View Single Post
Eski 13-11-2007, 15:46   #13
grosea
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-10-2007
bu hayvanların hiçbiri altını çiziyorum hiçbiri doğandan toplanmamıştır eğer doğru yerden satınalırsanız doğadan toplanmadan değil kültür olarak yetiştirildiğini anlarsınız{ilk ataları bile yavru olarak alınır yetiştirilir ki bu normal petlerde de sözkonusudur}{ha doğadan toplayan var buna karşıyım}{hem zaten doğadan yakalanmanın çok sakıncalı yanları var mesela bakteriyel enfeksiyon gibi sorunlar çıkabilir ve ne de olsa esarete alışmamış bir hayvanı o kadar yıldan sonra hapsetmek doğru birşey değildir}
Alıntı:
"rahat bırakın hayvancıkları
evet haklısın yüzyıllardır özgürlükleri elinden alınmış kuşların,balıkların akvaryum ,kafeste beslenmeleri çok güzel rahat bırakma oluyor ayrıca belirtmek isterim diğer evcil hayvanlar fabrikalarda üretilmiş yemlerle beslenirken bu tür egzotik hayvanlar yine kültürden yetiştirilmiş tenobrio molitor{un kurdu} veya blaptica dubia{arjantin yağmur ormanı hamam böceği} ile beslenir ki genel olarak en temel besinleridir her türlü böcek te verilebilir yani sana nasıl diyim diğer petlere nazaran daha rahat bir yaşam sürüyorlar nem oranı,ısı,sıcaklık hepsi göz önünde bulundurulunca doğal hayattan tek farkı küçük bir alana sahip olmaları ve o da belediğiniz hayvanın büyüklüğüne göre rahat edebileceği kadar geniş tutulabilir
not: p.imparator satan tanıdığım vardır wild catch değil kendi büyütmüştür sub-adult olup fiyatını yazmak istemiyorum ama uygun yerini falan hazırlamadan bu işe girişmeni tavsiye etmem
not: abi tartışma yaratmak istemiyorum ya kusura bakma sen yanlış anlamışın sözümün özü bunlar doğadan toplanmıyo çoğu kişi bilmese de bu konuda dünya bayağı ilerde yani artık üretimler yapılıyor ben bile üretebilcek niteliklere sahibim{nitekim türkiyedeki ilk g.rosea çiftleştircek olan insanlardanım} yanlış anlama senin temas ettiğin nokta doğadan toplanma aman yanlış anlaşılma olmsaın

Düzenleyen grosea : 13-11-2007 saat 21:26
grosea Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön