View Single Post
Eski 20-01-2016, 01:01   #1275
Tank
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-01-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Leonardit ve Sıvı Humik Asit başlığına yazabilirsiniz.
Syn MeyveliTepe ; Öncelikle ilginize teşekkür ederim.Forumda dikkatimi çeken sizin ve diğer arkadaşların yazılarını epeyce inceledim.Ben kamudan yeni emekli oldum,şimdiki uğraşım toprak yapısı bakımından pıroblemli 40 dekarlık bir fındık bahçesi. 20 yıldır uğraşıyorum,yaptığım masrafın yarısı kadar ürün alamadım.Kaçırdığım bir eksik var.her yıl tahlillerde verilen gübreleri vermeme rağmen dal büyütemedim vede ürün alamadım. İşte bu noktada leonardit ve humik asit yorumlarınızı okuyunca şeytanın bacağını kırdık heralde dedim ve sitenize üye oldum.Özelikle 36.sayfa 1078 numaralı mesajınız yapımı konusunda beni cesaretlendirdi.Hümas 15 in kulanım tarİfine uyarsam her köke en az 1 lt den 1400 lt gibi bir ihtiyacı piyasadan temin etmem mümkün değil. Syn MeyveliTepe ;Bu sebeple kendi ihtiyacım kadar humik asit sıvı eldesi için malzemeleri araştırmaya başladım,ancak 1078 numaralı mesajınızdaki malzeme birim oranları ile 1101 numaralı mesajınızdaki fazla ihtiyaçlar için 'ÖRNEK'teki tesadüfen gördüğüm KOH u satan firmanın aynı sayfadaki birim oranları tarifi arasında önemli farklar var.Bu noktada benim anlayamadığım,kaçırdığım bişey var diyorum,ve sizin tarifiniz çok daha ekonomik.Vaktiniz olup da bu konuyu inceleme fırsatınız olursa önerileriniz için çok memnun olurum.İlginize tekrar çok teşekkürler ederim,saygılarımla.

Tank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön