View Single Post
Eski 24-11-2016, 13:35   #31
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Wearyfeat Mesajı Göster
selvi fazla enine büyümüyor.şöyleki.bahçemde 35 40 senelik selviler var.bazıların araları bir metre bile yok.ama hiçbir sıkıntı olmamış bu zamana kadar.arada bir alt kısımlarını budayıp odun ediyorum.birbirleriyle çok yakın oldukları için çok güzel bir görüntü oluşturuyor.fakat doğuda olanlar sabah güneşini engelliyor.kışın güne daha açılı geldiği için evin bir kısmı hiç günes almıyor.selvi konusunda uzman sayılırım.yıllardır ekerim.3 metre 4 metre çelik alın.büyümesini daha az beklersiniz.gidin normal yetişkin bir selviyi budayın.uyanmaya başlamadan dikin.erafınada kazıklar çekıp tabanını hareket edemeyecek bir konuma getirin.bazıları diyor 30 santimle başlayın 1 metre dikin.yoksa tutmaz.sahsen ben 4 metrelik çelikler diktim.hiç fire vermedim.parasız temin edebilirsiniz işin özeti selviyi
Sn. Wearyfeat;

Biz 3-4 metre çelik alacak selviyi bulmamız pek mümkün değil. Hatta selvi de pek yok. Fotoğraflarını çekip yükleyebilirmisiniz? Selviler Sivas ilinde mi yetişiyorlar. Soğuklara dayanıklılıkları nasıl. Sivas ilinde hangi aylarda budama yapıp toprağa dikiyorsunuz. Biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirseniz biz de yapmayı deneriz.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön