agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Orman, Ormancılık, Orman Yangınları, Ağaçlandırma
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-01-2007, 16:23   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-11-2006
orman fidanlıkları

Fidan araştırması yaparken bu sene ki fiyat listesine ulaştım ilgilenenler bu linkten indirebilir http://www.agm.gov.tr/haber_detay.asp?id=46
Orman fidanlıklarının yerlerini öğrenemedim İstanbul **** Yalova civarında bildiğiniz yer var mı?

eyanik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2007, 10:13   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
İstanbuldaki HacıOsman Bayırından Sarıyer istikametine giderken yokuştan deniz seviyesine inince sol tarafta Tekel Kibrit Fabrikasının yanında dır. Fidanlığı göreceksiniz. Girişi için tabelalar sizi yönlendirir.
Birde İstanbul Özel İdare Müdürlüğüne ait Beykoz Abraham Paşa korusunun girişinin karşısında Muhteşem bir orman içerisinde hem satış hem üretim tesisleri vardır. Üretim tesislerinin içinde İstanbulun en büyük Manolya ağaçlarından birini de görebilirsiniz.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2007, 12:28   #3
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Giriş Tarihi: 05-12-2006
Galeri: 14
Ben de İzmit Bölge fidanlığı'nın telefonunu vereyim: 0 262 311 69 75. Maalesef hafta sonları açık değilmiş. O yüzden ben gidip göremedim.

KUMRU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-03-2007, 21:13   #4
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eyanik Mesajı Göster
Fidan araştırması yaparken bu sene ki fiyat listesine ulaştım ilgilenenler bu linkten indirebilir http://www.agm.gov.tr/haber_detay.asp?id=46
Orman fidanlıklarının yerlerini öğrenemedim İstanbul **** Yalova civarında bildiğiniz yer var mı?
Maslak dan geçip Sarıyer istikameti ne doğru giderken orman bölge müdürlüğünü geçince sola dönüş Kilyos Bahce köy
yönüne giriyorsunuz Baceköy de orman bölge müdürlüğünün üretüm ve satış yeri var. Oldukca büyük bir fidanlıkdır.

Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2007, 15:20   #5
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Sarıyer de iki yerde var Orman Bölge Md. fidanlığı. Birisi Mahmut Bey'in dediği Hacıosmandan inerken sola son dönüşten sapınca solda kalan fidanlık. Birisi de parlak ın dediği Bahçeköy'ün girişinde olan. İkisi de devlet dairesi olduğu için mesai saatlerinde açık. Hatta akşam 4 ten sonra pek kimseyi bulamıyorsunuz. Ancak ben size Zekeriyaköy Kilyos yolu üzerindeki fidanlıkları da gezmenizi öneririm. Özellikle ithal ürünlerde Yeşilvadi Fidanlığı'nı öneririm. Istranca Fidanlığı da oldukça güzeldir.
Özellikle Nisan ayının ortalarında uğramanızı tavsiye ederim.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2007, 22:50   #6
Ağaçsever

ceratonia's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2006
Bu Fidanliklar şu Anda Il çevre Ve Orman Müdürlüklerine Bağli Olarak Faaliyet Gösteriyor.ağaçlandirma Ve Erozyon Kontrolu Genel Müdürlüğüne Bağli.

ceratonia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2007, 19:26   #7
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 18-09-2007
Orman bakanlığına ait bu fidanlıklarda maliyetine üretim yapıldığı için fidanlar çok ucuza satılıyor. Ben bugün Orman bakanlığı'na ait Antalya fidanlığındaydım. Torbada, 2 yaşındaki fıstık çamı,keçiboznuzu ve okaliptuslar 50 kuruşa satılıyor.

sokak lambası Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2007, 19:46   #8
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 18-09-2007
Küçüklüğümde Orman fidanlıkları bitki çeşidi açısından çok zengindi. Hiç bir yerde bulunmayan bitki ve kaktüs çeşitleri vardı. Şu an ki durumları ise içler acısı. Fidanlıklar adeta talan edilmiş durumda. Antalya fidanlığında Orman fidanları hariç çok az bitki çeşidi kalmış. Kaktüsler ise yok denecek kadar az. Ayrıca bu tesis geçen yıl saçma bir gerekçeyle kapatılmaya çalışılmış neyseki Danıştay buna izin vermemiş.

sokak lambası Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024