agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni53Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-07-2014, 09:31   #91
Ağaçsever

brs_murat's Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2013
firenk üzümü ve mandalina fidanlarının durumu hiç iyiye gitmiyordu
600 gr civarında güvercin gübresini 10 kg kaba silme su ile doldurup kapağı kapalı şekilde üç gün beklettim. başka bir 10 kg kaba bir maşrapa güvercin şerbeti ve silme su ile karıştırıp ağaçlarıma ve sebzelere vardim şimdi durumları iyi şerbeti verdikden 4 gün sonra su verdim bitkiler çoştu posasını da büyük ağaçların dibine döktüm

brs_murat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-07-2014, 11:32   #92
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-07-2014
Sayın brs_murat,
Çalışmalarınızdan dolayı sizi kutluyorum. Fidanlarınızın güncel halinin fotoğrafını paylaşabilir misiniz ? Kolaylıklar dilerim.

tufangündem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2016, 20:38   #93
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-12-2015
Merhabalar,
Benimde terasımda yarım litre kadar güvercin gübresi oluşmuş. Kış olduğundan dolayı ilgilenemedik geçen senede vardı ama pek kovalamak istememiştim. Bu sene bahçe işinde faydalanabileceğim aklıma geldi. Ama gübre yaklaşık 2 ya da 3 aydır açık havada ve bazen ıslanıyor tekrar kuruyor ve tekrar ıslanıyor.
Bunun hazırlayacağım şerbete ne etkisi olur? Ve şerbetimi ne oranda hazırlamalıyım. Kullanım amacımız çoğunlukla sebzeler olacak. Bir kaç fidan da meyve ağacımız var.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

putko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2016, 12:49   #94
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-12-2015
geçen sene cevizlerimde şöyle bir uygulama yaptım 1 kg güvercin gübresini 10 kg suya attım üzerine 1-2 kg kıyılmış ısırgan otu ilave ettim mangal kömürünü ezdim toz haline gelince 1 kg da bundan koydum 1kg odun külü ekledim 2 çorba kaşığı maya ve 1kg melas ekledim 10 gün her gün karıştırarak beklettim 10 gün sonunda 1 ton suyun içine 5 kg gelecek sekilde damlama suyuna karıştırdım sonuçlarından memnunum . NOT: Süzmeden koymayın damlamayı tıkar.

Mad Max Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-08-2018, 18:46   #95
Ağaç Dostu

derin35's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2017
Bir avuç gübreyi pet şişeye koyup üzerini su doldurdum. Bir hafta bekledim. Sonra 5 litrelik su şişesine döküp üzerine su ekledim. Her saksıma birer bardak kadar döktüm. Kılıçlarım saksının her yerinden yavru verdi. Dracenam, patosum, hoyam, ve pek çok bitkim coştular. Ancak difenbahyamın kökleri yandı. Saksıyı eşelediğimde hiç ama hiç kök kalmadığını gördüm. Çok üzüldüm.

Resulgur beğendi.
derin35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2018, 07:52   #96
Ağaç Dostu

birol baser's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2011
Kompost calismasina ilk adim

Sicak ve soguk kompost yapiminda kuş ve tavuk gübresi kullanilabilirmi deneyen **** uygulayan varsa bilgi verebilirmi dogadan ve mutfak evsel atiklari mahalleliye attirmadim bir haftadir biriktirdim bugun teslim aldim kompostumu kendim yapmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

birol baser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024