View Single Post
Eski 09-05-2014, 09:32   #13
Kursatates
Ağaçsever

Kursatates's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2013
Şehirlerimizde halen adana karpuzu yok efendim bursa şeftalisi veya amasya elması vb sloganlarla ürün satılıyor. . gidip diyormusun konyada karpuz yetismiyormu neden adana karpuzu diyorsun? veya konyada şeftali yetismiyormuki bursa şeftalisi diye etiket yaziyor manavlar? elbette yetişir.. ama sen kendi şehrine hitaben yetiştirirken onlar ülke geneline ticaretine başlamış oluyorlar.buda o sektörde o meyve ve o ili diğer illerden farklı kılıyor. . Çünkü senin benim şehrimize göre örnek bahçe sayısı fazla ekipman tedarikçisi fazla..
simdi aynı soruyu yine soruyorum. kayısı konyadamı ? malatyadamı? şeftali bursadamı? konyadamı? etli ekmek konyadami ? Elazığdami )) ha şunu tartışabiliriz. ana vatani anadolu olan cevizi şili a.b.d çin vb. ülkeler çeşitli melezlemelerle bizi geçip bize satabiliyorlarsa bunu bizde yapabilirmiyiz? yoksa halen Elazığ, Konya vb.. illerde yetişip yetişmeyeceginimi tartışırız.. ben Elazığ'da limon ve kivi yetiştirmeye başladım. resimlerini paylaşırım isteyen olursa.. sözün özü emek verince olmayacak bişey yok gibi geliyor.. saygilasaygılarımla

Kursatates Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön