agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2015-2016 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni4448Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-07-2014, 23:31   #511
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Verdiginiz isimlerle satin aldiginiz domates tohumlarini ekip tekrar tohum alabilirsiniz (sut misiri bilemiyorum; mutlaka yabanci bir adi vardir, adi Turkceye cevrildiyse hangi ceside ait oldugunu anlamak zor). Tohum aldiktan sonra tekrar ektiginizde, aslina uygun meyve verecekler; hibrit degiller.

Ideal olani, elinizden geldigince, etkinlige geri dondurebileceginiz ne kadar tohum varsa dondurmeye calismaniz... Bu sene dongusunu tamamlamayanlari da seneye paylasirsiniz.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 Mesajı Göster
Ben bu tohum işine ilk kez 2 yıl önce İnternete yerli tohum diye yazdığımda tanıştığım Engin Bey'den tohum siparişi vererek başladım .Çok güzel domates ve biber yedik.Fakat tohum alamadım.Hatta bu yıl elimde kalan yerli tohumdan gelen tohumları çimlendirdim.Şu an meyvelerini verdiler.Daha sonra ağaçlar net in tohum takas etkinliğine heyecanla katıldım.Domatesin o çiçekteyken başlayan kokusu yok mu,dünyalara bedel...Bu arada Zengarden dan geleneksel tohum başlığı altında da sipariş verdim ki tohumunda kendim de üretebileyim diye.Örnek verecek olursam geleneksel Marsilya çiftlik domatesi,kara orman domatesi,mini süt Mısır gibi.Tohum takastan gelen 21 çeşit tohumun alabildiklerimi (kaç tane olur bilemiyorum çünkü fasulye olmadı 3 çeşit ıspanak seneye tohum verecekmiş v.b.)bu seneki etkinlikte doğrudan paylaşmam gerekir mi?

esgül73 ve yağmur beğendi.
birnefestoprak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-07-2014, 12:55   #512
Ağaç Dostu

Seabert74's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2013
loveforlife - patlıcan

Bu yıl tohum takas etkinliğine ilk kez katıldım..
Acemiliğim sebebi ile sadece loveforlife'ın paylaşımlarından birkaç secenek istedim..
Kabul etmek gerekirse, cok zorlandım.. Bahçemin olmayısı sebebi ile saksıda yetişecek tohumları tercih ettim.. Acemiliğim ve kısıtlı yerim sebebi ile tohum çimlendirmeyi önce içeride yapmaya başladım...

Şebboylar beni çok yordu, burada anlatmıştım ; Şebboy (Erysimum, Matthiola)

sonunda biraz büyüdüklerini görebildim Ama çiçek için önümüzdeki yılı bekleyeceğim sanırım..

Türkish orange patlıcan mı , yoksa yumurta patlıcan mı emin değilim, şaşırtma sonrası aldıgım saksıda etiketler silinmiş..
Çiçekleri görünmeye başladı, şimdi patlıcanı oluşmuş 1 tane, kiraz kadar henüz

Teşekkürler Loveforlife...

Eklenen Resimler

Düzenleyen Seabert74 : 08-07-2014 saat 12:56 Neden: harf düzeltme
Seabert74 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-07-2014, 13:04   #513
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Turkish Orange patlıcan Sn. Seabert.

h_dogan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-07-2014, 21:52   #514
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Arnavut biberi
İlk meyveleri kopardım. Tadına daha bakılmadı, yarın muhtemelen bakılacak.
Name:  arnavut_biberi.jpg
Views: 649
Size:  68.1 KB

Bahçedeki biberler
15 civarında çeşit var...
Name:  biber.jpg
Views: 618
Size:  69.4 KB

limon_sever Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-07-2014, 21:58   #515
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sn. olcim'den, cosmos. Şimdilik değişik iki renk tomurcuklu.

Name:  cosmos.jpg
Views: 668
Size:  32.9 KB

Name:  cosmos1.jpg
Views: 668
Size:  38.7 KB

Sn, MeyveliTepe'den, fazelya (arı otu).

Name:  arı otu.jpg
Views: 697
Size:  22.0 KB

Sevgi Durul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-07-2014, 10:40   #516
Ağaçsever

Yasin Aksoy's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2013
Merhabalar Arkadaşlar;
Bir sorum olacak, paylaşımdan aldığım tohumlardan tohumluk ayırdım. Ancak tohumları alırken süzgüye koydum, suyun altında duruladım ve bir örtünün üstünde kuruttum. Kuruduktan sonra oradan alıp poşetleyip +8 derecedeki buzdolabında saklıyorum.
Tohumları durulamamın ya da yıkamamın bir sakıncası olur mu? Birisi tohum yıkanmaz dedi, önümüzdeki sene diktiğinde yaprağa gider, ürün vermez dedi de bir sizlere danışaayım dedim.
Cevaplandırısanız sevinirim
Kolay gelsin ...

Yasin Aksoy Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-07-2014, 10:51   #517
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Tohum takastan gönderilen ve soframıza gelmeye başlayan kimi ürünlerin tadı bir harika.
her katılımcıya sonsuz teşekkürler.
bu fasulyenin tadı nefis.

Eklenen Resimler

resimsel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-07-2014, 14:06   #518
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
"Bu sene urettigim tohumu seneye paylasirsam sorun olur mu?" mu diyorsunuz yoksa "Dagitmayi planladigim tohumu ancak seneye cogaltip 2015'te paylasabilecegim" mi diyorsunuz?

derken neyi kastettiginizi anlamadim. Hibrit tohumu kastediyorsaniz, hangi tohumlari aldiginizi belirtirseniz, hibrit mi atalik mi oldugunuzu anlamaniza yardimci olabiliriz. Kendi uretmese bile tohumlar atalik olabilir.
Sayın birnefestoprak bu sene ürettiğim (tohum takastan gelen) tohumu seneye paylaşırsam sorun olur mu? Diyorum.Bunu sormadaki amacım tohum takas etkinliğini kendime bir görev edinmeye çalıştığımdan daha kısa sürede başka insanlarla paylaşmak.Bu tohumlar gönderdikleri kişiler tarafından denenmiş olduğu için paylaşmayı düşündüm.Yani yazdığınız 1.soruyu sormak istedim.

resimsel beğendi.
esgül73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-07-2014, 17:15   #519
Moderatör

h_dogan's Avatar

Sn esgül73 bu sene aldığınız tohumların evladiyelik olduğuna kanaat getirdiyseniz takasta paylaşabilirsiniz. Yok aldığınız tohumlar farklı farklı bitkiler veriyorsa saflığı az olacağından istenilen özellikleri karşılamayacaktır. Bu yüzden de tohumu yetiştirmek isteyenler hüsrana uğrayacaktır.

Sizin paylaşmak istediğiniz bitkilerin tohumlarını kurallara uygun alırsanız paylaşmamanız için bir sorun yok. 1. yılda da paylaşabilirsiniz.

Örneğin ben geçen sene paylaştığım siyah inci süs biberinde arkadaşlara açılım olacağını belirtip ona göre istekte bulunmalarını söylemiştim. Çünkü siyah inci çapraz tozlanmaya uygun bir biber. Siz de ona göre kararınızı verirsiniz.

Bir de bu kadar kendinizi sıkmanıza gerek yok, ille de her tohumu tekrar paylaşağım diye uğraşırsanız sıkıntıya düşersiniz. Örneğin ben takastan aldığım domates tohumlarından bu sene meyve bile yiyemedim desem yeridir. Düzensiz yağışlar ve benim vaktimin olmaması nedeniyle neredeyse hepsi hastalandı. Hastalıklı bitkilerden de tohum alınması mantıklı değil. Çünkü tohumla taşınabiliyorsa o hastalık takasla beraber bir de hastalığı yayarız.

Çok uzattım gibi, umarım anlatabilmişimdir.

Eski 09-07-2014, 22:30   #520
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Naturel Kabak
İlk dişi çiçek diğer çiçekler gibi ölmüştü. İlk çiçekler neden ölüyor anlamış değilim Bunu sabah erkenden tozlaştırmıştım. Yarın bir dişi çiçek daha açacak.
Name:  naturel_kabak.jpg
Views: 687
Size:  52.4 KB

Kara Kabak
Sürgününü kırdığım kara kabak molozların orada kendiliğinden meyve tutmuş. Bugün sabah naturel kabağı tozlaştırırken fark ettim. Yapraklara basmayayım derken bir anda karşıma çıktı. Nasıl mutlu oldum anlatamam, sütlü kara kabak tatlısı yapabileceğiz
Name:  kara_kabak.jpg
Views: 1225
Size:  37.8 KB

Bu da tohumluk Kara Kabak. Daha kararacakta sonra sararacak.
Name:  kara-kabak.jpg
Views: 3004
Size:  51.9 KB

Eski 09-07-2014, 23:24   #521
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Sn esgül73 bu sene aldığınız tohumların evladiyelik olduğuna kanaat getirdiyseniz takasta paylaşabilirsiniz. Yok aldığınız tohumlar farklı farklı bitkiler veriyorsa saflığı az olacağından istenilen özellikleri karşılamayacaktır. Bu yüzden de tohumu yetiştirmek isteyenler hüsrana uğrayacaktır.

Sizin paylaşmak istediğiniz bitkilerin tohumlarını kurallara uygun alırsanız paylaşmamanız için bir sorun yok. 1. yılda da paylaşabilirsiniz.

Örneğin ben geçen sene paylaştığım siyah inci süs biberinde arkadaşlara açılım olacağını belirtip ona göre istekte bulunmalarını söylemiştim. Çünkü siyah inci çapraz tozlanmaya uygun bir biber. Siz de ona göre kararınızı verirsiniz.

Bir de bu kadar kendinizi sıkmanıza gerek yok, ille de her tohumu tekrar paylaşağım diye uğraşırsanız sıkıntıya düşersiniz. Örneğin ben takastan aldığım domates tohumlarından bu sene meyve bile yiyemedim desem yeridir. Düzensiz yağışlar ve benim vaktimin olmaması nedeniyle neredeyse hepsi hastalandı. Hastalıklı bitkilerden de tohum alınması mantıklı değil. Çünkü tohumla taşınabiliyorsa o hastalık takasla beraber bir de hastalığı yayarız.

Çok uzattım gibi, umarım anlatabilmişimdir.
Sayın h_doğan ,sizin kabakta bahsettiğiniz tozlaşma ile ilgili bilgileri anlamıyorum.Dolayısıyla iyi niyetle çok kişiyle paylaşayım derken yanlış bir işte yapmak istemem.Zaten ömrümde tohum almadım.Nasipse bu yıl ilk kez deneyeceğim.Benim düşüncem iyi niyetimle birlikte daa kısa sürede paylaşımda bulunmaktı.Başka düşüncem olmadı.Zaten sizin de söylediğiniz gibi etkenlerden dolayı daha ben de domates yiyemedim.

sernur ve resimsel beğendi.
esgül73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-07-2014, 01:04   #522
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Bahçeye inerken makineyi götürmeyi unuttuğumdan ilk kez fotoğraflayabildim. Üzerlerinde kaolin olduğundan tozlu görünüyorlar.

MeyveliTepe - Alis Pembe Kiraz

Name:  IMG_2004.jpg
Views: 630
Size:  72.6 KB

sigacik - Çeşme Pembe Domates

Name:  IMG_2005.jpg
Views: 603
Size:  61.7 KB

limon_sever - Salkım Domates

Name:  IMG_2006.jpg
Views: 601
Size:  62.7 KB

MeyveliTepe - San Marzano

Name:  IMG_2007.jpg
Views: 617
Size:  53.6 KB

MeyveliTepe - Pembe Beefsteak Domates

Name:  IMG_2010.jpg
Views: 588
Size:  42.9 KB

yağmur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-07-2014, 01:09   #523
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Dikerken işaret koymuştum ama sonra büyüdükçe karıştırdım. Sanıyorum ilk resimdeki daha açık olanlar sayın sigacık'ın yeşil tatlı biberi, diğer koyu renk olansa sayın birnefestoprak'ın gönderdiği Mehmet'in Tatlı Türk biberi.

Name:  IMG_2008.jpg
Views: 736
Size:  62.3 KB

Name:  IMG_2009.jpg
Views: 673
Size:  57.9 KB

Düzenleyen yağmur : 10-07-2014 saat 01:09 Neden: imla
Eski 10-07-2014, 03:36   #524
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Acik renkli olanlar Mehmet'in Tatlı Türk biberi olmali.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
Dikerken işaret koymuştum ama sonra büyüdükçe karıştırdım. Sanıyorum ilk resimdeki daha açık olanlar sayın sigacık'ın yeşil tatlı biberi, diğer koyu renk olansa sayın birnefestoprak'ın gönderdiği Mehmet'in Tatlı Türk biberi.

Eklenti 507878

Eklenti 507879

yağmur beğendi.
Eski 11-07-2014, 22:59   #525
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

bahcedenn - Costata Romanesco Kabak

Name:  IMG_2011.jpg
Views: 595
Size:  72.2 KB

bahcedenn - Çıbrıtsa

Name:  IMG_2014.jpg
Views: 579
Size:  72.8 KB

bahcedenn - Edirne Patlıcanı

Name:  IMG_2017.jpg
Views: 592
Size:  76.6 KB

Heyyamola - Şenberber Fasulyesi

Name:  IMG_2013.jpg
Views: 560
Size:  76.1 KB

MeyveliTepe - Limon Domates

Name:  IMG_2016.jpg
Views: 579
Size:  67.2 KB

Eski 12-07-2014, 10:51   #526
Moderatör

h_dogan's Avatar

Hepsi harika görünüyor. Yalnız kabak fazla büyümüş eğer tohumluk bırakmadıysanız bu kadar büyütmeden toplayın ki daha çok kabak versin.

Muda ve yağmur beğendi.
Eski 12-07-2014, 23:37   #527
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Tohumluk sayın h_doğan. Çok fazla dişi çiçek açmasına rağmen bu sene arıların tamamen yok olması nedeniyle sanırım döllenme olmuyor. Bu ve iki tane daha kabağı da kendim tozlaştırdım. Riske girmemek içinde tohumluk ayırdım.

Eski 13-07-2014, 16:37   #528
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Arnavut biberi
Derisi çatlamaya başlamış...
Name:  arnavut_biberi.jpg
Views: 600
Size:  63.0 KB

Eski 13-07-2014, 20:03   #529
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-02-2012
Bahçemdeki domateslerin bir kısmı; malesef dikimden sonra hangisi ne çeşit karıştırdık

Eklenen Resimler

cetiner Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-07-2014, 20:07   #530
Ağaç Dostu

Sn. MeyveliTepe, bahsettiğiniz sirkeye yumurta kabuğu formulünü domateslere hangi aşamada kullanmamız lazım?

Eski 13-07-2014, 20:21   #531
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Etiketlerini karistirdiginiza gore bu seneki etkinlige katilmak isteseniz, tohumlari nasil dagitacaksiniz?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cetiner Mesajı Göster
Bahçemdeki domateslerin bir kısmı; malesef dikimden sonra hangisi ne çeşit karıştırdık

Eski 13-07-2014, 20:33   #532
Ağaç Dostu

Alıntı:
Etiketlerini karistirdiginiza gore bu seneki etkinlige katilmak isteseniz, tohumlari nasil dagitacaksiniz?
Domatesler büyüdükçe şekillerinden ayırdetmeyi umuyorum, ve sizlerin yardımlarını tabii

Eski 13-07-2014, 20:47   #533
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
En üstteki resim Alis' Pembe Kiraz.

Sirke yumurta kabuğu uygulamasını kalsiyum eksikliğine dair bir emare görürseniz kullanırsanız. Hazırlayıp elinizin altında bulundurabilirsiniz.

cetiner ve sigacik beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-07-2014, 20:53   #534
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

520. mesajda tozlaştırdığım Naturel kabakların iki dişi çiçeğide malesef sararıp öldü. Şimdilik dişi çiçek yok.

Eski 13-07-2014, 21:13   #535
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Etiketlemeyi ekim sirasinda yaparsaniz cok iyi olur. Sekil ve renk itibariyle birbirine benzeyen cok domates var. Burdaki dagitimda, oldukca zor da olsa, belki bir sonuca varabiliriz ama siz eger Agaclar.net disindaki dostlarinizla da tohum paylasacaksaniz, bu etiketlemeye lutfen cok dikkat edin.

Simdi siz adini bilmediginiz icin (eger burda hangi ceside ait oldugunu tespit edemediysek) aslinda yabanci menseyli bir domatesi "kirmizi domates" olarak birisine gonderirseniz, ilerleyen zamanlarda o domatesin yerliymis gibi elden ele dolasmasi ihtimali cok yuksek. Bu durum tecrubeyle sabit, ayiklarken akla karayi seciyoruz; karistiktan sonra duzeltmesi cok zor oluyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cetiner Mesajı Göster
Domatesler büyüdükçe şekillerinden ayırdetmeyi umuyorum, ve sizlerin yardımlarını tabii

Eski 13-07-2014, 21:47   #536
Ağaç Dostu

Alıntı:
Etiketlemeyi ekim sirasinda yaparsaniz cok iyi olur. Sekil ve renk itibariyle birbirine benzeyen cok domates var. Burdaki dagitimda, oldukca zor da olsa, belki bir sonuca varabiliriz ama siz eger Agaclar.net disindaki dostlarinizla da tohum paylasacaksaniz, bu etiketlemeye lutfen cok dikkat edin.

Simdi siz adini bilmediginiz icin (eger burda hangi ceside ait oldugunu tespit edemediysek) aslinda yabanci menseyli bir domatesi "kirmizi domates" olarak birisine gonderirseniz, ilerleyen zamanlarda o domatesin yerliymis gibi elden ele dolasmasi ihtimali cok yuksek. Bu durum tecrubeyle sabit, ayiklarken akla karayi seciyoruz; karistiktan sonra duzeltmesi cok zor oluyor.
Çok haklısınız, size kesinlikle katılıyorum. Tamamen benim hatam, o bahçemde beş çeşit domates var , ayırt edemeyeceğim Ludmillas red plum ile Christoper Columbus çeşitleri . Önümüzdeki yıllarda daha dikkatli olacağım inşaallah. İlginize teşekkür ederim.

Eski 13-07-2014, 21:48   #537
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Bu isler de hep tecrube. Ben de tum etiketleri karistirdim. Gidip ozel bitki icin plastik etiket aldim. Sonra da elime ilk gecen guzel yazan kalemle etketledim. Tum etiketler daha fideyken silindi. Artik ne yapmam gerektigini biliyorum ama bu yil tahminlere kaldi.

nkutsay Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-07-2014, 21:59   #538
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Etiket yuzeyine gore, kursun kalem ya da silinmeyen kalem (ing. permanent marker) kullanabilirsiniz. Eger kursun kalem kullanabilirseniz daha iyi olur; etiketi sonraki sene silmeniz daha kolay olacagi icin, yeniden kullanabilirsiniz. Etiketleri kisa bambu siriklara baglayip, bitkinin onune gomerseniz, silinme ihtimali de ortadan kalkar.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nkutsay Mesajı Göster
Bu isler de hep tecrube. Ben de tum etiketleri karistirdim. Gidip ozel bitki icin plastik etiket aldim. Sonra da elime ilk gecen guzel yazan kalemle etketledim. Tum etiketler daha fideyken silindi. Artik ne yapmam gerektigini biliyorum ama bu yil tahminlere kaldi.

OSMAN45, nkutsay ve esgül73 beğendi.

Düzenleyen birnefestoprak : 13-07-2014 saat 23:03
Eski 13-07-2014, 23:31   #539
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Etiket yazma işi çok çetrefilli bir hal aldı son iki yıldır. Ben kolayını değil de en garantili yolu şu şekilde bulabildim.

Her sıranın başına asetatlı kalem ile yazdığım etiketleri yerleştiriyorum. Mevsim itibarı ile çok güneşli ve sıcak olmayan havalarda su da pek temas etmez ise asetatlı kalem ile yazılanlar neredeyse 1 buçuk ay boyunca pek bi silinmeden duruyorlar.

Name:  1.jpg
Views: 599
Size:  61.3 KB

Bu durumu ilk defa bu sene yaşadım. Normalde viyolde yetiştirdiğim fideler doğrudan bahçeye giderlerdi. Bu sene yaptığım bu uygulamaya gerek olmazdı. Bu sene ise nedenini bulamadığım ama klorlu sudan şüphelendiğim bitki gelişimi tamamen stabil hale gelince bu sefer fideleri bardaklara şaşırtmaya karar verdim. Şaşırtma ertesinde etiketi ilk bardağa koydum ve her bardağın ayrıca üzerine asetatlı kalem ile isimlerini yazdım.

Name:  2.jpg
Views: 899
Size:  48.8 KB

Plastik bardak içerisinde gelişen fidenin kalıcı yerine geçme vakti geldiğinde ise normalde üzerine astığım etiketi taşıyamayacağından dolayı 10-15 günlük geçici bir etiketleme işi yapıyorum. Bu aşamada beyaz bir naylon üzerine çeşit adını asetatlı kalem ile yazıp bitkinin gövdesine zımbalıyorum.

Name:  3.jpg
Views: 653
Size:  23.8 KB

Yalnız iyi takip edilmeli. Naylon üzerine yazılan yazı 10-15 gün içerisinde kayboluyor.

Name:  4.jpg
Views: 483
Size:  16.0 KB

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-07-2014, 23:38   #540
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Asetatlı kalem ile yazılan etiketler güneşin altında silindiğinden dolayı her etikete bir yazı hazırlayıp yağmur ve güneşten etkilenmesin diye bir de bant ile kaplama yapıyorum.
Name:  5.jpg
Views: 554
Size:  32.4 KB

Bitki etiketi taşıyacak hale gelince de etiketi bitkinin üzerine asıyorum. Hasata kadar da silinme sorunu yaşamıyorum.
Name:  6.jpg
Views: 503
Size:  53.6 KB

Asetatlı veya desen kalemi ile yazılan etiketler güneşten ve yağmurdan kesinlikle etkileniyorlar. Bunu hesaba katarak etiketlendirme yapmalısınız.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024