agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1241Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-09-2018, 01:53   #1
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliği Genel Yazışmalar

Yakında başlayacak

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2018, 10:20   #2
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Tohum paylaşım etkinliğinde tohum talep eden arkadaşlarımızın kaç kişi olduğunu (Sayın MeyveliTepe'nin yayınladığı listeyi bulamadığım için) bilmiyorum ancak 20 kişiden fazla olduğunu tahmin ediyorum. Peki 21 kişi bile olsak tohum paylaşım sonrası etkinlikler başlığında neden yalnızca 20 kişi var da yirmi birinci arkadaşımız yok? Tohum talep edip alan diğer arkadaşlar bu tohumları ekmedi mi, ektiyse bu tohumların akıbeti ne oldu? Tohum paylaşım etkinliğine paylaşımcı olarak katılan arkadaşlarımızın bu soruların cevaplarını bilme hakkı yok mudur? gibi sorular var kafamda.

Bundan sonra tohum alıp da, tohumların akıbetini (mücbir sebep olmadığı sürece) iki satırla bile olsa paylaşmayan arkadaşlara tohum paylaşım etkinliğine (süresiz olarak bile olabilir) katılma yasağı getirelim. Zira aldıkları tohumlar hakkında en ufak bir bilgi kırıntısını dahi paylaşmayı çok gören bu arkadaşlar, eminim bir sonraki paylaşımdan alacakları tohumlara da aynı muameleyi yapacaktır.

Bu davranış en hafif söylemle paylaşımcı arkadaşlara haksızlıktır.

malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2018, 23:10   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Bu fikrinize katılmıyorum. Ne kadar çok kişiye yerli tohum verilebilirse o ölçüde başarı artmış olacaktır. Aldığı tohumdan haber veren olursa tabii güzel olur ama haber vermeyene artık tohum yok, biraz sert bir ceza olacaktır.

Teşbihte hata olmazmış, fıkrayı yazayım ilave olarak...

İki komşu köylü yan yana olan tarlalarında çalışmaktadırlar. Köye epeycene uzak tarlalarına sabah erken giderken hasan şemsiyesini almış yanına ancak havayı açık gören Hüseyin şemsiyesiz çıkmıştır yola. Aniden hava kapanır ve felaket bir yağmur indirmeye başlar. Hasan şemsiyesini açar Hüseyin'e bağırır, hadi çabul gel yanıma dönelim evlere diye.
Büyük boy olan şemsiyenin altına sığınırlar ve köye doğru hızlıca yürümeye başlarlar,
Hasan- Ule Hüseyin sabah az daha hava açık diye almıcaktım ya şemsiyeyi.
" - İyiki almışım bu şemsiyeyi yav Hüsen ikimizde amma ıslancaktık ha...
" - Ule Hüsen biraz erken dönsedim ben eve sen nasıl döncektin bu yağmurda..Donun bilem ıslanırdı gari.

O sırada köye yakın derenin tahta köprüsünden geçmektedirler. Hüseyin çıkar Hasanın kolundan atlar dereye, ulen Hasan, bundan çok mu ıslencektim şemsiyen olmasadı der...

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2018, 07:02   #4
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Sayın hosseda

Alıntı:
Bu fikrinize katılmıyorum. Ne kadar çok kişiye yerli tohum verilebilirse o ölçüde başarı artmış olacaktır.
demişsiniz ama aldığı tohumları ekmeyen arkadaşlar sayesinde mi artacak söz ettiğiniz başarı?

Hiç sanmıyorum.

Eski 01-10-2018, 07:59   #5
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Sayın Malbman..
Onca emek verip dagıttığınız tohumların akıbetini merak etmekte cok haklisiniz ayni şekilde bende merak ediyorum.Özellikle de memnun kalıp kalmadıklarını
Köydeyim ve foruma sadece telefondan girebiliyorum ve de sınırlı..Paylasim sonrasini tek tek takip etmek mümkün olmuyor..Paylasimda bulundugumuz her tohumun altina yetistiren yorumunu yazsa takip etmek kolaylaşırdı diye öneri de bulunmustum ama demekki uygun görülmedi.Bende bahce sayfasi acmak ve urettiklerimi resimlemeyi cok isterdim.Buna rağmen aldigim tohumlarla ilgili ozelden sorularla **** tesekkürle alakamı göstermeye calisiyorum böyle yapanlarda var..Yani ilgisi olanlar bir sekilde kendini belli ediyorlar..Paylaşanlar buna dikkat ederse yeterli olur diyorum.

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2018, 08:44   #6
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Sayın Zekoş,
Öncelikle
Alıntı:
Paylaşanlar buna dikkat ederse yeterli olur diyorum
demişsiniz ama pek bir şey anlamadım. Burada paylaşımcılar tohumlarını takip etsin mi demek istediniz yoksa sizin gibi şartları kısıtlı olduğu için sayfa açamayanların bu şekilde bilgi verdiğini bilsin anlamında mı yazdınız?

Yanı sıra, foruma telefondan giriş yapabiliyormuşsunuz. Aynı telefonla birkaç fotoğraf çekip giriş yaptığınızda bunları foruma yüklemek pek zor olmaz sanırım.

Bir de, aldığınız tohumlarla ilgili soruları özelden yanıtlamak daha zor olmuyor mu? Burada bir sayfa açsanız ve ana hatlarıyla dahi bilgi verseniz özelden soruların % 90'ı zaten sorulamaycaktır eminim.

Eski 01-10-2018, 09:59   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Sayın Malbman
Yazmak istemeyenler olabilir sonuçta öyle bir zorunluluk yoktu. Yazmasalarda hakkını verip paylaşıma fazlasıyla katılacaklar vardır diye umuyorum.

ayhank beğendi.
Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2018, 10:21   #8
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilgan Mesajı Göster
Sayın Malbman
Yazmak istemeyenler olabilir sonuçta öyle bir zorunluluk yoktu. Yazmasalarda hakkını verip paylaşıma fazlasıyla katılacaklar vardır diye umuyorum.
Sayın Atilgan zorunluluk yok tabii ki. Ben daha çok, paylaşılan materyale karşı tarafın önem verdiğinin bilinmesi anlamında yazmıştım. Sonuçta o kadar emek veriliyor bu etkinliğe. Onlarca paket tohum gönderen arkadaşlarımız var. Onlar da bu emeklerinin karşılığı olarak kıyısından köşesinden de olsa bilgi almak istiyorlardır mutlaka.

Umutlarınızın gerçek olmasını dilerim.

ilhan sağlam beğendi.

Düzenleyen malbman : 14-11-2018 saat 05:40
Eski 01-10-2018, 10:22   #9
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Sayın Malbman takip etme kısmini tamamen yanlış anlamışsınız..benim demek istedigim tohum gönderecek kisilerde tercih yaparken ; üyenin actigi konulardan mesajlarından kisaca paylasimlarından diyelim foruma katkisı göze çarpar..yeni uyeler istisna..Eger gözümüz arkada kalmasın istiyorsak bunlara dikkat edersek eminim tohumlar boşa gitmeyecektir.Ama ben herkese 1 kez olsun şans verilmesinden yanayim.Ilgisi olmayanin forumda isi olmaz zaten..Kendimden örnek vererek belki imkansizliktan belki de baska sebeplerden paylasilmayabilir yoksa kim istemez ürünlerini sergileyerek gurur duymayı
Telefondan resim yükleme konusuna gelince kac kez denedim hatta arastirdim ama olmuyor.Sadece tapatalk uygulamasiyla yüklenebiliyor.Bahce sayfasi acmak bayagi zaman alir..Internetim kısıtlı olmasa zamanda onemli degil saatlerce ugrasabilirim.Aslinda telefonla da ugrasmam köyde internet düzgün çalismiyormus birkac kisi baglattirdi memnun kalmayip iptal ettirdiler...Kisaca haklisiniz sizin düsündüklerinizi bende düsündüm ama simdilik care bulamadım..

sernur ve ayhank beğendi.
Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2018, 10:33   #10
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
Sayın Malbman takip etme kısmini tamamen yanlış anlamışsınız..benim demek istedigim tohum gönderecek kisilerde tercih yaparken ; üyenin actigi konulardan mesajlarından kisaca paylasimlarından diyelim foruma katkisı göze çarpar..
Düzeltme için teşekkür ederim Sayın Zekoş. Bir şeyleri yanlış anladığımı biliyordum ama doğrusunu çıkaramamıştım açıkçası

Eski 01-10-2018, 11:17   #11
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
arkadaşlar tohum paylaşım tamamen serbest bırakılmış. isteyen istediğine paylaşım yapabilir bir zorunluluk yok. dolayısıyla kimseyi cezalandıramayız. kimler tohumlarla ne yapıyor bilmiyoruz ancak çokta merak ediyoruz. ama bunun içinde bir çözüm maalesef yok.

şöyle ki ben tohum için elimde değerli olup az miktar olan tohumları paylaşırken kişinin sitede aktifliğine bakıyorum. örnek vermek gerekirse; sayın g.c ve sezerakk ı burada tanıdım ve çok mutlu oldum. belki çok fazla tohum paylaştım fakat paylaşımlardan 1 kişinin bile kazanılması kazançtır diye düşünüyorum.

o sebeple sitede tohum paylaşım zamanında dahi azıcık hareket edeni dahi görmezlikten gelmek istemiyorum. en azından emek verip o da bir arayış içindeki burayı bulabilmiş.

ayhank beğendi.
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2018, 13:42   #12
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
arkadaşlar tohum paylaşım tamamen serbest bırakılmış. isteyen istediğine paylaşım yapabilir bir zorunluluk yok. dolayısıyla kimseyi cezalandıramayız. kimler tohumlarla ne yapıyor bilmiyoruz ancak çokta merak ediyoruz. ama bunun içinde bir çözüm maalesef yok.

şöyle ki ben tohum için elimde değerli olup az miktar olan tohumları paylaşırken kişinin sitede aktifliğine bakıyorum. örnek vermek gerekirse; sayın g.c ve sezerakk ı burada tanıdım ve çok mutlu oldum. belki çok fazla tohum paylaştım fakat paylaşımlardan 1 kişinin bile kazanılması kazançtır diye düşünüyorum.

o sebeple sitede tohum paylaşım zamanında dahi azıcık hareket edeni dahi görmezlikten gelmek istemiyorum. en azından emek verip o da bir arayış içindeki burayı bulabilmiş.
Sayın Musa Gündoğan,
kimsenin hiçbir şeye zorunlu olmadığını zaten biliyoruz. Bunun zorunluluktan değil de ahde vefa kabilinden yapılması gerektiğini söylüyorum ve de bunu uzun bir süredir dile getiriyorum.

Tohum dağıtırken aynı elemeyi ben de yapıyorum ancak ne yaparsak yapalım bu tür önlemler bu sonuçların doğmasına engel olmuyor. O nedenle daha kesin önlemler alınması gerektiğini savunuyorum.

Ayrıca, kimseyi cezalandırmamak gibi bir şey de söz konusu değil. Nasıl ki ilk kez katılan arkadaşlara on çeşitten fazla talep edemezsiniz diyebiliyorsak, bu konuda da birtakım yasaklar getirebiliriz. Zira bu tür yakınmalar ilk kez dile getirilmiyor ve son da olmayacak.

Eski 01-10-2018, 15:36   #13
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-11-2010
ben tohum göndermek istiyorum lojistik merkezinin adresin alabilirmiyim lütfen

alıcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2018, 17:35   #14
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 18-04-2009
merhaba arkadaşlar
geçen yıl tozzlaşma ihtimali olmadan toplanan tohumları paylaştım
kurallar gereği 150 çeşit tohum tercih ettim.tohumları ektiniz mi derseniz?
-babama tohum çimlendirmek için dik sera aldım.tohumları viyollere ekmiş,4rafı doldurmuş.seranın dibine bez kumaş parçaları doldurup ıslatmış.bunun buharı bunlara yeter dedi.iyi öyleyse dedim.elbeteki çimlenme olmadı.viyolleri garaja kaldırttım.baharda sulayıp şansımızı deneyeceğim fakat ne cinsleri belli ne çeşitleri.artık hiçbiri paylaşıma uygun değil.ürün alırsam tohumunu alıp isimsiz saklayacağım! 40+ çeşit zayii oldu.üzgünüm.kendim ilgilenemiyorum. tohumları saklıyorum.tohumları seviyorum.
Şenberber fasulye sibirya çileği güzel cins tohumlarım gitti.içerde çimlenen çilek erik ve cevizleri bahçeye çıkarttılar.napıyorlar bilmiyorum hepsi kurumuş.

elbet birgün kendim ekeceğim.şimdilik saklıyorum.ektirebildiklerimin tohumluğunu ayırttıyorum

hasan7319 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2018, 18:22   #15
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malbman Mesajı Göster
Sayın Musa Gündoğan,
kimsenin hiçbir şeye zorunlu olmadığını zaten biliyoruz. Bunun zorunluluktan değil de ahde vefa kabilinden yapılması gerektiğini söylüyorum ve de bunu uzun bir süredir dile getiriyorum.

Tohum dağıtırken aynı elemeyi ben de yapıyorum ancak ne yaparsak yapalım bu tür önlemler bu sonuçların doğmasına engel olmuyor. O nedenle daha kesin önlemler alınması gerektiğini savunuyorum.

Ayrıca, kimseyi cezalandırmamak gibi bir şey de söz konusu değil. Nasıl ki ilk kez katılan arkadaşlara on çeşitten fazla talep edemezsiniz diyebiliyorsak, bu konuda da birtakım yasaklar getirebiliriz. Zira bu tür yakınmalar ilk kez dile getirilmiyor ve son da olmayacak.

Sevgili malban,

iyi hoş diyorsunuz lakin biz tohumları paylaşırken takip edemeyeceğimizi bilerek paylaşım yapıyoruz. bende çok merak ediyorum. fakat bu forum ortamı aslına bakarsanız tohum takibi konusunda da çok elverişli değil. örneğin instagram kişilerin profillerini paylaşmak için daha kullanışlı bir hale geldi. forumdan pek çok kişiyi oradan takip ediyorum. çok daha fazlası o mecralarda paylaşılıyor. mesela ben hep sarı dolma biberi paylaştığım kişilerde ne olduğunu merak ettim sadece instagram da takip ettiğim bir arkadaşta görebildim. o sebeple bazı şeyler değişiyor maalesef biz kendimizi değiştiremiyoruz. forumda öncesi kadar paylaşım yok insan daha fazlasını istiyor ancak insanlar kolayına yönelmekte daha rahat hissediyorlar.

herkes biliyor ki foruma girip bir şeyler paylaşmak epey meşakkatli ancak sosyal medya da paylaşmak daha basit hal alıyor.

belki ağaçlarnet in de sosyal medya gibi uygulama aracı olsa bazı şeyler daha kolay olabilir.

sernur, ayhank, Vegy ve 5 kişi beğendi.
Eski 01-10-2018, 21:04   #16
Ağaçsever

emrecey's Avatar

Giriş Tarihi: 11-06-2008
Bu senede tohum paylaşımı olacak mı acaba benim de iki seneden beri ektiğim börülcelerim var onları paylaşmak isterim.

emrecey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-10-2018, 21:05   #17
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-09-2017
Kusura bakmazsanız ufak bir katkıda bulunmak isterim. Yazılanları okudum ve yorum yazmayanların dışlanması fikri beni biraz üzdü açıkçası. Şahsen yorum yazmasam da siteyi devamlı takip ediyorum ve üyelerin yetiştirdikleri beni mutlu ediyor. Bu durumda üyelerin aktifliğinde kriter yalnızca yorum sayısı olmaması gerekir bence.

ayhank, ceydoruk, Vegy ve 5 kişi beğendi.
esradal_55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2018, 07:02   #18
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Sayın Musa Gündoğan,
Alıntı:
biz tohumları paylaşırken takip edemeyeceğimizi bilerek paylaşım yapıyoruz
diyerek zaten benim söylediğimi farklı bir dille belirtmişsiniz. Paylaşımcı arkadaşların dağıttıkları tohumları takip etmesi mümkün olmadığı için tohum talep eden arkadaşların tohumların akıbeti hakkında bir satır bile yazması yeterli olur. Tüm söylemek istediğim buydu.

Alıntı:
belki ağaçlarnet in de sosyal medya gibi uygulama aracı olsa bazı şeyler daha kolay olabilir.
demişsiniz. agaclar.net'in facebook sayfası var ve son derece de aktif bir sayfa.

g.c. beğendi.
Eski 02-10-2018, 07:06   #19
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esradal_55 Mesajı Göster
Kusura bakmazsanız ufak bir katkıda bulunmak isterim. Yazılanları okudum ve yorum yazmayanların dışlanması fikri beni biraz üzdü açıkçası. Şahsen yorum yazmasam da siteyi devamlı takip ediyorum ve üyelerin yetiştirdikleri beni mutlu ediyor. Bu durumda üyelerin aktifliğinde kriter yalnızca yorum sayısı olmaması gerekir bence.
Sayın esradal_55,

Muhtemelen yazılanları yanlış anlamış ve kendinizi boş yere üzmüşsünüz. Zira burada söz ettiğimiz konu sizin gibi izleyici forumdaşların yorum yapmaması değil, tohum paylaşım etkinliğinden tohum alan arkadaşlarımızın tohumlarla ilgili bilgi vermemesi.

Siz forumu takip etmeye, bilgilenmeye devam edin. Kendinizi paylaşım yapmaya hazır hissettiğiniz zaman nasıl olsa yorum yaparsınız.

samsunyusuf beğendi.
Eski 02-10-2018, 07:11   #20
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alıcan Mesajı Göster
ben tohum göndermek istiyorum lojistik merkezinin adresin alabilirmiyim lütfen
Sayın alıcan,
Bu yılki tohum paylaşım etkinliği yakın bir zaman içinde başlayacaktır. Paylaşım etkinliği ile ilgili tüm kurallar burada mevcut. Kuralları dikkatlice okuyup şimdiden hazırlık yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Eski 02-10-2018, 17:22   #21
Ağaç Dostu

sayın malbman liste yanınladıktan sonra tam olarak nereye gönderilecek bunula ilgi hiç açıklama göremedim geçen senede bu yüzden tohum yollayamadım yani şu adresi yazanız kıyametmi kopacak

Eski 02-10-2018, 17:23   #22
Ağaç Dostu

**** biz insanları bilgilendirirseniz ne olacak

Eski 02-10-2018, 17:42   #23
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Alıntı:
**** biz insanları bilgilendirirseniz ne olacak
alıcan siteyi muhtemelen her 3 ayda bir giriyorsunuz. haftalık bir kez girerseniz tarih açıklandığında herkes gibi sizde görürsünüz. tohum paylaşım yaklaşık 2 ay sürüyor siz bu süre zarfında kaçırıyorsanız muhtemelen çok alakalı olmadığınız sonucu çıkıyor.

neyse yine fırsat olur girerseniz aralıkta buralara uğrayın

g.c. beğendi.
Eski 02-10-2018, 19:28   #24
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
sayın malbman liste yanınladıktan sonra tam olarak nereye gönderilecek bunula ilgi hiç açıklama göremedim geçen senede bu yüzden tohum yollayamadım yani şu adresi yazanız kıyametmi kopacak
Kusura bakmayın ama yukarıda yazdığım mesajı bile yazmamak lazımmış...

Eski 02-10-2018, 20:28   #25
Ağaç Dostu

Sayın alıcan tohum yollamanın ve de talep etmenin belli adabı, kuralları ve zamanı var. Bu konuyu yönetenler var, neden zahmet edip de okumuyorsunuz bir kaç sahife yazıyı. Size adres verilse ne olacak, kim isteyecek sizden tohumları paylaşma dönemi başlamadan...Veyahutta kim alacak tohumlarınızı da dağıtıma sokacak.

Beklemede olun, arada da siteye girip başlıklara bakın ki dağıtımı gene kaçırmayasınız.

Eski 02-10-2018, 23:16   #26
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2007
Armut Piş Ağzıma Düş.

10 yaşındaki kızımın bazı ödevlerine özellikle yardım etmiyorum.
Biraz çabalamadan edinilen hazır bilginin hafızada kalıcı olacağını sanmıyorum.
Ayrıca, günümüzde bilgiye erişmek ve o bilgiyi paylaşmak o kadar da zor değil.

g.c. ve MASK beğendi.
Tolga Özmeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2018, 11:34   #27
Ağaç Dostu

yorum yazan arkadaşları saygı duyuyorum sizlerin bakış açısı bizler çiftçiyiz güney doğuda ve tarımı aşiret olarak yapıyoruz sizlerin gibi internetli görüntü kayıt eden pahallı telefonlarımız yok liste yapalım siteye ekleyelim sizden ricam konuları iyi anlamada sırf laf olsun diye yorum yazmayalım .

Eski 03-10-2018, 12:32   #28
Ağaç Dostu

Mesele pahalı telefon kullanmak değil sayın alıcan. Bahsettiğiniz telefonlardan bende de yok hala tuşlu telefon kullanmaktayım. Hatta şunu da ilave edeyim o telefonlara olan nefretimi bilseniz şaşarsınız. Akıllı denilen o telefonların her gün ülkede bir kaç trafik kazasına sebep olduğuna da eminim zira otobanda gece karanlığında o telefonlarla uğraşarak arabasını süren, trafiği tehlikeye sokan sorumsuz hatta ahlaksız ve vicdansız bir çok sürücü görmekteyim.

Biz esasa gelecek olursak tohum dağıtımına dair sahifeleri okumak için tek ihtiyacınız bir adet bilgisayar ve de internete bağlanmak. Buraya yazabildiğinize göre onu da isterseniz okuyabileceksiniz, inanın okuyunca ilgili sahifeleri işin nasıl yürüdüğünü görecek ve konuyu çözmüş olacaksınız.

Eski 03-10-2018, 16:29   #29
Ağaç Dostu

sayın hosseda sizler ürünleriniz neyle çekip internete atıyorsunuz merak ettim yoksa çarşıdan alıp fotolarıda internett kes yapıştırmı yapıyorsunuz bizler ekiyoruz ve gece günüdüz tarlada çalışıyoruz sizin gibi masa başında bu site gir o siteye gir yapımıyoruz ve ektiklerimiz hepsi doğal tohumlar biraz saygınız olsun üreticiye çiftçiye ,peşin hükünlü olmayın iyice düşünüz ondan sonra yorum yapın.

Eski 03-10-2018, 16:43   #30
Ağaç Dostu

Fotoğraf makinam var sayın alıcan onunla çekiyorum. Sonra kablo vasıtasıyla bilgisayara aktarır ve gerekiyorsa siteye yükleme yaparım.
Kullandığım telefonunda kamerası var ancak mecbur kalmayınca onunla fotoğraf çekmem çünkü güzel fotoğraflar çekmiyor, akıllı telefonlar gibi değil kamerası...

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024