Konu: Nergis
View Single Post
Eski 12-02-2014, 18:40   #1959
pria
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Revnak Mesajı Göster
Sayın Pria, sizden aldığım katmerli nergisler çok güzeller.
1-2 hafta ara ile iki ayrı saksıya ekmiştim şimdi açanlar geçerken diğer saksi açmaya başlayacak bir süre daha güzelliklerini yaşayabileceğim bende.

Ancak Karaburunlar için şanssız takımda olduğumu söyleyebilirim 1 tane bile gonca yok onlarda, seneye inşallah..
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Revnak Mesajı Göster
Sayın Pria Nergisler harika.
Bu güzellikleri bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler=)

Eklenti 469248

Eklenti 469249

Eklenti 469250
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi FIRUZAN Mesajı Göster
Evet haklısınız 3.kez alıyorum.Birkaçını sevdiğim arkadaşlarıma hediye veriyorum fazla değil ama ilk aldıklarım yazlıkta diğerleri İstanbul'daki evde kokulu çiçek güzel oluyor.Açıkcası soğanlar çok kaliteli hiç bozulmadı verdiğim para boşa gitmiyor seviyorum kokulu çiçekleri her sene alıyorum yavaş yavaş artsın evimi güzelleştiriyor böyle...
sevgiler teşekkürler
Sizlerden, ''erlicheer'' nergislerim için duyduğum bu güzel ve olumlu sözler, bana mutluluk veriyor, iç huzurum artıyor, bu nergis türünün her türlü övgüyü hakettiği kanıtlanıyor..
Sağolun varolun..

Özellikle bu nergisleri bol güneşli bahçe toprağına eker ve zamanla yavrularıyla çoğaltarak, 80-100 adetlik daire şeklinde öbekler oluşturursanız görselliği çok daha güzel olur..Ne kadar bol güneş gören yere ekerseniz kokuları da olağanüstü artar..

Benim biraz endişe ettiğim husus şu..Bazı üyeler bunları en az 30x30 ebatlardaki saksılar yerine, daha küçük saksılara ekerse, soğanlar sizlere yeterince besili geldiği için ilk yıl çiçeklerini olanca cömertlikleriyle görüp koklayabilirsiniz ama, ertesi yıl ya çiçeklenmeleri azalır veya çiçekler küçülür..
Bu durumla ilgili sebebleri ve çarelerini öğrenmek için, lütfen aşağıdaki mesajımı okuyunuz:

Soğanlı bitkiler ve ekimi bakımı

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön