View Single Post
Eski 30-01-2021, 12:42   #5
guneydefne
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2020
Ortak siparişlerin olduğu bir bölüm varmış ama hiç talep olmamış, gerçekten inanılmaz ...küçük ambalajlardaki bu fahiş fiyat, eminim ki bir çok kişiyi rahatsız ediyordur ama kimse organizasyona dahil olmamış...Şu an o bölümde mesaj açamıyorum sanırım 50 mesajımı doldurmam gerekiyor ama az kalmış.

Nazik teklifiniz için teşekkür ederim bu yıl 5 kg kadar kaolin almayı düşünüyorum. Bu durumda 20 kg alıp fazlasını dağıtacağım, olmazsa sonraki yıllara kalır.. Kaokil firmasının ilanını da gördüm 1 kg 20 Lira 25 kg 165 Lira yani 25 kg ı 500 Liraya denk geliyor.Bu iş benim için ucuz ürün almaktan ziyade böyle bir ticari zihniyeti kabul edememe durumu.Lütfen yanlış anlamayın sözüm size değil siz sonuçta bir hobicisiniz ve ticaret yapmıyorsunuz ama ticaretin içinden gelen biri olarak söylüyorum 5 Liralık ürünle 5000 Liralık ürün alan müşteri arasında hiç bir fark yoktur.Bu gün 5 Liralık ürün alan kişi memnuniyetini çevresine de anlatarak zaman içinde size çok fazla para ve prestij kazandırabilir.Alış veriş yaptığım tüm sitelerde fiyattan sonra geri bildirimlere,şikayet vara bakıp firma hakkında bilgi ediniyorum, eğer olumsuz 1-2 mesaj bile olsa,sonrasında bir sorun çıktığında uğraşmamak için pahalı ama çözüm anlamında olumlu yorum alan firmaya yöneliyorum. 20 kg lık kaolin açılıp bir seferde 1 er 5 er kg lık ambalajlara konulabilir,anlaşmalı kargo veya paket kargo en fazla 10-15 Liraya bu ürünü yollar.Böylece bende
kg ı 6.6 Liraya gelen kaokilden 5 kg alırım 100 lira yerine 33 lira + kargo öderim.

Ticaret yapan bir firma bu ürünü torbalamayı, kargolamayı işçilik ve uğraşmak olarak göremez, bizlerinde bu az alımlardaki bu fahiş fiyat farkını kabullenmemiz bu durumu normalleştirir. Firmalar hakmış gibi davranır. Bu durum zamanında akvaryum yeminde vardı.1 kova, mesala 1000 gr yem 100 liraydı akvaryumculardan gr ile yem alamazdınız, poşete koyup kafalarına göre satarlar 100 lirayı 300-500 e denk getirirlerdi.Şimdi internet üzerinden neredeyse kova fiyatına 50 gr ürün bile alabilir, tablet yemleri koca koca firmalara paşa paşa, tek tek saydırabilirsiniz

Çilek için taban örtüsü jüt satın alacağım 10-20 m2 civarı ...ilanlarda fiyatlar m2 bazında 5-6 lira.Tesadüfen bu firmayı buldum FİLEKUR - Ana Sayfa adamlar m2 sini 2.10 liraya satıyor ve altına
File alımlarınızın 1 metre veya 1000 metre olması firmamız açısından hiç bir sorun teşkil etmemektedir.Tüm file alımlarınız aynı titizlik ve özveride hazırlanıp sizlere ulaştırılmaktadır. yazmış.Olması gereken budur.

Sizin daha önceki bir yazınızdan hatırlıyorum... kalitesinden memnun olduğunuz pek kimsenin bilmediği Neem yağından memnun kaldığınızı yazmıştınız.Sizin yüzünüzden bir sezon sonra firmalara fazlaca talep olmuş ve fiyatlar kurnaz firmalar tarafından katlanmıştı. İşte ilk aşama az alımdaki fiyat artışı ikinci aşama talep edilen ürünün fiyatının arttırılması.Bu ticari zihniyete alet olacağıma bütün sebzeleri böceklere yediririm diyesim geliyor.

guneydefne Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön