View Single Post
Eski 20-06-2017, 16:34   #6
tarku
Ağaç Dostu
 
tarku's Avatar
 
Giriş Tarihi: 23-05-2010
Şehir: konya
Mesajlar: 963
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Kloraklı su yaparak evin etrafını fıs fıslamanın yararı var sanırım. Kükürt, mazot vb. maddeleri ev çevresine yaymayı çok duydum ve denedim de ama fayda etmediğini sanıyorum. Bahçede akrep mücadelesi için en etkili yöntem tavuk beslemek. Kedi beslemek ise yılan için iyi bir yol.

Bahçemizle ilgilenen köylü komşum geçen ay başı bahçedeki tuvalet kapısı açarken omzundan aşağıya yere düşen bir şey hissetmiş, bakmış büyükçe bir akrep, ezdim hemen dedi ama sonra pişman olmuş, keşke soktursaydım kendimi ağrılar var vücudumda hepsini geçirirdi dedi. Onların en ufak korkuları olmuyor akrep ve yılan bakımından. Hayatlarının bir parçası olarak kabul etmişler beraber yaşıyorlar.
Kendini Akrep'e sokturmak deyince; Aklıma, mantar uzmanı birinin zehirli mantardan ölmesi haberi geldi. Kendinizi sokturacağınız akrebin zehrinin ne kadar güçlü olduğunu bilmeden bu işi yapmak, doğadan gözleriniz bağlı şekilde mantar toplayıp yemeye benziyor.

Kedi olayına gelince, kediler sadece yılan değil hareket eden her canlıya tepki veriyorlar. Evimin bahçesindeki kediler, toprağın altında gezen dana burnunu yakalayıp öldürüyorlar. Meyve bahçemdeki kedilerim ise köstebek , fare ve yılan bırakmıyorlar. Henüz akrep görmedim ama onu da affedeceklerini sanmıyorum.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön