View Single Post
Eski 05-01-2013, 23:07   #121
ankafar
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-10-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi livingdead1978 Mesajı Göster
Başka Materyal dedigim ulaşamadıgım yer olursa ulaşırım diye çöp şiş almıştım tahtadan oldugu için nedense bana daha güvenilir göründü sanırım birde ortamdaki tohumları şırınganın içinden almak için çöp şişi kullanmadan önce alkole daldırdım umarım mikroplar ölmüştür hayırlısı artık bende bekliyorum eger üzerinde küf oluşumu algılarsam mecburen imha etmek zorunda kalacam ama inşallah sorun çıkmaz çok ugraştım cünkü

Sayın caturanga bu arada ben %10 luk Klor kullandım tohumları steril etmek için bitki parçalarıyla deneme yapacagım bu hafta onları alkolemi batırsam domestosmu kullansam klormu kullansam hangi uygulama daha saglıklı olur bir yazı okudum ve bu yöntemlerin işe yaramadıgı yerlerde Civa Klorür uygulaması yapmışlar

Sizce Bitki Parçalarının dezenfekte işleminde en etkili en güvenilir yöntem hangisidir
1) Civa klorürden ne koşulda olursa olsun uzak durun aman diyim.
2) tohumlar elinizde ne şekilde mevcut bunu belirtmemişsiniz (seed pod değil zannedersem) o yüzden sterilizasyon için sallama poşet çay içini boşaltarak kullanabilirsiniz. Alkol yüzde 70 olmalı kesinlikle bir dakikadan fazla tutulmamalı. Normal çamaşır suyu yüzde 5 civarındadır ben genelde bunuda yarı yarıya sulandırırım içerisine tween damlatırım (bulaşık deterjanı benzeri madde bir iki damla) 10-15 dakika yeterli olur.

ankafar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön