agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni16Beğeniler
  • 3 Gönderen MeyveliTepe
  • 1 Gönderen mister73
  • 1 Gönderen guneydefne
  • 4 Gönderen Sabry
  • 1 Gönderen Sabry
  • 2 Gönderen Sabry
  • 1 Gönderen guneydefne
  • 2 Gönderen vosvos17
  • 1 Gönderen Sabry

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-01-2021, 11:02   #1
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2020
Kaolin kili satın alma sorunu

Forumda bazı yeni bölümlerin açılması gerektiğini düşünüyorum.Bu bölümlerin işleyişinde sorunlar veya kanuni engellemelerde olabilir, ama bu sorunları aşan sitelerde var.

1.Kaolin kili arayışım sırasında, firmaların az alım yapan kişilere karşı cezalandırıcı nitelikte fiyat politikaları olduğunu gördüm...Bu yaklaşım hem yerli hem ithal firmalarda var.
1 kg 65 Lira- başka bir sitede aynı ürün 100 Lira
5 kg 205 Lira
10 kg 250 Lira
20 kg 350 Lira başka bir sitede aynı ürün 20 kg 450 Lira - 20 kg 560 Lira

Hangi satıcıya sorsam komisyon,toptan alımlar,indirim günleri gibi sebeplerden fiyatlarda farklılıklar olacağını söylüyor,bazıları da ürünlerinin orijinal **** yeni tarihli olduğunu söyleyerek içinize şüphe düşürüp sizi pahalı ürün almaya yönlendiriyor.Ama asıl gerçek 1 kilosu 100 lira olan ürünün 20 kilosu 2000 liraya geliyor.Bu ürünlerin 1 kg lık orijinal ambalajları da yok yani poşette gelecek.Gübreler,ilaçlarda da durum bundan farksız.Sözün özü toplu alım gerçekleşse bu sorun aşılır,4-5 kat daha fazla para ödemekten kurtulurduk.Akvaryum sitelerinde toplu yem,ilaç,artemia vs alımları yıllardır yapılıyor.Bu forumda da en azından her şehirde elden teslim şeklinde olabilirdi.

2.Daha öncede yazmıştım tekrar yazayım alış veriş yaptığımız firmalarla ilgili şikayetlerin olduğu bir bölüm gerekiyor.Bu güne kadar kurumsal firmalardan aldığım limonlar ya portakal çıktı ya mandalina,tatlı biberler acı,can eriği mürdüm...birde koskoca firmaların aşıladığı fideler var ki anlatsam roman olur.Firmalar bireysel şikayetleri çok önemsemiyor ama Şikayet var **** büyük forumlarda firma ile ilgili olumsuz yazılar varsa bunu düzeltmeye çok daha hevesli oluyorlar.Zaten hiç bir kurumsal firma müşteri maduriyetini istemez değilmi?

3.Kullandığımız organik ilaç,gübre,toprak düzenleyici ürünlere le ilgili marka marka kullanıcı deneyimleri ile ilgili bir bölüm gerekiyor ben bir başlık açıp yazmıştım ama kimse devamını getirmedi ,forum bunu yönlendirirse kesinlikle sonuç alınır.

Şimdi forum üyelerinden bu konulardaki fikirlerini ve forum yöneticilerinden bu işlerin olurunu,olmazını yazmasını rica edeceğim.

guneydefne Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2021, 11:43   #2
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alışveriş bölümünde ortak siparişlerin organizasyonu için bir bölüm var. Oraya yeni başlık açabilirsiniz. Fakat baktığım kadarı ile pek başarılı bir organizasyon olmamış.

Alışveriş deneyimleri de yine alışveriş bölümüne yazılabililir. Geçmişte örnekleri olmuştu diye hatırlıyorum. Fakat firmalar şikayet var sitesine bile pek rağbet etmiyorlar. En etkilisinin twitter olduğunu gözlemledim.

1 kilo kaolin alma ihtiyacından dolayı böyle bir başlık almayı düşündünüz ise, firmaların 1 kilo kaolin paketleyip göndermeleri gerçekten sıkıntılı. Bu kadar küçük bir ambalajda, ürünün bedeli diğer ambalajlama, kargo vb. maliyetlerin yanında önemsiz kalıyor.

Söz gelimi, ürün zaten 10 kg veya 25 kg ambalajlı olarak ithal edilen bir şey ise, burada bir büyük ambalajın bozulup, içinden 1 kilo tartılıp tekrar ambalajlanıp kargoya verilmesi ciddi işçilik, malzeme ve kargo maliyeti doğuruyor. Örnek olarak, yeriniz bana yakın olsa 1 kg kaolini size bedelsiz verebilirim, lafını etmeye bile değmez. Ama salt bunun için kaoline bulanarak 1 kg ayırıp, patlamayacak şekilde bir ambalaja koyup, sonra da kargoya gitmek söz konusu olduğunda benim için iş fazlasıyla zorlaşır, kargo da 40-50 lira ücret ister.

Kaokil markası sizinki gibi ihtiyaçlar için 1 kiloluk ambalaj yapmış. Fiyatı da çok fahiş değil, ama çok sınırlı miktar yapmışlar herhalde de ki, stokta yok diyorlar. Kaolin mevsimi gelince yine yaparlar herhalde.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2021, 12:25   #3
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Firma Şikayet ve Beğenileri bu başlık altında yapılıyor, şahsen ben zaman zaman faydalanıyorum. Tavsiye ederim.

guneydefne beğendi.
mister73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2021, 12:30   #4
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mister73 Mesajı Göster
Firma Şikayet ve Beğenileri bu başlık altında yapılıyor, şahsen ben zaman zaman faydalanıyorum. Tavsiye ederim.
Bu başlığı sizin de (@guneydefne) kullandığınızı fark ettim. Neden yetersiz buldunuz acaba?

mister73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2021, 13:42   #5
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Ortak siparişlerin olduğu bir bölüm varmış ama hiç talep olmamış, gerçekten inanılmaz ...küçük ambalajlardaki bu fahiş fiyat, eminim ki bir çok kişiyi rahatsız ediyordur ama kimse organizasyona dahil olmamış...Şu an o bölümde mesaj açamıyorum sanırım 50 mesajımı doldurmam gerekiyor ama az kalmış.

Nazik teklifiniz için teşekkür ederim bu yıl 5 kg kadar kaolin almayı düşünüyorum. Bu durumda 20 kg alıp fazlasını dağıtacağım, olmazsa sonraki yıllara kalır.. Kaokil firmasının ilanını da gördüm 1 kg 20 Lira 25 kg 165 Lira yani 25 kg ı 500 Liraya denk geliyor.Bu iş benim için ucuz ürün almaktan ziyade böyle bir ticari zihniyeti kabul edememe durumu.Lütfen yanlış anlamayın sözüm size değil siz sonuçta bir hobicisiniz ve ticaret yapmıyorsunuz ama ticaretin içinden gelen biri olarak söylüyorum 5 Liralık ürünle 5000 Liralık ürün alan müşteri arasında hiç bir fark yoktur.Bu gün 5 Liralık ürün alan kişi memnuniyetini çevresine de anlatarak zaman içinde size çok fazla para ve prestij kazandırabilir.Alış veriş yaptığım tüm sitelerde fiyattan sonra geri bildirimlere,şikayet vara bakıp firma hakkında bilgi ediniyorum, eğer olumsuz 1-2 mesaj bile olsa,sonrasında bir sorun çıktığında uğraşmamak için pahalı ama çözüm anlamında olumlu yorum alan firmaya yöneliyorum. 20 kg lık kaolin açılıp bir seferde 1 er 5 er kg lık ambalajlara konulabilir,anlaşmalı kargo veya paket kargo en fazla 10-15 Liraya bu ürünü yollar.Böylece bende
kg ı 6.6 Liraya gelen kaokilden 5 kg alırım 100 lira yerine 33 lira + kargo öderim.

Ticaret yapan bir firma bu ürünü torbalamayı, kargolamayı işçilik ve uğraşmak olarak göremez, bizlerinde bu az alımlardaki bu fahiş fiyat farkını kabullenmemiz bu durumu normalleştirir. Firmalar hakmış gibi davranır. Bu durum zamanında akvaryum yeminde vardı.1 kova, mesala 1000 gr yem 100 liraydı akvaryumculardan gr ile yem alamazdınız, poşete koyup kafalarına göre satarlar 100 lirayı 300-500 e denk getirirlerdi.Şimdi internet üzerinden neredeyse kova fiyatına 50 gr ürün bile alabilir, tablet yemleri koca koca firmalara paşa paşa, tek tek saydırabilirsiniz

Çilek için taban örtüsü jüt satın alacağım 10-20 m2 civarı ...ilanlarda fiyatlar m2 bazında 5-6 lira.Tesadüfen bu firmayı buldum FİLEKUR - Ana Sayfa adamlar m2 sini 2.10 liraya satıyor ve altına
File alımlarınızın 1 metre veya 1000 metre olması firmamız açısından hiç bir sorun teşkil etmemektedir.Tüm file alımlarınız aynı titizlik ve özveride hazırlanıp sizlere ulaştırılmaktadır. yazmış.Olması gereken budur.

Sizin daha önceki bir yazınızdan hatırlıyorum... kalitesinden memnun olduğunuz pek kimsenin bilmediği Neem yağından memnun kaldığınızı yazmıştınız.Sizin yüzünüzden bir sezon sonra firmalara fazlaca talep olmuş ve fiyatlar kurnaz firmalar tarafından katlanmıştı. İşte ilk aşama az alımdaki fiyat artışı ikinci aşama talep edilen ürünün fiyatının arttırılması.Bu ticari zihniyete alet olacağıma bütün sebzeleri böceklere yediririm diyesim geliyor.

Eski 30-01-2021, 13:48   #6
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mister73 Mesajı Göster
Bu başlığı sizin de (@guneydefne) kullandığınızı fark ettim. Neden yetersiz buldunuz acaba?
Firma alışveriş şikayetleri ben tüm şikayetlerinin tek bir başlık altında yukarıdaki linkte toplandığını düşünmüştüm.Ama bir bölüm varmış sayenizde öğrenmiş oldum teşekkür ederim.Forum öyle büyük ki yazdığım bölümün tamamını göremiyorum

mister73 beğendi.
Eski 10-02-2021, 17:54   #7
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-10-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi guneydefne Mesajı Göster
Ortak siparişlerin olduğu bir bölüm varmış ama hiç talep olmamış, gerçekten inanılmaz ...küçük ambalajlardaki bu fahiş fiyat, eminim ki bir çok kişiyi rahatsız ediyordur ama kimse organizasyona dahil olmamış...Şu an o bölümde mesaj açamıyorum sanırım 50 mesajımı doldurmam gerekiyor ama az kalmış.

Nazik teklifiniz için teşekkür ederim bu yıl 5 kg kadar kaolin almayı düşünüyorum. Bu durumda 20 kg alıp fazlasını dağıtacağım, olmazsa sonraki yıllara kalır.. Kaokil firmasının ilanını da gördüm 1 kg 20 Lira 25 kg 165 Lira yani 25 kg ı 500 Liraya denk geliyor.Bu iş benim için ucuz ürün almaktan ziyade böyle bir ticari zihniyeti kabul edememe durumu.Lütfen yanlış anlamayın sözüm size değil siz sonuçta bir hobicisiniz ve ticaret yapmıyorsunuz ama ticaretin içinden gelen biri olarak söylüyorum 5 Liralık ürünle 5000 Liralık ürün alan müşteri arasında hiç bir fark yoktur.Bu gün 5 Liralık ürün alan kişi memnuniyetini çevresine de anlatarak zaman içinde size çok fazla para ve prestij kazandırabilir.Alış veriş yaptığım tüm sitelerde fiyattan sonra geri bildirimlere,şikayet vara bakıp firma hakkında bilgi ediniyorum, eğer olumsuz 1-2 mesaj bile olsa,sonrasında bir sorun çıktığında uğraşmamak için pahalı ama çözüm anlamında olumlu yorum alan firmaya yöneliyorum. 20 kg lık kaolin açılıp bir seferde 1 er 5 er kg lık ambalajlara konulabilir,anlaşmalı kargo veya paket kargo en fazla 10-15 Liraya bu ürünü yollar.Böylece bende
kg ı 6.6 Liraya gelen kaokilden 5 kg alırım 100 lira yerine 33 lira + kargo öderim.

Ticaret yapan bir firma bu ürünü torbalamayı, kargolamayı işçilik ve uğraşmak olarak göremez, bizlerinde bu az alımlardaki bu fahiş fiyat farkını kabullenmemiz bu durumu normalleştirir. Firmalar hakmış gibi davranır. Bu durum zamanında akvaryum yeminde vardı.1 kova, mesala 1000 gr yem 100 liraydı akvaryumculardan gr ile yem alamazdınız, poşete koyup kafalarına göre satarlar 100 lirayı 300-500 e denk getirirlerdi.Şimdi internet üzerinden neredeyse kova fiyatına 50 gr ürün bile alabilir, tablet yemleri koca koca firmalara paşa paşa, tek tek saydırabilirsiniz

Çilek için taban örtüsü jüt satın alacağım 10-20 m2 civarı ...ilanlarda fiyatlar m2 bazında 5-6 lira.Tesadüfen bu firmayı buldum FİLEKUR - Ana Sayfa adamlar m2 sini 2.10 liraya satıyor ve altına
File alımlarınızın 1 metre veya 1000 metre olması firmamız açısından hiç bir sorun teşkil etmemektedir.Tüm file alımlarınız aynı titizlik ve özveride hazırlanıp sizlere ulaştırılmaktadır. yazmış.Olması gereken budur.

Sizin daha önceki bir yazınızdan hatırlıyorum... kalitesinden memnun olduğunuz pek kimsenin bilmediği Neem yağından memnun kaldığınızı yazmıştınız.Sizin yüzünüzden bir sezon sonra firmalara fazlaca talep olmuş ve fiyatlar kurnaz firmalar tarafından katlanmıştı. İşte ilk aşama az alımdaki fiyat artışı ikinci aşama talep edilen ürünün fiyatının arttırılması.Bu ticari zihniyete alet olacağıma bütün sebzeleri böceklere yediririm diyesim geliyor.
Merhaba,

Ben KAOKİL ürününün yetkilisiyim. Konuya bir de bizim açımızdan bakmanızı rica ederim.

KAOKİL ithal bir üründür. Nakliye maliyetlerini dikkate alırsanız en uygun ambalaj şekli 25 kg dır. 1 KG, 5 KG, 10 Kg gibi farklı ambalajları yoktur. Biz KAOLİN konusunda uzman ticari bir firmayız. KAOKİL tarım sektörü için minimum maliyetleri dikkate alarak özel olarak ürettirdiğimiz bir üründür. Ürün geldikten sonra tekrar 5 kg, 10 kg paketlenmesi mümkün değildir. Lütfen yerli üreticiler ile karıştırmayınız.

KAOKİL için sizin gibi az miktar hobi amaçlı kullanıcılardan talepler geldi. Yıllar boyunca kimisine "biz size 1 kg kadar yollayalım, kargosunu ödeyin yeter" diyerek gönderdik. Baktık başa çıkamıyoruz çevrimiçi satışa 1 kg lık paketler koyduk. Bu paketler tek tek elde dolduruluyor. 1 kg KAOKİL tarımsal kaolin kili bedeli 0,75 USD + KDV dir. Ama 1 kg kargo maliyeti bugün 14-15 TL tutuyor. İşçilik vs. önemli değil ama ayırabileceğimiz iş gücünün bir limiti var.

Kim derseki biz kargosunu öderiz bize 1 kg yollar mısınız seve seve yollarız. Ürün bedeli de almayız. Yeterki bize mail veya whatsapp ile ulaşın, adres ve istediğiniz kargo firmasını bildirin. ALICI ödemeli olarak hemen yollarız.

Saygılar

Turgay78, can993, reki ve 1 kişi beğendi.
Sabry Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2021, 14:01   #8
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Merhaba sayın Sabry konuya hakim olmadım için biraz daha detaylandırmanızı rica edeceğim.Öncelikle ürününüzün ithal olduğunu söylediniz, anladığım kadarıyla kaolini, ithal ettiğiniz firma, isminize 25 kg lık çuvallarla gönderiyor.Yoksa Size gelen kaolin, firmanız tarafından işlenerekmi satılıyor?Ürün geldikten sonra neden 5 veya 10 kg lık ambalajlamak mümkün değil demişsiniz...aldığım kaolini bir kaç arkadaşımla paylaştım açık alanda gayette mümkün oldu hatta dikkatli olursanız kapalı alanda bile sorun olmayacak kadar stabildi.
1 kg ürün için kargo dahil fiyatı 20 tl tabi ki fazlasıyla uygundur ancak 5-10 kg alınca bu fiyat ne olur.Sadece 1 kg üzerinden konuşunca haklısınız birde 5-10 kg üzerinden konuşalım.
Kaolin konusunda uzman bir firma olduğunuzu yazmışsınız..İthal ettiğiniz bir üründe nasıl bir uzmanlık söz konusu bilgilendirirmisiniz.
Yıllarca kargo şirketleri ile ürün gönderdim, kargolar büyük ve ağır ürün göndermektense çok sayıda 1-5 kg lık ürün göndermeyi isterler.Anlaşmayı büyük kargo şirketleri yerine küçük, özellikle yeni açılmış şubelerle yaparsanız 10 TL altında yollayabilirsiniz diye düşünüyorum.Tabi bunun için 25 kg dan daha küçük ürün satışını yapmaya istekli olmalısınız.
Ticari anlayışta, bir ürünü hediye göndermek büyük bir jest olmasına rağmen suistimale açık bir durumdur.Zaten normal şartlarda müşterinin de bu jesti memnuniyetle karşılasa da kabul etmeyip parasını yollaması bence uygun olanıdır.Bu derece müşteri memnuniyeti odaklı ticaret yaparken halen 5-10 kg lık ürün satmama nedeninizi anlayabilmiş değilim.

Eski 02-03-2021, 11:34   #9
Ağaçsever

Merhaba Sayın guneydefne,

Firmamız, kozmetikten tarıma, inşaattan boyaya ve diğer bir çok sektöre uygun farklı tiplerde kaolin ithalatçısıdır. KAOKİL firmamıza ait bir markadır. Toplam kaolin ithalatımızın %10 u dahi değildir. Bundan yaklaşık 10 yıl önce bu ve benzeri forumlarda tartışılmaya başlayan tarıma uygun kaolin arayışı üzerine kaliteli ve pahalı ithal ABD menşeili kaolinlere alternatif olarak aynı kalitede daha hesaplı olacak şekilde geliştirilmiştir. Uzmanlık, istenilen özelliklerin ne olduğunu saptamak ve buna uygun üretimi bu maliyetler ile yaptırabilmektir.

Ürünler kendi markamız Kaokil adı altında 25 kg lık torbalarda ve paletli olarak ambalajlanarak ithal edilmektedir. 5 kg ve 10 kg niye ambalaj olmadığını veya niye ambalajlanmadığını merak ediyorsunuz. Bu tamamen arz talep ve maliyet meselesidir. Bir yıl boyunca 5-10 kg ambalaj tercih edecek müşteri sayısı 50-60 ı geçmez. 100 tane diyelim. Bunun için özel torba bastırmak -ki en az 2000 tane batırmanız gerekir-, torbaları açıp tekrar doldurmak için uygun yer, ekipman ve işçi temin etmek takdir edersiniz ki bizim gibi ticari firmalar için büyük külfettir. Bunu ancak yerli üretici firmalar yapabilir. Yapanlar da var. Ayrıca kaliteli olarak kabul ettiğimiz piyasadaki diğer iki markadan biri de sanıyorum 10 kg olarak satıyorlar.

Bize gelince, biz o fiyatlar ile ürün satmayı hiç düşünmedik. Yola çıkış amacımız da tarıma kaliteli ürünü daha uygun fiyat ile sunmaktı.

Kargo konusuna gelince, bugün itibarı ile 1 kg için kargo fiyatı 23-25 TL dir. Hiç bir kargo firması yılda 100 adet için uygun anlaşma yapmaz. Biz de bu nedenle alışveriş platformlarının uygun kargo kampanyalarını kullanarak sadece bu platformlar üzerinden 1 kg lık ürün satışını Nisan ayından itibaren yapacağız. Ürün bedeli eklemeden sadece platform komisyonu ve kargo bedeli ile satış yapılacaktır.

Bizim ürünümüzü daha küçük miktarlarda kullanmak için maalesef arkadaşlarınız ile paylaşmaya devam etmeniz gerekiyor.

İyi günler dileriz.

Eski 03-03-2021, 18:33   #10
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Merhaba sayın Sabry. Anladığım kadarıyla yurt dışından yanlış hatırlamıyorsam Çinden çeşitli sektörlerde kullanmak için farklı kalitede kaolin ithal ediyorsunuz.Bu ithalatın sadece %10 dan daha küçük kısmının tarımsal kaolini oluşturduğunu belirmişsiniz. Firmanızın büyük kapasitesinden bahsederek tarımsal kaolin de ki bu küçük talebin size 25 kg lık üründen aşağı satmam hakkını vermediğini düşünüyorum.Arkasına saklandığınız kargo maliyetini küçük bir araştırmayla 23-25 tl yerine 13 tl ye çekmeyi başardım,hemde anlaşma olmadan.
https://kredilikargo.com/xxl-paket-3000-tl-6.html
Özel torba bastırmak dediğiniz eğer ilanınızda baskısız ,bandrolsuz torbalarsa poşet satan yerlerden alacağınız kalın şeffaf torbalar çift kat yapılarak paketlenebilir, böylece 2000 adet torba yerine 2 kg lık poşetlerde alabilirsiniz.İşçiliğe gelince 20 kg lık kaolini 5-10 kg a bölmek benim bile 10 dakikamı aldı,göremediğim nasıl bir iş gücü var acaba üstelik yıllık 100 adet kargodan bahsederken. Sunguard firmasında 10 kg ürünü 200 tl biz 25 kg ını o fiyata satıyoruz şansınızı zorlamayın,halinize şükredin hissi yaratan yazınızda manidar olmuş. Şimdi burada size iş öğretmek haddim değil ama 5-10 kg lık ürün satmak istemiyoruz,uğraşamam,alırsan al almazsan alma deseniz bile daha iyi olurdu çünkü kibar üslubunuzun altında yatan zaten bu ...bunu kibarca ve profesyonel söylemlerle desteklemeniz sonucu değiştirmiyor.Bu gün dünya çapında iş yapan holdingleşmiş hatta tröst leşmiş firmalar kar marjının çok daha yüksek olduğuna bakarak küçük alıcılara satış yapıyor en azından bayilik sistemi oluşturarak bu işi bir hizmet görünümünde yapıyor dolaylı olarak reklam gelirlerinden tasarruf sağlıyor.Konuyu dağıttım kusura bakmayın.
Bu gün zeolitin 25 kg ı en ucuz 25 tl ...tonu 1000 tl ye geliyor ama ton alırsanız 300 tl. Leonardit, bahçe toprağı,jüt,çilek fidesi aklınıza gelen neredeyse her üründe az alan cezalandırılıyor.Bu ülkede yerlide olsa,ithalde olsa bu mantık değişmiyor maalesef.

Eski 04-03-2021, 10:45   #11
Ağaçsever

Merhaba Sayın guneydefne

Alırsan al, almazsan alma gibi bir ticari anlayışımız olamaz. Bizim için müşterinin büyüğü küçüğü yoktur. İmalatçı değil, ticari bir firma olmamıza rağmen fırsatçılık yapmak istemediğimizi belirtmek istemiştik.

Düşünceleriniz bizim için önemlidir. Çok kısa sürede n11 alışveriş platformunda 1 kg ve 5 kg (5x1 kg) ambalajlarda uygun fiyat ile satışa başlayacağız. Bir nebze olsun beklentileri karşılayabilmeyi umuyoruz.

İyi günler dileriz.

Turgay78 beğendi.
Eski 04-03-2021, 12:44   #12
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Merhaba sayın Sabry
Yazdığım bir çok şeyden ''alırsan al, almazsan alma'' yı vurgulamışsınız ancak kargo ücreti,poşetleme,iş gücü ile ilgili yazdığım konulara hiç değinmemişsiniz...daha fazla uzatmakta istemiyorum
cevap vermediğinize göre sanırım ortak paydada buluşacağız,şimdiden teşekkür ederim.
Fakat her yazınızda olduğu gibi bu yazınızda da belirsizlikler var.Öncelikle ''5 kg, 10 kg paketlenmesi mümkün değildir. Lütfen yerli üreticiler ile karıştırmayınız '' ... sözünüzden n11 üzerinden 5 kg lık satış yapacağıza gelmeniz sevindirici.Ancak 5-10 kg paket yapmak mümkün değilken nasıl oluyor da 5 kg (5x1 kg) ambalajlarda yollayıp direk 5 kg ı yollamıyorsunuz anlayamıyorum.5 kg lık paket yapmak sizin için bu kadar zorken neden 5 tane x 1 kg paketle uğraşıyorsunuz .Bu işin altından ne çıkacak diye düşünmemek oldukça zor. Stoklarınızda 25 kg lık ürün mevcutken n11 üzerinden çok kısa süre dediğiniz ayı,günü belli olmayan bir zamanıda bekliyoruz.Müşterinize bu kadar kolaylık sağlarken,ucuza ürün satmak için, gerekirse bedava bile ürün vermeyi isterken kendi siteniz üzerinden satış yapacağınıza n11 üzerinden komisyon ödeyerek satış yapmanız ve müşterinize ya da kendinize bu maliyeti yansıtmanız biraz garip olmuş.İnanın konuyu kapatmak çok istiyorum,ama cevabı verilmeyen sorular,çok kolay ve basit şekilde çözüme ulaşacak sorunlara acayip çözümler ya da çözümsüzlükler... kendimi tutmama engel oluyor.
Olan oldu bari bunuda söyleleyim ''5 kg, 10 kg paketlenmesi mümkün değildir. Lütfen yerli üreticiler ile karıştırmayınız ''demişsiniz Ürünü ithal etmekle yerli üretici ile karıştırmamak arasındaki ne gibi bir fark olabilir anlamış değilim.

Eski 04-03-2021, 14:24   #13
Ağaçsever

Sayın guneydefne

Ben de konuyu kapatmak istemiştim ama meraklı ve ısrarcısınız
Tamam hepsine cevap vereyim.

Geçen sene toplam 50 adet 1 kg lık torba satmışız. Bunları da tek tek bir arkadaş boş vaktinde tartıp elde doldurmuş. Kullanılan poşet bildiğimiz kilitli torba. Gene aynısı yapılacak.
Niye 5 kg değil çünkü özel imal edilmeyen bir torbanın 5 kg ile patlama riski çok yüksek. Ayrıca 5 kg talep eden 1 veya 2 kişi olmuş bir yıl içinde. Uğraşmaya değmez. 5 kg talep edenlere 5 adet 1 kg torbayı bir koliye koyup yollayacağız. Alan kişi için de kullanımı daha rahat olur. 5 kg içinden 2,5 kg kullanmak isterse 2 torba + 1 yarım kullanır, tartmakla uğraşmaz.

Bu işin altından ne çıkacak diye düşünmemek oldukça zor. Altında bir şey yok, düşünmeyin.

Stoklarınızda 25 kg lık ürün mevcutken n11 üzerinden çok kısa süre dediğiniz ayı,günü belli olmayan bir zamanıda bekliyoruz. 25 kg lık baskısız torbada ürün az sayıda depomuzda var. Depomuz ofisimiz ile aynı yerde değildir. Bir torba istedik. Yarın öbür gün kargo ile gelince 1 kg olarak paketlenecek. 5 kg isteyenlere yollayabilmek için uygun koli temin edip satışa sunacağız. Muhtemelen hafta olur. Ama gün, saat veremiyorum maalesef.

Müşterinize bu kadar kolaylık sağlarken,ucuza ürün satmak için, gerekirse bedava bile ürün vermeyi isterken kendi siteniz üzerinden satış yapacağınıza n11 üzerinden komisyon ödeyerek satış yapmanız ve müşterinize ya da kendinize bu maliyeti yansıtmanız biraz garip olmuş. 3000 TL peşin para verip 1 yıl içinde harcayamayacağımız kredili kargo anlaşması yapamadığımız için kargo maliyetleri 1 kg için 23-25 TL civarında. Oysa n11 ile satışı gerçekleştirir isek onların kargo kampanyalarından yarı fiyata gönderebiliriz. İnanın ödeyeceğimiz komisyon kargoya vereceğimiz ekstradan daha uygun olur. Ürün fiyatını da söyleyeyim. Geçen seneki fiyatı koruyacağız. 1 kg 20 TL olacak. Merak etmeyin 5 kg 100 TL değil Hesaplamadık ama sanırım 65 - 70 TL olabilir.

'5 kg, 10 kg paketlenmesi mümkün değildir. Lütfen yerli üreticiler ile karıştırmayınız ''demişsiniz Ürünü ithal etmekle yerli üretici ile karıştırmamak arasındaki ne gibi bir fark olabilir anlamış değilim. Yerli üretici üretim esnasında değirmen çıkışına istediği ebatta yaptırdığı özel torbayı takar ve o kadar miktarda ambalaj yapar. İthalatçı en uygun ambalaj şekli ile minimum maliyette konteynırı doldurmak ister. Kullanılacak palet adedi bile maliyeti, kapasiteyi etkiler. 100 adet 5 kg satacağız diye üreticimize 5000 adet 5 kg ürün ambalajlatmamız mümkün ve mantıklı değil maalesef.

Aslında her yazım dediğiniz kadar belirsiz değil. Belki çok açık konuşmamış, anlayışınıza bırakmış oabilirim. Ama 5 kg-10 kg bizim gibi ticari firmalar için gerçekten uğraşması zor bir iştir. Dışarıdan görüldüğü kadar kolay değil. Bazı müşterilerimiz aldıkları 25 kg ürünü 3 yıldır, 4 yıldır kullanıyorlar. Ya da paylaşıyorlar. Biz gene de çözüm üretmeye çalışıyoruz ve üretiğimizi de düşünüyorum.

Umarım sizi de memnun edebileceğiz

Selamlar, saygılar

Turgay78 ve guneydefne beğendi.
Eski 04-03-2021, 16:16   #14
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Merhaba sayın Sabry
En başından anlayışıma bırakmadan(bakın istesem buradan dalabilirim, ama yapmayacağım ) bu kadar samimi ve açıklayıcı konuşsaydınız bu tartışma bu kadar uzamazdı. Her şey sizin bakış açınızda olmasa da yaklaşımınızı taktir ediyorum.Siz öyle yuvarlak cevaplar verdikçe ben hırslandım ve aslında üzerinize fazlaca geldim.Sabrınız, bence sizin iyi bir esnaf olduğunuzun göstergesi.Gerçekten teşekkür ederim.
Şimdi lütfen size yardım etmek istediğimi göz önüne alarak yazılarıma bakınız.Kilitli poşetler kilidinden açıldığı,yırtıldığı ve ince olduğu için hiç kullanışlı değil.Bir akvaryumcuya gidin yol torbası diye bir torba var bu torba ters düz edilip çift torba yapılıyor ve çok pahalı balıklar bu torba ile yurt dışından geliyor.İçinde su ve balık olmasına rağmen patlamadan o kadar yoldan sorunsuz ulaşıyor. Her boyu var, fiyatı da çok ucuz.
Kargo hesabını siz daha iyi bilirsiniz ama sizin gibi büyük ölçekli bir firma bence 3000 tl lik kargoyu 1 yılda bitirebilir .Hafta sonlarını çıkarsanız bile günde 10 Tl lik kargo yapıyor.Birde 500 tl lik seçeneğimiz var 15 tl ye geliyor
https://kredilikargo.com/l-paket-500-tl-4.html
Üreticimize 5000 adet 5 kg ürün ambalajlatın dememiştim,25 kg paketleri kendiniz bölün bu zor bir iş değil demiştim.Siz 1 er kg a bölerek daha iyisini yapmışsınız üstelik 1x5 in altındanda bir şey çıkmadı teşekkürler.
Fiyat konusu en son merak ettiğim şey... organik ilaç ve gübrelere verdiğimiz paralardan sonra hiç bir şey pahalı gelmiyor.Geçen yıl hiç bir işe yaramayan Aptus Dislike adlı organik ilaca 100 cc sine 250 tl verdim kendimi kötü hissetmiyor değilim...Dediğim gibi sorunum, bir çok firmanın ticari zihniyeti, az alınan ürünün 3-4 katı daha pahalı fiyatlandırılması.
Elimde kaolin olmasına rağmen sizden 1x5 kaolin almak isterim, satışa başlayınca forumdan bildirirseniz n11 e bakmaktan kurtulurum.Hem sunguard adlı ürünle, sizin ürününüzü karşılaştırma fırsatım olur.

Sabry beğendi.
Eski 04-03-2021, 23:47   #15
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-05-2012
Ceviz ağaçlarımda yıllarca kaolin kili kullandım.
Değişik markaların hemen hemen hepsini denedim.
Hatta Ceviz başlığı altında resimli olarak markaların uygulamalı resimlerini de atmıştım.
Türkiye de bence kaolin kili alacak ve uygulamadan memnun kalmak istiyorsanız bu kesinlikle KAOKİL markasıdır.
Renk tonu ,kıvamı uygulama da pompanın tıkanmaması,ve güneş yanığında başarısı kesinlikle diğer markalardan kat ve kat daha iyi.
Tavsiye ediyorum....

Turgay78 ve Sabry beğendi.
vosvos17 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2021, 10:32   #16
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi guneydefne Mesajı Göster
Elimde kaolin olmasına rağmen sizden 1x5 kaolin almak isterim, satışa başlayınca forumdan bildirirseniz n11 e bakmaktan kurtulurum.Hem sunguard adlı ürünle, sizin ürününüzü karşılaştırma fırsatım olur.
Merhaba, bildirmek istedim. 1 kg ve 5 kg olarak Kaokil satışı N11 platformunda başladı.

guneydefne beğendi.
Eski 14-03-2021, 00:37   #17
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vosvos17 Mesajı Göster
Ceviz ağaçlarımda yıllarca kaolin kili kullandım.
Değişik markaların hemen hemen hepsini denedim.
Hatta Ceviz başlığı altında resimli olarak markaların uygulamalı resimlerini de atmıştım.
Türkiye de bence kaolin kili alacak ve uygulamadan memnun kalmak istiyorsanız bu kesinlikle KAOKİL markasıdır.
Renk tonu ,kıvamı uygulama da pompanın tıkanmaması,ve güneş yanığında başarısı kesinlikle diğer markalardan kat ve kat daha iyi.
Tavsiye ediyorum....
Birde Surraund WP var ama biraz pahalı. O yüzden Türkiye’de kaliteli, amacına uygun standartlarda üretilmiş ve gerçekten sonuç alabileceğiniz en iyi ürün KAOKİL dir. Gerisi tozdur, zehirdir vs...

estikey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2021, 16:14   #18
Ağaçsever

guneydefne's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sabry Mesajı Göster
Merhaba, bildirmek istedim. 1 kg ve 5 kg olarak Kaokil satışı N11 platformunda başladı.
Teşekkürler...mesajınızı şimdi gördüm.Birde konuya mesaj gelince bir bildirim gelse...değil mi sevgili Malina
Sipariş veriyorum buradan yorumlarımı yazarım

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024