 02-02-2020 saat 18:53 Neden: yazım hatası
i.sunaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-02-2020, 06:40   #384
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Paylaşım etiketlerini hazırlamaya başladım ve zaman kazandırmak amacıyla en çok paylaşanlardan başlayarak göndermeye başladım. Epey zaman aldığı için her gün 10-15 kişiye gönderebileceğim.

Etkinlik prensiplerinde yazıyor ama, hatırlatmak amacıyla;
  • Beklenmedik durumlar olmadıkça etiketleri kendisine iletilen geçerli talepleri olabildiğince karşılamaya gayret etmek,
  • Tohumları hazırlama zamanı geldiğinde agaclar.net tarafından kendisi için hazırlanacak etiketleri kullanarak kişiye özel tohum poşetlerini hazırlamak,
  • Tohum poşetlerine bir kişiye yetecek miktarda tohum koymak. "Bir kişiye yetecek miktar" paylaşımcının insiyatifinde olmakla beraber büyük tohumlarda en az 5-10 adet, daha küçük tohumlarda 10-15, daha da küçük tohumlarda 50+ şeklinde olabilir (Örnek, fasulye balkabağı 5-10 adet, domates biber patlıcan 10-15 adet, aslanağzı tohumu bir tutam gibi).
  • Paylaşımcı üye, hazırlamış olduğu poşetleri ayrıca, etiketlerde yazılı KUTU numarasına göre daha büyücek poşetlere koymaya gayret eder. Böylelikle lojistik merkezindeki tasnif etme işi kolaylaşarak daha yönetilebilir duruma gelir. En azından Kutu numarasına göre poşetleri sıralar.
  • Yeni alınmış tohumların poşetlenmeden önce yeterli süre gölgede kurutulmuş olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde tohumlar küflenebilir. İyice kurumamış kabak, salatalık vb. tohumlarını lütfen poşetlemeyin, iyice kurumasını bekleyin, daha vakit var.
  • Paylaşıma sunulacak tohumlar mutlaka sağlıklı bitkilerden alınmış olmalıdır. Herhangi bir fungal, bakteriyel veya virüs kaynaklı hastalık belirtisi gösteren bitkilerden tohum alınmamalıdır. Bahçede belirli bir tür bitkide virüs etmenli hastalık şüphesi olduğunda, o türe ait herhangi bir çeşit bitkiden sağlıklı görünse dahi tohum alınmamalıdır. (Örnek: Bahçede mozaik virüsü belirtisi göstermiş bir domates görülmüş ise hiç bir domatesten tohum alınıp paylaşılmamalıdır.)
  • Hazırladığı etiketlenmiş tohum poşetlerini takvime uyumlu olarak bir zarfa doldurup lojistik merkezine kargo ile göndermek (gönderinin ödeme şekli sonradan ilan edilecektir)
Merhaba,

Bu mesajınızda "önderinin ödeme şekli sonradan ilan edilecektir" yazılmış ancak daha sonra herhangi bir açıklama göremedim. Buna rağmen insanlar tohumlarını göndermişler. Acaba özelden mi yazıldı bu bilgi? Ben bu bilgi ilan edilmeden göndermemiz gerektiğini anladım.

hobiciakvarist Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-02-2020, 06:55   #385
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-06-2008
Ben de yarın yollayacağım. Şehir dışında olduğumdan yollayamadım umarım geç olmaz.

bakidilek beğendi.
pelpel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-02-2020, 09:43   #386
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hobiciakvarist Mesajı Göster
Merhaba,

Bu mesajınızda "önderinin ödeme şekli sonradan ilan edilecektir" yazılmış ancak daha sonra herhangi bir açıklama göremedim. Buna rağmen insanlar tohumlarını göndermişler. Acaba özelden mi yazıldı bu bilgi? Ben bu bilgi ilan edilmeden göndermemiz gerektiğini anladım.
Paylaşımcıların kargolarını karşılayabilecek büyüklükte bir fon olmadığı için kendiniz ödüyorsunuz. Önceki yıllarda da öyleydi. Sürekli paylaşım yapan üyeler fon olmadığının farkındalar, bu yüzden ayrıca söylenmemişti.

pares beğendi.
Eski 03-02-2020, 10:10   #387
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
Bazı tohumlar Tekirdağ'daki evdeydi onları dün alabildim, bu akşam paketlemeyi tamamlayıp en kısa sürede kargoya vermeyi düşünüyorum.

pares ve bakidilek beğendi.
elifaydin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-02-2020, 11:43   #388
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Paylaşımcıların kargolarını karşılayabilecek büyüklükte bir fon olmadığı için kendiniz ödüyorsunuz. Önceki yıllarda da öyleydi. Sürekli paylaşım yapan üyeler fon olmadığının farkındalar, bu yüzden ayrıca söylenmemişti.
Sayın MeyveliTepe,

Özelden de bilgilendirdiniz, teşekkür ederim. Ben açıkçası ikinci kez paylaşım yapıyorum, hafızam da çok iyi değil, bu nedenle özür dilerim geçtiğimiz senelerde kargo ücretini gönderirken ben mi ödedim alıcı ödemeli mi yaptım hatırlayamadım.

Açıkçası metinde kargo gönderiminin daha sonra belirleneceği yazmasa zaten insanlar göndermeye başlayınca ben de gönderici ödemeli demek ki diyerek gönderirdim, beni yanıltan o oldu sanırım. Kusura bakmayın.

Ayrıca bu kadar emek ve zahmet gerektiren bu işe vermiş olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı da teşekkür ederim.

hobiciakvarist Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-02-2020, 20:29   #389
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-10-2019
Merhaba, talep edenlerin toplu listesine ulaşamadım. Her sayfaya konuya baktım ama göremedim.

arkarianjj Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-02-2020, 21:24   #390
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-02-2020
Merhaba, etkinlik zamanını kaçırmış olabilirim ancak bu sene ekeceğim bahçeme atalık tohum ihtiyacım var. Yardımcı olabilecek var mı?

muhammedonder Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024