View Single Post
Eski 01-10-2018, 17:22   #15
Musa Gündoğan
Ağaç Dostu
 
Musa Gündoğan's Avatar
 
Giriş Tarihi: 21-11-2014
Şehir: Ankara
Mesajlar: 689
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malbman Mesajı Göster
Sayın Musa Gündoğan,
kimsenin hiçbir şeye zorunlu olmadığını zaten biliyoruz. Bunun zorunluluktan değil de ahde vefa kabilinden yapılması gerektiğini söylüyorum ve de bunu uzun bir süredir dile getiriyorum.

Tohum dağıtırken aynı elemeyi ben de yapıyorum ancak ne yaparsak yapalım bu tür önlemler bu sonuçların doğmasına engel olmuyor. O nedenle daha kesin önlemler alınması gerektiğini savunuyorum.

Ayrıca, kimseyi cezalandırmamak gibi bir şey de söz konusu değil. Nasıl ki ilk kez katılan arkadaşlara on çeşitten fazla talep edemezsiniz diyebiliyorsak, bu konuda da birtakım yasaklar getirebiliriz. Zira bu tür yakınmalar ilk kez dile getirilmiyor ve son da olmayacak.

Sevgili malban,

iyi hoş diyorsunuz lakin biz tohumları paylaşırken takip edemeyeceğimizi bilerek paylaşım yapıyoruz. bende çok merak ediyorum. fakat bu forum ortamı aslına bakarsanız tohum takibi konusunda da çok elverişli değil. örneğin instagram kişilerin profillerini paylaşmak için daha kullanışlı bir hale geldi. forumdan pek çok kişiyi oradan takip ediyorum. çok daha fazlası o mecralarda paylaşılıyor. mesela ben hep sarı dolma biberi paylaştığım kişilerde ne olduğunu merak ettim sadece instagram da takip ettiğim bir arkadaşta görebildim. o sebeple bazı şeyler değişiyor maalesef biz kendimizi değiştiremiyoruz. forumda öncesi kadar paylaşım yok insan daha fazlasını istiyor ancak insanlar kolayına yönelmekte daha rahat hissediyorlar.

herkes biliyor ki foruma girip bir şeyler paylaşmak epey meşakkatli ancak sosyal medya da paylaşmak daha basit hal alıyor.

belki ağaçlarnet in de sosyal medya gibi uygulama aracı olsa bazı şeyler daha kolay olabilir.

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön