View Single Post
Eski 18-12-2017, 12:31   #4
BayEğrelti
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-11-2017
Bahsi geçen nanenin toprak üstünde kalan kısmı tamamen kuruyunca, durumu aydınlatmak adına saksıya otopsi yapma kararı aldım. Köklerin neredeyse tamamı ölmüştü , fakat bir yumru ve minik bir filiz vardı, onu daha minik bir saksıya alıp evde yaşatmaya çalışmayı planlıyordum. Derken saksıda sarı, yuvarlak, sıktığımda patlayan ve içinden garip bir sıvı çıkan bu tuhaf şeylerle karşılaştım (yaklaşık 9-10 tane). Daha önce de saksısından böyle bir şeyler çıkmıştı bir kişinin ve saksıda bunlar varsa bitkinin öldüğünü iddia etmişti , senaryo birebir gerçekleşince ben de merak ettim açıkçası durumun ne olduğunu. Bahsettiğim toplar perlitten biraz daha büyük. Fotoğraf ekleme fırsatım olduğunda ekleyeceğim , fakat o zamana kadar bir fikri olan varsa lütfen paylaşsın benimle. Solucan yumurtası diyen var, ki solucan toprağa yararlıdır diye düşünmüştüm hep, onun öldüreceğini düşünmem. Yavaş salınımlı gübre diyen de var ki benim azot ağırlıklı gübremle birleşince bitkinin yanmış olma ihtimali daha kuvvetli geldi bana. Fakat en doğru cevabı da siz verirsiniz. Teşekkür ederim.

BayEğrelti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön