agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Evcil Hayvanlar > Köpekler
(https)

Beğeni Düzeni9Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-06-2009, 21:13   #391
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2008
Sn.MeyveliTepe , son 8-9 ay önce başladı.Öyle belirsizdi ki sadece ben farkediyordum ,
çevremdekiler ayağını çarpmıştır diyorlardı.Öyle hızlı ilerledi , şu an kapı eşiğinden bile geçerken beni çağırıyor .

nurcanaybay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-06-2009, 22:11   #392
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Umarım kötü bir şey değildir. 8-9 ay boyunca geçmemiş olması bir kalça problemini akla getiriyor. Bazı köpeklerde kalça yapıları doğuştan biraz zayıf olabiliyor. Kasları güçlüyken farketmiyorsunuz ama hayvanın yaşı ilerlediğinde ortaya çıkabiliyor. Tam teşekküllü bir hayvan hastahanesinde baktırma imkanınız olursa içiniz rahat eder.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-06-2009, 23:36   #393
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Teşekkürler Sayın MeyveliTepe, traş ettirip daha sık banyo yapmasını sağlamak sanırım en sağlıklısı olacak. Nisan sonu gibi traş olmuştu, tüyleri çok hızlı uzuyor. Pireler de çok daha rahat barınabiliyor malesef.

Sayın nurcanaybay gerçekten daha detaylı bir muayene olsa iyi olur. Yaş ilerledikçe eklem romatizması da sık rastlanıyor köpeklerde. Arka bacaklarına , eklem yerlerine masaj yapabilirsiniz. Yogurt veriyor musunuz ? Bizim veterinerimiz özellikle bu tür durumların mümkün olduğunca daha geç ortaya çıkması için yogurt öneriyor. Taş ya da mermer gibi soğuk zeminlerde yatmamasını sağlayın muhakkak.
Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede eski sağlığına kavuşur.

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2009, 09:46   #394
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Yoğurt sevmiyor , yıllarca kahvaltısına sütle başladı.Aslında çok iyi beslendi.Salon da kendilerine ait yatakları var , sadece çok sıcaklar da yerde yatıyorlar.Sn.MeyveliTepe nin
dediği gibi daha çok kalıtsal oluyormuş .Elimde ki kitaplardan da araştırmıştım.
Yabancı bir kanalda bu konu işlenmişti ,orda da şuan benim kullandığım ilacı önermişlerdi.
Bu ,yanlış yapmama adına beni biraz daha rahatlattı.Benim korkum ,yerinden kalkamayacak kadar hastalığının ilerlemesi. Teşekkür ederim arkadaşlar.

Eski 25-06-2009, 18:35   #395
Yeni Üye

daisy&ailemiz's Avatar

Giriş Tarihi: 21-06-2009
Mesela ben köpeğimi eve geldiği zaman beni oturarak karşılamasını öğrettim.

Bunu nasıl öğrettiğinizi benimle paylaşır mısınız?şimdiden teşekkürler.

daisy&ailemiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2009, 13:32   #396
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-07-2009
bakın köpeklerin bazı probleri vardır ama bunlar genellikle bakım yanlışlığından olur...

saloh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2009, 13:35   #397
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-07-2009
sayın nurcay aybay zaten genellikle köpekler yoğur yemez ve seğmez onlara et türü
şeyler verilir.

saloh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2009, 14:51   #398
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Köpekler yoğurt sevmez diye bir şey yok. Benim köpeğimin, sarımsak, acı biber ve soğan dışında yemediği hiç bir şey yok. Üstelik de normal beslenmesi kuru mama olmasına rağmen. Bu tamamen alışmaya bağlı bir şey. Hatta, hayvanın her şeyi yiyebilmesi uygulanan diyetin kontrolü açısından bir problem oluyor

Eski 02-07-2009, 15:58   #399
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-12-2006
merhaba
bir arkadaşımdan cins bir kangal yavrusu alacağım. henüz sütle besleniyor. daha önce hiç yavru bir köpek beslemedim. yavru için önerebileceğiniz bir mama varmı? inek sütü içirebilirmiyim.

eser42 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2009, 16:00   #400
Ağaçsever

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Eski 02-07-2009, 16:26   #401
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-07-2007
Köpek almadan önce iyice düşündünüz mü?
Köpeklerin dostluğu çok güzeldir ama bakımı da çok zordur.
Köpek almadan önce iyice düşünün. 3-5 yıl sonra köpeğinizi terk etmeyeceğinize emin misiniz? Ailenize bir çocuk katılacak. Yaramaz bir çocuğa 15 yıl boyunca incitmeden bakabilecek misiniz? O bütün sevgisini size vericektir. Siz de sevginizi ona vermeye hazırsanız sahiplenin.

Yavru köpekler sadece inek sütü ile beslenmemeli. Süt yarı yarıya su ile karıştırıp verilmelidir. İnek sütü yerine pet marketlerde köpekler için satılan süt tozu almanızı öneririm.

Öncelikle 2 ayı tamamlamadan yavruyu annesinden ayırmayın. 2 aydan küçük bir yavruya bakmak inanın çokk zor. Ayrıca anne sütü sağlığı için çok önemli. 2 aylık bir yavru köpek çok rahat kuru mama ile beslenebilir. Kangal yavrusu için süt kesinlikle besin açısından yeterli gelmeyecektir. Anneden ayrılınca direk kuru mamayı yemesi bir kaç gün zor olabilir. O zaman hills marka mamanın a/d isimli yumuşak konserve mamasından alın. Köpekler için olan süt tozu ve bu konserve mama ile besleyin. Konserve mamayı yemeye alışınca kuru mamayı yavaş yavaş konserve mama ile karıştırıp verin.

1 yaşına kadar köpeğinizi iyi beslemenizi öneririm.
Aşılarını kesinlikle ihmal etmeyin. 2 aylıkken veterinere gitmeye başlayın. Size aşı takvimi çıkartsın.

Köpeğinizle mutlu uzun ömürler geçirmenizi dilerim.

kaju Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2009, 17:09   #402
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Sn.Eser42,
Daha önce hiç köpeğiniz olmadıysa Sn.Kaju'nun yazdıklarını en az on kere kendi kendinize sorun. Yanıtınız evet ise hayırlı olsun, güle güle yeni çocuğunuzu büyütün. En küçük tereddütünüz varsa hayvana yazık etmeyin.

Eski 02-07-2009, 17:30   #403
Ağaçsever

daha önce iyi cins kangalım oldu. en son bozoğlan isminde dövüş için yetiştirilmiş 5 yaşında bir kangalım oldu. köpeğim çok iri olduğu için meraklıları köpeğimi çaldı. evim ilçenin kenarında olduğu için bekci köpeğine ihtiyacım var. şu an yavru kanğalım geldi. umarım sağlıklı olarak büyütürüm. ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Eski 02-07-2009, 18:07   #404
Ağaç Dostu

nurcanaybay's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi saloh Mesajı Göster
sayın nurcay aybay zaten genellikle köpekler yoğur yemez ve seğmez onlara et türü
şeyler verilir.
Aslında dostlarımızın alışkanlıkları ,yaşadıkları evin mutfağıyla ilgili.
Kimi yoğurt kimi süt sever.Sadece et türü gıdalar yeterli değildir .O yüzden
kuru mama önerilir ,böylece tek taraflı beslenmemiş olur.Benim 2 köpeğim de
( biri 11 ,diğeri 6 yaşında ) bebekliklerinden beri kuru mama ile beslendiler.
Bunun dışında , ben peyniri ve yumurtayı çok sevdiğimden ,onlar da çok seviyor.Kimi salatalığı kimi karpuzu sever

Eski 02-07-2009, 18:35   #405
Ağaç Dostu

tolgahann's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2008
Galeri: 5
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eser42 Mesajı Göster
daha önce iyi cins kangalım oldu. en son bozoğlan isminde dövüş için yetiştirilmiş 5 yaşında bir kangalım oldu.
Sn.eser42;
Hayvanlardan insanların eğlencesi olsun diye yararlanılamaz, hayvanların seyrettirilmesi ve hayvanlardan yararlanılan gösteriler hayvan onuruna aykırıdır.

Hayvanları Koruma Kanunu

Hatırlatmakta fayda var.

tolgahann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2009, 20:11   #406
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Giriş Tarihi: 17-08-2008
Benim başım son günlerde ağaçlandırma sahamdaki sokak köpekleriyle başım fena bir şekilde dertte grupça geziyorlar ve kulaklarında küpeleri yok. Bana saldırmalarından çok korkuyorum bu yüzden ağaçlarımı sulayamıyorum. Belediye ile temasa geçtim umarım bir sonuç elde ederim Eğer bana saldırma girişiminde bir kez daha bulunurlarsa korkarımki meşru müdafaa hakkımı kullanıp onlara gereken cezayı kendim vereceğim bende bir hayvanseverim ama canıma kasıt olursa onlara her kötülüğü yapabilirim her şey bir noktaya kadar hem canım önemli hemde dikilen binlerce fidan sulanmamaktan dolayı kuruma riski var.

Düzenleyen seaa : 02-07-2009 saat 20:14 Neden: cümle ilavesi
seaa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2009, 20:19   #407
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Sn.Seaa,
En eğitimli köpekler sokak köpekleridir ve tek korktukları da insandır. Yazınızdan size zaten saldırmışlar gibi anlaşılıyor, öte yandan korktuğunuz ve bu korkunun güdüsüyle davranışlarınızın köpekler tarafından saldırı olarak algılandığı da kuvvetle ihtimal. Belki yanlış anladım ama, bana sanki mevcut ön yargınızla yapacaklarınıza bahane arıyormuşsunuz gibi geldi.

Eski 02-07-2009, 20:22   #408
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Ben hayvan düşmanı kesinlikle değilim karşınızda bir sürü sokak köpeği görseniz siz ne yapardınız? Ben üstelik diktiğim binlerce fidanı tek başıma kurtarmaya çalışıyorum. Eğer o köpekler gelip beni ısırsa iyimi olur? Kendimi illaki koruyacağım ****** hayvan hakları vardır ama dediğim gibi her şey bir noktaya kadar geçerlidir

Eski 02-07-2009, 20:33   #409
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Sn.Seaa,
Sizin yerinizde olup sizin ne gördüğünüzü bilmediğim için lütfen kusuruma bakmayın. Sadece köpeklerle önceden çok fazla yakınlığı olmamış, biraz da korkan çok tanıdığım oldu. Onlarla konuştuklarımı da göz önüne alarak yazıyorum. Karşınızda bir sürü sokak köpeği görmenizin hiç bir anlamı yok. Oradalarsa oradadırlar. Önemli olan sizin onları nasıl gördüğünüz. İnanın, onlar bu güne kadar hayatta kaldılarsa, insanlara bulaşmamayı öğrendikleri içindir. Köpeklerin duyuları çok güçlüdür. Korkuyorsanız bunu hemen hissederler ve tedirgin olurlar. Zira bu güne kadar onlara saldıranlar hep onlardan korkanlar olmuştur. Sizden korkuyu hissettiklerinde ne gelecek diye beklerler. Oysa onlar yokmuş gibi davranabilseniz, gözlerinin içine bakmadan kendi işinize yolunuza gidebilseniz, onlarında sizinle ilgilenme sebepleri kalmayacaktır.

Eski 02-07-2009, 20:40   #410
Ağaç Dostu

tolgahann's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seaa Mesajı Göster
Eğer o köpekler gelip beni ısırsa iyimi olur?
Sn.seaa anladığım kadarıyla köpeklerin size saldırma gibi bir eylemleri olmamış.Her canlının yaşama hakkı vardır.Kendinimizi onlardan yüksek görmek bencillik olur.Belki sizi ısıracaklar diye onları katledemeyiz.

Eski 02-07-2009, 20:41   #411
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Size geçen gün başıma gelen bir olayı anlatayım ağaçlandırma sahasına yerleştirdiğimiz tankerden bir hortum çekmiştik yukarıdan aşağıya doğru bir noktada hortum tamiri yapcaktım birden bu köpekler bana havlamaya başladılar ondan sonra bizim sitedeki yaramaz çocuklar bunlara bağırp çağırmaya başladılar ve ben o orada kendi işimle uğraşıyordum onlarla hiç işim yoktu halbuki sizin demenize göre ortada onların korkmasına gereken bir durum yoktu, ortada kalmıştım eğer ordan o anda kaçmasaydım çoktan 6-7 köpek saldırcaktı bana. Zor şartlar altında kendi çabamla insani bir görev yerine getirmeye çabalıyorum

Eski 02-07-2009, 20:46   #412
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Kangallar gerçekten çok özel bir tür. Nerede , nasıl bakacaksınız bilmiyorum ama çok duygusal, gururlu ve asil bir köpeği evlat edindiğinizi unutmayın lütfen.

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2009, 20:46   #413
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Sn tolgahann 1000 lerce fidanımı bir grup köpek içinde feda edemem ayrıca beni ısırmaları doğrumu? sizin görüşünüze göre

Eski 02-07-2009, 20:48   #414
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Köpeklerin havlamaları sizi ısıracaklar anlamına gelmez. Orada olan biteni tam olarak bilebilseydim havlama nedenlerini de söylerdim. Zaten biliyorsunuz, "havlayan köpek ısırmaz"

Eski 02-07-2009, 20:51   #415
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Sayın meyvelitepe kaç gündür tek başıma araziye çıkamıyorum bakın kene yılan tehlikesine rağmen 4000 yakın ağacın sorumluluğu bende insanların zaten duyarsızlığından dolayı çok sıkıntı çekiyorum birde köpekler eksikti

Eski 02-07-2009, 20:57   #416
Ağaç Dostu

tolgahann's Avatar

Sn seaa iyide köpekler sizi ısırmamış ki. Bence ısırmaya da niyetleri yoktur. Çevremde köpeklere karşı fobisi olan arkadaşlarım var.Onlara göre ısırmak için üstlerine koşan hayvan, bana göre mama veya sevgi istediği için geliyor.Bu güne kadar hiçbir köpek tarafından ısırılmadım.Sizin de ısırılmanızı istemem.Geçen gün köpekler frezyalarımı latinlerimi kırdılar ama hala onları besliyorum.O gün yağmur yağmasa çiçeklerim ekili olduğu kuytu köşeye kaçıp bitkilerimi ezeceklerini zannetmiyorum. Buna çözüm olarak köpekleri atmak yerine onlara kendilerine ait olan bir barınak yapılmalı.Yani bunun gibi olumlu çözümlerle meseleyi çözmeye çalışmalıyız bence.Bu benim fikrim tabi...

Eski 02-07-2009, 21:02   #417
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Ben belediyeden yardım bekliyorum umarım bir çözüm bulabiliriz ortaklaşa.

Eski 02-07-2009, 21:04   #418
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
İnşallah bu çözüm zavallı köpeklerin katli olmaz.

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2009, 21:06   #419
Ağaç Dostu

seaa's Avatar

Öyle bir katliam olmaz sadece başka bir yere gönderilmeleri olsa olur sayın Cemo

Eski 02-07-2009, 21:14   #420
Ağaç Dostu

cemo's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2008
Galeri: 13
İnşallah diyelim yine de.
Bence o sokak köpeklerinin tepkisi size değil cocuklara. Çocuklar durduk yerde sokak köpeklerini kızdıracak eylemlerde bulunuyorlar. Hayvan da bir şekilde kendini koruyacak tabii. Bir yandan da, çocukları bu konuda eğitirsek sorunlar azalır diye düşünmekteyim.

cemo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024