View Single Post
Eski 11-03-2015, 17:41   #232
mgb
Yeni Üye

mgb's Avatar

Giriş Tarihi: 02-03-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sakaki Mesajı Göster
Merhaba sn mgb,

Aramıza hoş geldiniz.
Aldığınız bitkinin ficus microcarpa değil ficus ginseng olduğunu düzelterek başlayalım.
Yukarıda bir hayli çok soru sormuşsunuz
Yeni başlayan birisi olarak kafanızda daha da fazla soruların olması gayet normal ama bunların hepsine bir mesajla kısaca cevap vermek hem mümkün değil, hem de her sorunuzu ilgili başlığı bularak sormanız gerekiyor.

Örneğin:
- Bitkinizin türünü öğrenmek için: Bonsaisinin türünü öğrenmek isteyenler
- Kullanılacak toprak hakkında bilgi için: Bonsai için kullanacağınız toprak hakkında bilgiler
- Biçimlendirme/şekil vermeyle ilgili sorularınız için: Biçim verme teknikleri - agaclar.net
- Bonsai adayınız hakkında diğer arkadaşların fikrini almak ve bitkinize bir başlık açmak için: Market Bonsaileri - agaclar.net
vs...

Aksi halde, hak verirsiniz ki forumdaki hangi bilginin nerede olduğunu bulabilmek ve bunlardan faydalanabilmek üyelerimiz için imkansız hale gelir.

Bir önemli tavsiyem de sorularınız için ilgili başlığı/konuyu bulduğunuzda sorunuzu sormadan önce o konuyu ilk mesajdan başlayarak okumanızdır, zira soracağınız soruların çoğu büyük ihtimalle önceki mesajlarda yazılı bilgilerin içinde mevcuttur. Okumayı sevmeyen bir toplumuz, kabul ediyorum ama bu şekilde forumdaki bilgilerden maksimum seviyede istifade edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Tekrar hoş geldiniz aramıza!
aslında okudum çoğunu ama bu cinse ait bir mesaj göremediğim için bu yolu seçtim.. teşekkür ederim cevap için..

mgb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön