View Single Post
Eski 18-03-2013, 16:56   #3
universeee
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-01-2013
Bilgilerin doğruluğundan nasıl emin olabiliriz?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tourkana Mesajı Göster
Mesajınızı düzelttim , fotoğraflar forum üzerinden yüklenmelidir. Link verilen adresler fotoğrafları sildiğinde konu görselsiz kalmış oluyor.

Ağacınızın(Türkçe adı : Taş Porsuğu) sulamasına dikkat edin( Çok sulamayın, toprağı kurumaya başlarken su verin) ve mutlaka dış ortamda tutun.

Üst kısımdaki zirve dallarının altından , ağacı yarı yarıya kısalacak şekilde budayabilirsiniz.

Forumdaki bilgileri okuyarak teorik de olsa bilgi sahibi olun. Kolay gelsin.
Tourkana merhabalar,

Ben de bir podocarpus sahibiyim ve yazmış olduğun şeylerle ilgili biraz tereddüte düştüm yardımcı olursan sevinirim.

İnternette ve forumda yapmış olduğum araştırmalara göre bu cins ağaç yarı tropik **** tropik olarak geçiyor ve nispeten sıcak havayı seviyor. Sulama konusuna gelirsek de, aktif olarak çalışıyor olmamdan dolayı geceleri ağacı suluyor ve yapraklarına sprey ile su sıkıyorum. Şu ana kadar gayet canlı ve düzgün olduğunu düşündüğüm bir ağacım var. Senin söylediklerine bakınca bilgiler taban tabana zıt. Bu kadar zıt bilgilerin ortalıkta olmasında bir terslik yok mu acaba? Mesela bu senin yazdıkların kendi tecrübelerin sonucunda yapmış olduğun çıkarımlar mı?

Bu soruları daha çok acemi olduğum için soruyorum.

Cevabın için şimdiden teşekkür ediyorum, saygılar...

universeee Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön