agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Topraksız Tarım
(https)

Beğeni Düzeni10Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-05-2013, 15:17   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-12-2012
Topraksız tarım gereçleri, malzemeleri alınabilecek yerler

Merhaba arkadaşlar.

Bursa' da topraksız tarımla ilgili perlit, hidroton, delikli saksı gibi gereçleri bulmakta zorlanıyorum. Büyük marketler de bu konunun çok uzağındalar.

İnternet alışverişlerinde ise tutarın yarısı kadar kargo ücreti ödemem gerekiyor.

Önerebileceğiniz bir yer var mı ?

Teşekkürler.

Düzenleyen beingobserver : 19-05-2013 saat 17:20
beingobserver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2013, 19:29   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-12-2009
Dostum ben de Bursa'dayım sabahtan beri gezdim heryeri perlit haricinde hiçbir şey yok. Perlit bauhausta arıyorsan var. Delikli saksı arıyordum bulamadım, korupark'ta pet shoptan hava pompası ve hava taşı aldım.

Diğerleri için mesaj atarsan site veririm sipariş verecegim bugün ben de.

edelvays58 beğendi.
young_gardener Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2013, 21:14   #3
Ağaçsever

evet, ben de tüm marketleri gezdim.

e-tartes.com'dan alacaktım, sepeti dahi hazırladım fakat ürünler hacimli olduğu için maalesef kargo ücreti yüksek oluyor.

gördüğüm kadarıyla insanlar web sitelerini forumda paylaşıyorlar, siz de yazın isterseniz başka arayanlara da yardımcı olur.

Eski 19-05-2013, 23:13   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-01-2011
Bursa İznik'te ve Yalova'da faaliyet gösteren 'GÜNSA' ticaret var. Yetkilisi Vahap bey. Bursa ve Yalova genelinde topraksız tarımla ilgili her şeyi bulabileceğiniz bir adrestir. 05321642467

muallimayhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2013, 23:24   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-12-2009
toprakvesu.com dan sipariş verdim ben hidroton ve saksı, fiyatları uygun geldi.

magicplant sitesi de var gördüğüm kadarıyla sipariş verilebilecek.

young_gardener Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2013, 09:24   #6
NRS
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 31-10-2012
toprakvesu.com iyiymiş fakat kargo maliyeti çok çıkacaktır.

NRS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2013, 17:44   #7
Ağaçsever

Günsa ticaretten Vahap bey'le görüştüm. Sağolsun, çok iyi niyetli ve yardımcı olmaya çalışan bir arkadaş.

Ben delikli saksı ve hidroton arıyordum fakat maalesef kendisinde yokmuş. Grow bag ve topraklı tarım alanındaki herşey var fakat bunlar yok dedi

Eski 22-05-2013, 16:36   #8
Ağaçsever

İlgilenen arkadaşlara yardımcı olabileceğini düşünerek bilgilendirmek istedim.

Ben e-tartes.com'dan siparişimi verdim fakat kargo şirketi kullanmayacağımı söyledim. dayım ambarda çalıştığı için o yolla izmirdeki bir ambar şirketi benim adıma tartesten ürünlerimi aldı, bugün yarın getirmesini bekliyorum.

Ortalama olarak kargo ücretinin 1/4'üne halledeceğim bir aksilik çıkmazsa.

Düzenleyen beingobserver : 23-05-2013 saat 14:39
Eski 23-05-2013, 14:39   #9
Ağaçsever

Madem bilgilendirmeye başladık, sonunu da getirelim.

Az önce ürünler geldi. 200 lt perlit, 40 lt hidroton, 5 adet cocopeat (100x20x5) ve ayrıyeten bir küçük koliyi özel indirimle 20 tl' ye getirdiler. Sanırım normal fiyatı 40 tl idi.

Firmanın adı Genç Konak. Tel: 232 479 01 26.

Benim için İzmir'den, Bursa'ya getirdiler fakat başka şehirlere götürüyorlar mı bilmiyorum, ilgilenirseniz sorabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Eski 02-06-2013, 18:42   #10
NRS
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 31-10-2012
Hydroton (hidroton) ankarada nerde bulabilirim?

Merhabalar.

Hydroton ankarada nelerede bulabilirim? Çiçeklerin brisine cocopeat sordum adam dalga geçer gibi "O ne abi ya biz de yok öyle birşey" demişti.

Hydroton çiçekcilerde varmıdır? **** büyük marketlerin hangilerinde vardır?

Teşekkür ederim.

asilturk1 beğendi.
NRS Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2013, 21:53   #11
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
ben malzemeleri burda buldum
http://www.agromart.com.tr/contenier-plant.aspm

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2013, 23:55   #12
Ağaçsever

http://www.agromart.com.tr/contenier-plant.asp

Eski 17-03-2014, 23:06   #13
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-01-2014
*** arkadaslar.
d bakırda mini topraksız sera kurmak icin lazım olabilecek malzemeler nelerdir nerden bulabilirim
yardımlarınıza simdiden tesekkurler.
a-z e kadar neler lazım?

burannn21 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2014, 19:12   #14
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-03-2014
www.smoothgarden.com
www.toprakvesu.com
www.magicplant.net
www.e-tartes.com

Maceraya girmeyin. Sitelere girin alın istediğiniz ürünü,bunlar Türk siteleridir tabi ürünleri ithal, fiyat karşılaştırması yapmayı ihmal etmeyin, gittigidiyor.com da da bu sitelerin dükkanları ve alternatif dükkanları bulabilirsiniz, para harcamaya hazır olun Saygılar.

echohe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2014, 14:55   #15
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-07-2014
Kokopit Tederik

Arkadaşlar İzmir de kokopit nereden bulabilirim?

cinanli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2014, 14:57   #16
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-06-2014
Tartes de mevcut...

megbilgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2014, 03:39   #17
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Değerli Dostlar Merhaba.

Biz de topraksız tarıma ilk başladığımızda aradığımız ürünleri bulmakta çok zorluklar çektik. Bazen ürün değerinin iki katı kargo bedeli ödediğimiz oldu.

agaclar.net sayesinde topraksız tarım yatırımı yaptığımız gibi, topraksız tarım yapmak isteyen dostların ihtiyacını karşılamak için bir de site kurduk. Çünkü bulamadığımız ürünler için bizim çektiğimiz sıkıntıları dostlarımız çekmesin istedik.

madrasol.com sitemiz topraklı - topraksız yapmak isteyen dostlarımızın tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için özveriyle çalışmaya devam edecektir. Ürün çeşitlerimizi dostlarımızın isteğine göre her geçen gün çoğaltmaktayız.

Kargo ücretlerinin fazlalığını bildiğimiz için bazen ambar ile (25 kg ve üstü siparişlerde) bazen de otobüs ile gönderim yapıyoruz. Amaç dostlarımıza en uygun şartlarda istediği ürünü ulaştırabilmek. Sadece yurt içi değil, yurt dışından istekte bulunan dostlarımıza da elimizden geldiğince yararlı olmaya çalışıyoruz.

Mutluluk dolu gönüllerde buluşabilmek dileğiyle... Selamlar... Saygılar...

Ali IŞIK

vetman996 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-09-2014, 20:40   #18
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2013
Selamlar.Toptan ürün alabileceğim firma arıyorum tavsiyeleriniz neler.
Minumum 300 m2 alanda salatalık ve domates üretimi yapacağım.

oceaneagle55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2014, 19:22   #19
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-05-2014
fiyat olarak en uygun site bu arkadaslar
https://www.growkent.com/Hidroponik-...l#labels=280-2

greenLove Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2015, 13:22   #20
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-01-2015
Birebeş

Merhabalar site üyesi arkadaşlar,
AnaSayfa | Onur Plas adersinden katlı sera ve balkon sistemlerine bakabilirsiniz. Ürünün ismi birebeş'tir.

birebeş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2015, 19:08   #21
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2013
Kuzey Ekolojik Tarım - GittiGidiyor Dükkanlar
Ürün almadan özelden mesaj atın.Size her konuda yardım edeceklerdir.

oceaneagle55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2015, 17:12   #22
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-01-2015
balkonda akan su kültürü

Merhaba arkadaşlar. Forumu uzun süredir takip ediyorum. Forum kullanıcılarının bilgi ve deneyim paylaşımı sayesinde çok faydalı bilgiler öğrendim.Bunun için forumda bilgilerini ve deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür ederim.

Şimdi size bir sorum olacak. Kapalı balkonda akan su kültüründe domates, biber ve çilek yetiştirmeyi düşünüyorum. Bunun için gerekli olan malzemelerin bir tanesi hariç siparişini verdim. 1.90 mt uzunlukda 70lik su borusu ve 20ltlik bir depo kullanarak akan su kültürünü denemek istiyorum.Su pompası konusunda çok kararsız kaldım. 60wattlık 3000lt/sa bir kafa motorumu almalıyım yoksa 5wattlık 600lt/sa bir kafa motoru da işimi görür mü??

Umarım soruyu yanlış yere yazmamışımdır? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

ozcann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2015, 17:37   #23
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozcann Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar. Forumu uzun süredir takip ediyorum. Forum kullanıcılarının bilgi ve deneyim paylaşımı sayesinde çok faydalı bilgiler öğrendim.Bunun için forumda bilgilerini ve deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür ederim.

Şimdi size bir sorum olacak. Kapalı balkonda akan su kültüründe domates, biber ve çilek yetiştirmeyi düşünüyorum. Bunun için gerekli olan malzemelerin bir tanesi hariç siparişini verdim. 1.90 mt uzunlukda 70lik su borusu ve 20ltlik bir depo kullanarak akan su kültürünü denemek istiyorum.Su pompası konusunda çok kararsız kaldım. 60wattlık 3000lt/sa bir kafa motorumu almalıyım yoksa 5wattlık 600lt/sa bir kafa motoru da işimi görür mü??

Umarım soruyu yanlış yere yazmamışımdır? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
5 watt sarfiyat ile saatte 600 lt epey iddialı. Linkini verebilir misiniz?

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2015, 17:43   #24
Yeni Üye

Venusaqua E3301 Kafa Motoru 600 Lt/saat GittiGidiyor'da 133268042

çin malı ama alınmalı mı bilmiyorum

Eski 18-01-2015, 18:06   #25
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Hiç bir teknik bilgi yok. Sadece max 1mt denmiş. Buradan da 101 cm yüksekliğe hiç su çıkaramayacağını düşünebiliriz. Pompa seçerken suyun tam olarak kaç cm yukarı çıkması gerektiğini ve o yükseklikte hangi hacimde su devridaimine ihtiyaç olduğunu bilerek seçmekte fayda var. Buna da %25 tölerans vermek emniyetli olur. Yani, hesapladığınız ihtiyacın %25 üzerini alın. Normalde grafik olarak bu bilgilerin verilmesi gerekirdi.

Turgay78 beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2015, 18:18   #26
Yeni Üye

Evet fazla bir bilgi verilmemiş. 1 m. de pek de yeterli gözükmüyor şu an da. 3000lt/h ideal ozaman.

Eski 20-01-2015, 11:19   #27
Ağaçsever

Bu ürün 2 metreye kadar su basabiliyor "Atman İç Filtre AT-F203"

Eski 01-02-2015, 16:31   #28
Yeni Üye

ozgur17's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozcann Mesajı Göster
Evet fazla bir bilgi verilmemiş. 1 m. de pek de yeterli gözükmüyor şu an da. 3000lt/h ideal ozaman.
bende yeni başladım. yaklaşık 1m. yüksekliğe su basıyorum. 5watt lık çok küçük geldi. 15-18 watt lık bi motor alırsan, daha iyi olur. sadece yukarı su basmıyor, aynı zamanda, hortumda delikler açtım. damlama sulama gibi çalışıyor. birde motorun çabuk bozulmaması açısından, su alan yeri aşağıya bakmalıdır. yoksa içine pislik dolup, çalışmasını engelliyor. bu şekilde koyunca suyun çıkış noktası yere paralel oluyor. Hortum yukarı doğru çıkarken motoru kastırıp gene çalışmasını engelliyor. bu yuzden Hortum birleştirmek için T şeklinde olanlarından aldım. 1 tarafını körledim. Diğer tarafını motora taktım. 3. tarafını da yukarı çıkan hortuma bağladım. Böylelikle hortum motoru kastırmıyor. ayrıca zamanlayıcı aldım elektrikçiden, 3 saat duruyor yarım saat su veriyor. Bu dediklerimi yapmayınca, motor kendi çalışmıyor. Unutmadan, suyun güneş görmeyecek. Bunun için aliminyum folyo kullanabilirsin. Yoksa yosunlar oluşur, bitkinin alacağı besinleri yosunlar alır. Bitkilerin besinsiz kalabilir.

kolay gelsin.

ozgur17 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2015, 14:02   #29
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-01-2015
Oncelikle herkezin yüreğine sağlık buraya o kadar güzel şeyler yazılıyor ki bende öylesine rast gele bu sitede bu topraksiz tarıma rastladım çoğu kişi gibi bende niyetlendi m .siz değerli abiler den neyi nasıl yapacam konusunda bilgi almak istiyorum.oncelikle ben tohum u toprakta fideye çevirip sonrada topraksiz tarıma geçirmek istiyorum bu sizce normal mi yoksa topraksiz tohum fide oluyo mu? Ikinci sorum int satılan domates kiti almayi düşünüyorum bu domates bileşeni salatalık ve biber içinde kullanabilirmiyim? Ve bu bileşenin değerini ölçmek için satılan ürün pahalı geldi bu olmadan ole göz kararı bu iş olur mu k bakmayın hobi amaçlı evimde ole ugrasmak istiyorum bütçe olarak fazla bişey ayıramiyorum .ve döngüyu sağlamak için şu motoru ve hava taşı yeterli mi yani bi kaba suyu eriyigi koysam bi motor bide hava taşı koysam bi drenaj uygulayip akan şu kültüründe aynı pimas üzerinde domates salatalık ve biber yetistirebilirmiyim? Bu kusurlu kelimem olduysa Özür dilerim.
Bu arada Kudret Tezel hocamdan allah razı olsun diyorum eğer bi teşvik varsa bende oda bizzat kendisidir.

alloch Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2015, 17:57   #30
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-02-2007
merhaba sayın alloch ;

aslında basit bir olay ama SN KUDRET hocamın dediği gibi amatör insanın gözü aç olur normaldir..

ben ilk başladığımda durgun su kültüründe başladım camın önüne koydum 10'luk pimaşımı kapattım her iki ucunu açtım deliklerimi sagolsun KUDRET hocam erıyıkler konusunda yardımcı oldu başladım yapmaya inan bazı eksiklikleri görüyorsun ve başlıyorsun araştırmaya.

ve bumm işte başlamışssın ve herkez gibi sende bu işin içine girmişsin.
benim tavsiyem hazır fideler ile başlıyabilirsin sonrasında tohumları kendin dikip büyütürsün zevkin doruğuna çıkmış olurun sonra bir bakmışsın balkon senin olmuş ve yapmış olduğun araştırmada bulacağın birbirinden farklı bir sürü sistemden kendine uygun olanın alıp kullanacaksın ve fazla masrafında olmayacak.

Ercan a ve Culture beğendi.
thempest Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024