View Single Post
Eski 26-12-2012, 13:33   #8
Uludag
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2012
Sayın Simetri düşüncenize saygı duyarım ama Türkiyeden Kıbrısa üniversite eğitimi için gelmiş biri olarak benim gözümde Kıbrıs Türkiyenin bir ili gibidir. Kıbrısın ağaçlandırma konusunda çok eksiklikleri olduğunu ve acilen bu konuda çalışmalar yapılmaladır. Edindiğim bilgilere göre Kıbrısta yapılan ağaçlandırmalar bu hızda devam ederse 40 yıl sonra %30 luk bir kısmı orman vasfına ulaşabilecek. Yapılan son sayımda KKTC nüfusu 300 bine yakın ve buradaki orman bakanlığınında elinden gelenler belli. Bu yüzden Türkiye gibi Kıbrıstan nüfus ve imkan bakımından kat kat falza olan anavatanında desteğiyle daha hızlı ve büyük işler yapılabileceği kanısındayım. Benim asıl öğrenmek istediğim böyle bir projeye nasıl ve nerden başlıyacağım.

Sayın kelebek çalısı proje hakkında bir kaç yere mail attım ve geri dönmelerini bekliyorum umarım yardımcı olurlar. Sınav dönemi olduğu için çok fazla vakit ayıramıyorum bu aralar.

Sitede bu konuda bilgi ve deneyim sahibi kişilerin bir yol haritası çizmemde yardımlarını bekliyorum...

Uludag Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön