View Single Post
Eski 28-04-2021, 20:25   #16
Kemal_d
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 25-02-2021
Merhaba Feymany.Nasılsınız.Bahçeniz varsa sizin için en iyilerini seçeceğim.Saksılarda yetiştirilmesine üzülüyorum.Çünkü derin kökleri ile bu ağaçlar güç kazanıyor.İstanbul'da Beşiktaş semtinde fidelerinizi alabilirsiniz.Ya da aslında fidan mı demek lazım.Çünkü bunlar ileride birer ağaç olacaklar.Görüntü olarak şimdilik ufak oldukları için fide diyorum ama aslında bu ağaçların özlerinde dev ağaçlara dönüşme potansiyelleri var.Tabi koşullar elverirse.Bana özelden mesaj ile email ya da telefon numarası yollayabilirseniz bayram sonrası için bir gün kararlaştırabiliriz.Kalıcı yerlerine nakledildiklerinde ezilmemesini sağlarsanız önce çok iyi boy atacaklardır.Çok dekoratif ağaçlardır.20'li yaşlarında dişi olanları meyva vermeye başlar.Ginkgolar başlangıçta hızla boy alırlarken yaş aldıkça daha güçlü bir hal alırlar.Bitki hastalıklarına dirençli,hava kirliliğine boyun eymeyen ,her türlü toprakta yetişebilen ancak gene de derin ve drenajlı toprakta daha mutlu olan harika ağaçlardır.En derin saygılarımla,sağlıkla kalın.

Düzenleyen Kemal_d : 10-06-2021 saat 21:14
Kemal_d Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön