View Single Post
Eski 20-04-2017, 12:35   #1824
Erdogan Er
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-04-2017
Maşallah hepsi çok güzeller. Ben de bahçemde bir 'Berry' ailesi oluşturuyorum. Şimdilik Boysenberry, Japanese Wineberry, Brazos ve Bursa dikensiz böğürtleni türleri var. Bu Bursa dikensizi de 1 ve 2 diye numaralandırmışlar. Tam olarak farklarını bilmiyorum.Tayberry satın alma girişimim ise başarısızlıkla sonuçlandı.

Ahududa biraz yavaş kaldım; elimde sadece şu meşhur yediveren cinsiyle Siyah Ahududu türü var.

İstanbul'a kargo çok sıkıntılı. Sadece Yalova tarafındaki fidanlıklardan doğru düzgün paketlenmiş kargolar sağlam geliyor. Diğer şehirlerden gelenler ya iyi paketlenmemiş oluyor ya da uzun yollarda kargo firmalarının özensizliklerinden heba olup gidiyor. Allah'tan şimdiye kadar kargoda hasar görmüş fidanların ya parasını geri aldım ya da sağlamlarını göndertmeyi başardım. Fakat bazen sıkıntı ve strese değer mi diye de düşünmüyor değilim. Nihayetinde bu benim için bir hobi...

Asıl ilgi alanım Yaban Mersini aslında. Bahçemde onlar için özel bir alan oluşturuyorum; kükürtle pH değerini düşürüyorum. Mayıs ayı içersinde dikim yapacağım kısmetse.

Elinde değişik tür böğürtlen ve ahududusu olan varsa tavsiyelerinizi beklerim. Bu iki meyve fidanı hakkında çok okuma-inceleme yapmaya zamanım olmadı, ama tadlarına bayılıyorum

Esen kalın

Erdogan Er Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön