agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > İğne Yapraklı Ağaçlar
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-07-2011, 21:14   #121
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-07-2010
Şu an tohumlar yeşil. Tohumların kahverengi olmasını mı bekleyeceğim?

himone Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2011, 08:18   #122
Ağaç Dostu

HomeWork's Avatar

Giriş Tarihi: 12-12-2006
Kozalaklar kahveleşip, açılmaya başladığında toplansa daha garanti olur diye düşünüyorum. Ticari olarak üreten arkadaşlar var onlara cevap verse daha iyi olur tabii.

HomeWork Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2011, 18:21   #123
Ağaç Dostu.

Douglas Fir's Avatar

Giriş Tarihi: 03-10-2007
Sayın himone,

Şu anda tohum keselerini toplamanız uygun olmaz. Söylediğiniz gibi yeşildirler şimdi. Ekim-Kasım ayı gibi renkte kahverengine doğru bir değişim gözleyeceksiniz. Ayrıca keselerin yavaş yavaş açıldığına şahit olacaksınız. O zaman doğru zaman. Keseleri toplayıp oda sıcaklığında bir süre bekletirseniz keseler tabiri caizse kabak çekirdeği gibi açılacak ve siz de kahverengi elma çekirdeğine benzeyen tohumları görebileceksiniz. Kolay gelsin.

Douglas Fir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2011, 09:14   #124
Ağaçsever

harfuzmani's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2011
Arkadaşlar herkese merhabalar
Benimde bir kaç sorum olacak,yanıt verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Yeni aldığım evin etrafına çit olarak mazılar ekili.Boyları 4 metre civarında fakat sıkı ekilmediği için dışarıdan içerisi gözüküyor.
1.mazılar ne sıklıkta sulanmalı? (2-3 günde bir bolca suluyorum;çabuk büyümelerini istemekle çürütmekten de çekiniyorum)
2.ne gibi gübreler vermeliyim.Yukarılarda bahsi geçen 15.15.15 gübre benim içinde uygunolur mu?
3.Elli adete yakın mazı var ve kıyamadığım için sökemiyorum.Sizcede bunları söküp yerlerine leylandi eksem daha mı mantıklı olur?(mazıların kozalak dökme gibi problemleri olduğu ve yavaş büyüdükleri için)

harfuzmani Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-07-2011, 08:21   #125
Ağaçsever

harfuzmani's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi harfuzmani Mesajı Göster
Arkadaşlar herkese merhabalar
Benimde bir kaç sorum olacak,yanıt verenlere şimdiden teşekkür ederim.

Yeni aldığım evin etrafına çit olarak mazılar ekili.Boyları 4 metre civarında fakat sıkı ekilmediği için dışarıdan içerisi gözüküyor.
1.mazılar ne sıklıkta sulanmalı? (2-3 günde bir bolca suluyorum;çabuk büyümelerini istemekle çürütmekten de çekiniyorum)
2.ne gibi gübreler vermeliyim.Yukarılarda bahsi geçen 15.15.15 gübre benim içinde uygunolur mu?
3.Elli adete yakın mazı var ve kıyamadığım için sökemiyorum.Sizcede bunları söküp yerlerine leylandi eksem daha mı mantıklı olur?(mazıların kozalak dökme gibi problemleri olduğu ve yavaş büyüdükleri için)
Fikir beyanında bulunacak kimse yok mu acaba

Eski 26-07-2011, 11:11   #126
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Fikir beyan etmek çok kolay..
1. Sulama sıklığınız normal. Sulamadan birgün sonra mazılarınız etrafında dolaşırken, ayakkabınıza çamur yapışmıyorsa; sulamanız fazla gelmiyor diyebilirim.
Çamur oluşuyorsa, sulamayı azaltalım.
Hiç çamur oluşmuyorsa, daha da sıklaştıralım.
2. Evet. Kompoze gübreden her ağacınız iz düşümüne 200 gram gibi atıp, çapalama ya da belleme yapa bilirsiniz.
3. Dört metre boyunda muhtemelen 10-20 yıllık mazıların değerini muhteşemle ifade edebilirim. Büyük ağaç her zaman büyüktür. Mazı, leylandiye göre bir adım öndedir. Yeter ki formları iyi olsun. Bakımlarına itina gösterilirse, formlarını kazanırlar.
Sağlıklı günler dilerim.

ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2011, 12:52   #127
Ağaçsever

harfuzmani's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ligustrum Mesajı Göster
Fikir beyan etmek çok kolay..
1. Sulama sıklığınız normal. Sulamadan birgün sonra mazılarınız etrafında dolaşırken, ayakkabınıza çamur yapışmıyorsa; sulamanız fazla gelmiyor diyebilirim.
Çamur oluşuyorsa, sulamayı azaltalım.
Hiç çamur oluşmuyorsa, daha da sıklaştıralım.
2. Evet. Kompoze gübreden her ağacınız iz düşümüne 200 gram gibi atıp, çapalama ya da belleme yapa bilirsiniz.
3. Dört metre boyunda muhtemelen 10-20 yıllık mazıların değerini muhteşemle ifade edebilirim. Büyük ağaç her zaman büyüktür. Mazı, leylandiye göre bir adım öndedir. Yeter ki formları iyi olsun. Bakımlarına itina gösterilirse, formlarını kazanırlar.
Sağlıklı günler dilerim.
Öncelikle cevaplanız için teşekkür ederim.
Sene konusunda haklısınız yaklaşık 13 yaşındalar.
Tavsiyelerinizi de dikkate alarak büyütmenin daha mantıklı olduğuna karar verdim.

Eski 26-08-2011, 00:43   #128
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-05-2011
Terasta mazı deneyimi

Merhaba.Forum ile tanışmama sebep olan bitki terasımda yetiştirmeye çalıştığım mazılar oldu.İlgili 1 yıllık sürede olanları anlatıp fikrinizi almak istiyorum.Çok uzun bir yazı oldu umarım sıkmam sizleri.

Teras aslında zemin katta garajın üstünün daireye dahil edilmesi ile oluşmuş.İki bina arasında ama rüzgar ve güneş alıyor.Sabah ve öğleden sonra güzel güneş aldığını söyleyebilirim.Yeterli yer olduğu için ve karşımdaki apartman ile aramızda çit olmasını istediğimden üretimi tamamen bana ait saksılara 16 adet mazı diktim.

Saksıların üretimi öncesinde Ankara'da birkaç peyzaj firması ile görüşerek 2 boy saksı yaptım.Boy-en-derinlik şekli ile:
5 adet 120x50x50 2 adet 180x50x50. 180'lik saksılarda 3 adet, 120'lik saksılarda 2 adet mazı var.

Dikim geçtiğimiz sonbaharda yapıldı.Satın aldığım kişi yakınım olduğundan bazı noktalara ne yazıkki çok müdahale edemedim ve drenaj için mıcır tabakası yeterli konmadı.İlk dökülen topraklar aşırı killi idi üstüne orman toprağı tabir edilen daha verimli topraktan koydular ama oransal olarak toplam hacimin %25 i kadar.Kil konusunda ise durumun ciddiyetini sonradan kavradım.

Bana yazın bol sulamam gerektiği söylendi.Kışı sorunsuz geçirdiler ve ben baharla birlikte sulamaya başladım ama kontrol şeklim parmak derinliği idi.Bu sene Ankara da aşırı yağış aldı.Önceleri drenajı farkediyordum ama sonra azaldı.Mazılarım önce filizlendi, herşey iyi gidiyordu.Tahminen mayıs gibi soluklaşarak kurumalar ve ölümler başladı.

Ayrıca ciddi bit sorunum olduğunu farkedip arap sabunlu reçeteyi uyguladım.(ama durulama yapılması gerekiyormuş sanırım,ben yapmadım) Yağışlar ile sıkışıp çöken toprağı yanmış hayvan gübresi ve torf karışımı ile takviye ettim.Bit sorunum azalmakla birlikte devam ediyordu.Yaz ilerledikçe toplamda 7 kaybım olmuştu.Mantar olduğunu düşündüğüm siyah zift gibi oluşumlar da vardı ama mevsim itibari ile bordo bulamacı yapamadım.Sadece toprağa çok çok az göztaşı solisyonu kullandım.(ne yapacağımı şaşırmıştım)

Bir gün nem ölçer aldım ve dönüm noktam oldu.İbre sürekli sonda idi.Ölenleri söktüğümde saksıdaki yuva tabanının dümdüz olduğunu gördüm.Oyun hamuru gibiydi! Kökler hiç ilerleyememişti ve çürümüşü.

2 aydır çok çok dikkatli bir şekilde sürekli ölçerek su veriyorum.Bitler için pestisit uyguladım ve büyük oranda kurtuldum.Şu an arada eklediklerimle beraber 13 mazı var.Ortalarında kuruma var ama dışarıdan bakınca hepsi iyi.İçlerde beni sevindiren taze filizler görüyorum.Doğru yoldayım diye düşünüyorum.

Kasım gibi planım sıra ile hepsini söküp üst toprağı ayırıp,killi topraktan kurtulduktan sonra yine orman toprağı-torf perlit karışımı ile tekrar dikmek ve zemindeki delik sayısını artırarak 3cm çakıl ile hazırlamak.Baharda granül gübre ile takviye yapmak ve kışın bordo bulamacı ile korumaya almak.Pestisit ve bordo bulamacı uygulamasına anlatıldığı şekli ile devam etmek.

Bu gün Bauhaus'ta konuştuğum bir ziraat mühendisi çok güzel bir şekilde saksıda yetiştirmek için uygun olmadıklarını ve en güzel zamanında aniden öleceklerini; o saksıları başka şekilde değerlendirip mazıları toprağa ekmemi önerdi.Çok üzüldüm.Çok emek harcadım ve umut bağladım çünkü.

Bu soru için çok geç ama acaba bu şekilde ne kadar büyütebilirim ve en sonunda toprağa ekme zorunluluğu ne zaman karşıma çıkar; bana bu zamanı kestirme fırsatı tanırlarmı yoksa haber vermeden birdenbire ölürler mi?

Bana yanlışlarımı söyler ve yol gösterirseniz çok sevinirim.Bu güzelliği devam ettirmek istiyorum.

Resimler geçen sene ilk dikildikleri zamana ait.

freenautilus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2011, 01:21   #129
Ağaç Dostu

Emre Kuzu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2009
Galeri: 10
Bodurlaştırarak bonsai tekniklerine bakarak kök budaması yaparak bunu devam ettirmeniz mümkün. Mazı orta hızla büyüyen, büyük bir ağaçtır. Bana kalırsa toprağa dikin bu mazıları ve yerine konik ladin, sütun formlu porsuk, şimşir gibi ağır gelişen türleri tercih edin eğer ankarada bulabilirseniz cüce ağaçlar arayın genelde bu ağaçlar aşıyla üretilir. 10 yılda ki nihai yükseklikleri 2 metre olur.

Emre Kuzu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2012, 13:58   #130
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-04-2012
çit bitkisi olarak mazı

ben mazı ağaçları ile yenice ilgilenmeye başladım.evimin etrafına çit yapmayı düşünüyorum.ama şimdi dikme zamanı galiba.öyle anladım.tohumları toplama zamanı geçmiş bulunuyor bu ay itibarı ile.tohum toplama zamanı için bir sene bekleyip dikmek bana oldukça zaman kaybettirecek.
acaba elinde ffazladan mazı tohumu bulunan arkadaşlar bana gönderebilirler mi?masraflarını karşılamam üzere.

ha.ber Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-06-2012, 00:22   #131
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-06-2012
merhaba arkadaşlar arkadaşın mazı bahçesine gittim bugün ama mazılar altan ve içten kuruyup ölüyor yani tamamen kuruyor bu konu hakkında bilgisi olan varmı **** ilaç önerisi olan varsa yardımcı olabilirmi.şimdiden teşekkürler.

mehmet y Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2013, 18:01   #132
ozb
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-12-2012
Bu mevsimde ki mazıların çoğunun kozalakları açılmış vaziyette. Tohumlar içlerinden düşmüş fakat dallardan düşmeyenleri tek tük bulup topladım. Ekim ev şartlarında her zaman, fakat fidan dikimi ilkbaharda yapılabilir.

ozb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-07-2013, 10:04   #133
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-07-2013
Thuja Evergreen Giant - MAZI Hakkında bir kaç soru.

Merhabalar,
henüz 2-3 aylık bir tecrübe ile hobi olarak bahçe ile uğraşıyorum, bahçemin etrafı tamamen mazılarla kaplı, rahmetli babam neredeyse 20 cm aralarla dikmiş mazıları ve sanırım bu köklerin gelişememesine yol açıyor, en azından ben böyle düşündüm çünkü daha fazla arayla ekilen ağaçların gövdeleri gözle görülür şekilde daha kalın ve sağlıklı, sizce çok yakın ekilen çamları söküp başka yere taşımak tehlikeli midir? Ağaç kurur mu? Eğer değilse, püf noktaları nelerdir?
İkinci olarak, bazı mazıların yaprakları sararmaya başladı, bazıları direk kurudu, sebebi ne olabilir sizce? Şimdiden herkese çok teşekkür ederim

Ertan A. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-08-2013, 14:42   #134
Yeni Üye

heloise's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2007
Merhaba,

forum derin bir uykuda ama sorabilecegim baska bir mecraa yok ne yazik ki, bu yuzden cevap verirseniz cok sevinirim..

2 gun once bir mazi aldim limoni servi gibi birsey sanirim altuni mazi, takriben 70 cm falan.. Ama alt taraflarda gozume kahverengi lekeler carpti bu bir hastalik belirtisi midir?

Bunun yanisira balkonda, saksida bakiyorum sulama ne siklikta yapmaliyim?

Simdiden tesekkurler..

Eklenen Resimler

heloise Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2013, 01:37   #135
Yeni Üye

heloise's Avatar

cevap verecek kimse yok mu?

Eski 12-08-2013, 15:30   #136
Yeni Üye

yüzüak's Avatar

Giriş Tarihi: 05-03-2008
öncelikle tavsiyem fotoda gördüğüm kadarı ile saksı artık küçük gelmekte ve belli bi zamandan sonra sulama vb. sebeplerle topraktaki besin maddeleri mineraller azalmaktadır.saksıyı genişleterek yapacağın toprak takviyesi ile sorunun düzeldiğini göreceksin.

yüzüak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2013, 16:41   #137
Yeni Üye

heloise's Avatar

Merhaba yüzüak,

saksı degisimini ne zaman yapmaliyim? Sonbahari mi beklemeliyim, birde bu ibreli icin nasil bir karisim uygun olur?

Tesekkurler..

Eski 20-03-2014, 17:56   #138
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Mazı Budama

35 adet 50 cm boylu mazıyı 20 cm aralıklarla duvar dibine diktim. 3 metre boylanmasını ve sürekli budayarak 3 metrede kalmasını sağlamak istiyorum. 3 metreye gelene kadar budama yapmalı mıyım yoksa yapmamalı mıyım? Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum...

Name:  duvar_mazi.jpg
Views: 2009
Size:  61.2 KB

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2014, 21:42   #139
Ağaç Dostu

Uysal01's Avatar

Giriş Tarihi: 26-08-2008
Sayın limon sever,
Bence 20 cm.aralık sıkıntı yaratır, bu sene budama yapmayın,bitkiler yerlerine alışsın tutsunlar,gerekirse gelecek yıl farklı uzayan kolları budayabilirsiniz,

limon_sever beğendi.
Uysal01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-07-2014, 12:36   #140
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-07-2014
Mazı tohumu

Bahçeye anneler mazı ekmişler 4-5 yıl önce, öncelikle bu yeşil kozalakları kopartmalımıyız bunun mevsımı var mı, ağaçların bir kısmı çok iyi geliştiği halde bir kısmı hiç gelişmemiş, iç yapraklarda kahverengileşme var ne yapmalıyım. Fotograflarını birazdan ekliycem

Efide L Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-09-2014, 22:29   #141
Ağaç Dostu

k_donmez's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2010
Galeri: 3
5 yıl önce diktiğim mazılar bu yıla kadar güzel gelişip yerlerini benimsemişlerdi. Bu yıl 70 kökten 10 kadarında uçlarda sararmalar oluştu. Nedeni ve tedavisi hakkında fikri olan var mı?

Eklenen Resimler

k_donmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2014, 22:27   #142
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2009
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi k_donmez Mesajı Göster
5 yıl önce diktiğim mazılar bu yıla kadar güzel gelişip yerlerini benimsemişlerdi. Bu yıl 70 kökten 10 kadarında uçlarda sararmalar oluştu. Nedeni ve tedavisi hakkında fikri olan var mı?
Merhaba sayın k_donmez,

Mazı ibrelerindeki solgunluk ve sararmalar zararlı (Kabuklu Bit ve unlu bit ) hasarlarına benziyor.

Mevsim olarak sık görülen bir durum...

Uygun Böcek ilacı (İnsektisit) ile bütün ibreli ağaçlarınızı yeterli dozda ilaçmasını yapmanızı tavsiye ederim.

Kolay gelsin...

k_donmez beğendi.
Nuri Murvet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2015, 11:52   #143
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-04-2015
sararma

Merhaba,
İşyerimizin çevresine yaklaşık kasım ayında 50 adet 150-200cm boylarında smargat mazı dikdik. Aldığımızda gayet sağlıklı gözüken mazılar zamanlar alttan başlayan arada tek tek yaprakların sararmasıyla karşı karşıyayız. Bir sorun mu var? Bu durum normal midir? Önderileriniz bekliyorum.

Eklenen Resimler

Düzenleyen funnel : 14-04-2015 saat 11:58 Neden: Resim küçültme
funnel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2016, 15:53   #144
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-04-2016
Mazım hasta mı ?

Merhaba Sayın Üyeler,
Sevgili rahmetli babamın mezarındaki top mazım, geçen sene iyi olmasına rağmen bu sene kötü gözüküyor. Siz bilgili ve tecrübeli forum üyelerine sormak istedim. Bana bu konuda tavsiye verebilmeniz mümkün müdür ?

Ayrıca mazımın çok sık yapraklarından dolayı, içerideki yapraklar kuruyup yine içeride dalların arasında sıkışmıştı. Mazımın iç yaprakları ferahlasın diye de 2-3 hafta önce içerisi de hava ve güneş alacak şekilde budadım. Ancak mazım hala görünür de yeni filiz vermiyor ?

baran1979 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2016, 15:53   #145
Yeni Üye

[QUOTE=baran1979;1451033]Merhaba Sayın Üyeler,
Sevgili rahmetli babamın mezarındaki top mazım, geçen sene iyi olmasına rağmen bu sene kötü gözüküyor. Siz bilgili ve tecrübeli forum üyelerine sormak istedim. Bana bu konuda tavsiye verebilmeniz mümkün müdür ?

Ayrıca mazımın çok sık yapraklarından dolayı, içerideki yapraklar kuruyup yine içeride dalların arasında sıkışmıştı. Mazımın iç yaprakları ferahlasın diye de 2-3 hafta önce içerisi de hava ve güneş alacak şekilde budadım. Ancak mazım hala görünür de yeni filiz vermiyor ? ( İLAVE resimler )

Eski 16-04-2016, 01:26   #146
Yeni Üye

[QUOTE=baran1979;1451034]
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi baran1979 Mesajı Göster
Merhaba Sayın Üyeler,

Ayrıca mazımın çok sık yapraklarından dolayı, içerideki yapraklar kuruyup yine içeride dalların arasında sıkışmıştı. Mazımın iç yaprakları ferahlasın diye de 2-3 hafta önce içerisi de hava ve güneş alacak şekilde budadım. Ancak mazım hala görünür de yeni filiz vermiyor ? ( İLAVE resimler )

Bir amatör olarak forumu okuyorum. Bordo bulamacı herhangi bir netice vermedi. Mazım ölüyo gibi, yeni sürgün vermiyor.. Çam tuzu veya 15 15 15 günresi vermeyi düşünüyorum ama hepsini de bir arada yapmak istemiyorum.. Yoksa zaten öldü boşa mı çalışıyorum bilemiyorum..

Eski 14-03-2018, 19:20   #147
Ağaç Dostu

Sinarit's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2009
Arkadaşlar selam,bugün mazı tohumlarını topraklı saksıya diktim,eğer yeşillenirse bundan sonraki süreçte neler yapmalıyım.
Yeşilllendikten sonra ne kadar süre aynı saksıda kalmalılar?
Ayrı saksıya alınacaksa,hangi mevsim olmalı?
Değişimde kökler topraktan sıyrılacağı için zarar görür mü?
Yeni konacak saksının toprağının bileşeni ne olmalı?
Fideler küçükken kışı evdemi yoksa balkonda mı geçirmeli?

Sinarit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-11-2018, 19:10   #148
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-11-2018
Merhaba bilgi verirseniz sevinirim.

Arkadaşlar merhaba. Ben resimde görüldüğü üzere bu mazıları diktim. Yalnız önlü arkalı dikilmesi gerektiğini okudum. Bu şekilde tek sıra olursa büyür mü? Yoksa sonradan bir sıra daha dikmeli miyim. Birde bu mazının türü tam olarak nedir. Büyüme hızı ne olur. Dikerken gübreleme yapmadım. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Düzenleyen Mavi-_-Adam : 03-11-2018 saat 19:43 Neden: Resim düzeltme
Mavi-_-Adam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2019, 09:54   #149
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-02-2018
Elinde mazı tohumu **** fidanı olan var mı ?

Papatyacı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2019, 19:38   #150
Ağaç Dostu

justice's Avatar

Giriş Tarihi: 06-01-2010
Bende tohum vardı ama hepsini çimlendirdim, fotolar aşağıda. Aslında kasım aralık gibi park bahçelerden toplanabilir.

Eklenen Resimler

justice Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024