View Single Post
Eski 24-07-2017, 23:25   #142
Lilium
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Sayın osenay, Bir kere elektirikliyi hiç düşmeyin yapılışı en basit hesaplı olsaydı ben kendime yapardım, ceviz kurutma süresi uzun sürüyor cevizin nem oranına bağlı olarak en az 24 saat, elektirikli baya bir maliyetli olur, ben önce yağlı yapmıştım oda ekonomikti fakat yağı karıştırmadığın zaman tortu oluşturuyordu gece bıraktığımda ısıda düşme oluyordu, en ekonomik olan katı yakıta döndüm aynı kalolifer sistemi gibi belirlediğiniz ısı derecelerinde çalışıyor.

Elezonla çalışan makinalar da en güzel randumanı en emojen olarak alırsın, iş bilmez bazı ticaret arbapları çalışma pirensiplerini bilmediklerinden imalatta hata yapıyorlar makinaya leke getiriyorlar, ben 4 dört yıldır kullanıyorum bir tane kırma yok, sezonda gelin kendiniz de görün.

Ceviz kurutmanızı kendi kapasitenize göre düşünün piyasada satılan her kurutma sizin kapasitenize uymayabilir tekrar tekrar makina bölümünüzü değiştirmek zorunda kalırsınız bir kere kurun doğrusunu kurun, soyma makinanız kurutmanızla paralel olmalı, kısacası uzun mevzular görüşüp anlatmam lazım.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön