agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni42Beğeniler
  • 6 Gönderen malina
  • 4 Gönderen bay tömürcek
  • 3 Gönderen kılıçh
  • 5 Gönderen MeyveliTepe
  • 3 Gönderen sonkez
  • 5 Gönderen habiş
  • 3 Gönderen Cumhur Tonba
  • 2 Gönderen kılıçh
  • 2 Gönderen berçin
  • 1 Gönderen gulcingiller
  • 2 Gönderen Lazuti
  • 2 Gönderen münevver48
  • 1 Gönderen kılıçh
  • 2 Gönderen loveforlife
  • 1 Gönderen kılıçh

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-12-2013, 16:24   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
kılıçh

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Ben ilk olarak agaclar.nete daha çiçek beslemeye başlamadan çiçeklere olan ilgimden dolayı google'dan parmakla sayılacak kadar az bildiğim çiçek isimlerini yazarak fotoğaraflarına bakıyordum. Ha meraktır ya güzel bi fotoğraf gördüğümde bunu sitesinde de bunu kadar güzelleri var diyerekten fotoğrafın sitesine giriyordum. Şans o gün yanımdadır ya uyku çiçeğinin güzel bir fotoğrafını buldum.

Bir de bunun sitesine gireyim dedim kendi kendime ve o sitede agaclar.netten başkası değildi. İşte sonra burda bir cevher olduğunu anladım ve bundan sonra tüm araştırmalarımı buradan yaptım. Yaklaşık 3 ay sürdü ağaçlar.neti anlamam ve ardından üye oldum. ağaçlar.net maceram böyle başladı.

Burada neler öğrendiniz?

Ben nerdeyse bitkilerle ilgili bildiğim herşeyi burdan öğrendim. Yani bana çok faydası oldu buranın

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Diğer üyelere bitkilerle ilgili herhangi bir şey öğretebildiysem ne mutlu bana. Ama bir şey beni hayliyle üzüyor Kendi yetiştiğim nesil bırakın yeşille uğraşmayı onu korumuyorlar bile. Ben de üzülüyorum buna haliyle. Eğer yetiştiğim dönemlere bir nebze örnek sizlere de gelecek nesil ile ilgili ufak bir umut vermebildiysem ne mutlu bana.

Sizi tanıyalım:

Adım Hüseyin KILIÇ. Kırşehir'in merkezinde 16 haziran 1999 da doğdum ve şu an da Kırşehir'in mucur ilçesinde yaşıyorum. Kırşehir anadolu öğretmen lisesinde 1. sınıftayım. İlk başlarda ailemin bile karşı çıktığı halde çiçek büyütmekten hala vazgeçmedim ve vazgeçmeyide düşünmüyorum. Şimdi kendileride seviyor çiçeklerimi kendimi bildim bileli çiçekli bitkilere karşı bi zaafım var ve onarın büyüdüğünü görünce bana verdikleri mutluluğu sizlere anlatamam

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Normal günümde en az yarım saat okuldan dönünce zamanımı onlara ayırırm. Fakat moralim bozuksa kendimi iyi hissetimiyorsam kendimi onların yanında bulurum çünki beni düzeletebilecek sayılı şeylerden biri de onlardır.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da "olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Bence ağaçlar.nette her şey tam yerli yerinde. Olsaydı iyi olurdu diyeceğim konular olmuyor çünkü her şey önceden düşünülmüş oluyor. Olmasaydı iyi olurdu diyeceğim şeylerde yok fazlalık olan şeyler kaldırılıyor hemen.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Eğer kendilerinin de bir çocuğu varsa ona doğayı sevdirmeye çalışsın. Çünkü insan neye alışıyorsa onunla devam ediyor.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Bitkiler beni her yönleriyle etkiliyor diyebilirim Kimisinin dış güzelliği kimisinin o güzelliğin içinde taşıdığı zehir kimisinin ise faydaları.

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajik ya da komik olay hangisi?

Hani benim yaşadığım olay bi süre içinde gerçekleşmiş ve bitmiş bir şey değil maalesef
Hani sizde mucur gibi korunaklı ve küçük bi yerde yaşıyor olsaydınız bi erkeğin çiçek büyütmesinin normal karşılanmayacağı aşikardır. Ne zaman elime bir çiçekle dönecek olsam insanların bana bakışlarını anlatamam. Soran olursada annem için olduğunu söyleyip ordan uzaklaşıyordum.Yani böyle bir anlayışın yaşadığım çevrede hüküm sürmesi beni bi hayli üzüyor.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınızda değişiklikler oldu mu?

Ben buraya sadece bitkileri büyütmek için üye olduğumu sanmıştım ilk başta fakat öyle değilmiş onların sadece elimizde olanlarını değil hepsini gelecek için korumamız gerektiği bilincine ulaştım.

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

Malesef yaşadığım şehir ve yaşımdan dolayı katılamıyorum ama katılmayı çok istiyorum

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplar hangileri?

Aslında bu konuda dürüst olmak gerekirse bitkilerle ilgili herhangi bir kitap okumadım

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Örnek aldığım insan aslında bir çok var ve onların hepsi bu sitedeler

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'i onlardan ayıran özellikler ne?

Agaclar.net dışında üye bulunduğum herhangi bir site yok.

Bitkilerle ilgili mesleki bir eğitim aldınız mı? Almak ister misiniz?

Herhangi bir eğtimim yok fakat olmasını isterdim.

Zamanınızın ne kadarını agaclar.net'e ayırıyorsunuz?

Ne zaman vaktim olsa kendimi boşlukta bulsam hep ağaçlar.nete girerim.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

Hobi olarak el sanatları, resim, origami vb şeylerle uğraşıyorum.

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Evet katıldım fakat ben herhangi bi paylaşımda bulunabilmiş değilim fakat isteyenler olursa seve seve paylaşırım

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum örgütü yok.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Katılınması gerektiğini düşüyorum fakat ben katılmadım.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Arada bi izlerken ve dinlerken denk geliyorum fakat üzerinde biraz daha fazla durulsa daha iyi olacağını düşünüyorum.

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bence çok güze bir uygulama. Dört duvar arasında kalan kişilerin kendilerini iyi hissedebilecekleri güzel yerler.

Hepsinden sadece birer tane yazın:

ağaç:meşe
çiçek:kurdela
kitap: obsidiyen
şarkı:ellie goulding-burn
ressam:van gogh
şair:Atilla ilhan
film-dizi:game of thrones
web sitesi:ağaçlar.net ve facebook

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2013, 16:34   #2
Ağaç Dostu

bay tömürcek's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2012
Kılıçcım seni yakından tanıma fırsatını bulduğum için kendimi şanslı hissediyorum Kim ne gözle bakarsa baksın bitkileri sevmekten, yetiştirmekten vazgeçme Doğanın yeşili seven genç bireylere ihtiyacı var

bay tömürcek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2013, 16:41   #3
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bay tömürcek Mesajı Göster
Kılıçcım seni yakından tanıma fırsatını bulduğum için kendimi şanslı hissediyorum Kim ne gözle bakarsa baksın bitkileri sevmekten, yetiştirmekten vazgeçme Doğanın yeşili seven genç bireylere ihtiyacı var
Bende seni tanıdığım için çok şanslıyım Ve yazıda da yazdığım gibi yeşilden vazgeçmeyeceğim

kılıçh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2013, 16:59   #4
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Çiçek sevdalısı bir genç arkadaşımız daha. Seni tanımaktan memnuniyet duydum

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2013, 18:37   #5
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Senin gibi bitki aşığı bir genci tanıdığım için çok mutluyum..Keşke herkes doğayı ve yeşili sevse..Seni tebrik ederim..Karşına rabbim senin gibi birini çıkarsın..Hiç değişme hep böyle kal...

sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2013, 18:45   #6
Ağaç Dostu

habiş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2013
ara sıra bakıyordum çiçeklerine ama hiç yazmamıştım
minik kuzum ya bende senin gibi yavrularıma yeşili ve bitkiyi aşılamaktan vazgeçmeyeceğim bu yaşta bu sevgi tebrikler...''bu arada yavrularım derken öğrencilerimi kastettim ''

Düzenleyen habiş : 26-12-2013 saat 18:46 Neden: imla
habiş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2013, 19:15   #7
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Seni tanımak ne güzel oldu.
Sen de bir çiçek sin ve kök salıyorsun. Gelişeceksin. Dallanıp budaklanacaksın.

agaclar.net ilerde sizlerle hayatını devam ettirecektir.. Buna eminim.
Gözümüz arkada kalmayacak.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-12-2013, 19:38   #8
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Çiçek sevdalısı bir genç arkadaşımız daha. Seni tanımaktan memnuniyet duydum

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sonkez Mesajı Göster
Senin gibi bitki aşığı bir genci tanıdığım için çok mutluyum..Keşke herkes doğayı ve yeşili sevse..Seni tebrik ederim..Karşına rabbim senin gibi birini çıkarsın..Hiç değişme hep böyle kal...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi habiş Mesajı Göster
ara sıra bakıyordum çiçeklerine ama hiç yazmamıştım
minik kuzum ya bende senin gibi yavrularıma yeşili ve bitkiyi aşılamaktan vazgeçmeyeceğim bu yaşta bu sevgi tebrikler...''bu arada yavrularım derken öğrencilerimi kastettim ''
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cumhur Tonba Mesajı Göster
Seni tanımak ne güzel oldu.
Sen de bir çiçek sin ve kök salıyorsun. Gelişeceksin. Dallanıp budaklanacaksın.

agaclar.net ilerde sizlerle hayatını devam ettirecektir.. Buna eminim.
Gözümüz arkada kalmayacak.
Bende sizlerle tanışmaktan gerçekten çok mutlu oldum

pria ve efeege beğendi.
Eski 14-01-2014, 22:47   #9
Ağaç Dostu

berçin's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2011
Sevgili kılıç seni tanımaktan mutluluk duydum, senin gibi gençlerin varlığını bilmek biz yetişkinlerin umudunu artırıyor. Sen kimseye aldırma ve devam et çünkü sizler yarının teminatısınız, annen ve baban seninle gurur duymalı... Sevgiler...

berçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2014, 20:06   #10
Ağaç Dostu

gulcingiller's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2013
Sevgili kilich aramizda bu kadar genc arkadaslarimizin olmasi cok umut verici.

kılıçh beğendi.
gulcingiller Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2014, 20:39   #11
Ağaç Dostu

Lazuti's Avatar

Giriş Tarihi: 20-01-2013
İnşallah yeşil sevgin hep devam etsin Hüseyin kardeş.Tebrik ediyorum seni ayrıcalığı olan bir adamsın

Lazuti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2014, 08:31   #12
Ağaç Dostu

münevver48's Avatar

Giriş Tarihi: 06-02-2013
sevgili kılıçh kardeş içindeki çiçek sevgisi seninle beraber büyümesini dilerim.aramıza hoş geldin.

münevver48 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2014, 16:24   #13
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berçin Mesajı Göster
Sevgili kılıç seni tanımaktan mutluluk duydum, senin gibi gençlerin varlığını bilmek biz yetişkinlerin umudunu artırıyor. Sen kimseye aldırma ve devam et çünkü sizler yarının teminatısınız, annen ve baban seninle gurur duymalı... Sevgiler...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gulcingiller Mesajı Göster
Sevgili kilich aramizda bu kadar genc arkadaslarimizin olmasi cok umut verici.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lazuti Mesajı Göster
İnşallah yeşil sevgin hep devam etsin Hüseyin kardeş.Tebrik ediyorum seni ayrıcalığı olan bir adamsın

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi münevver48 Mesajı Göster
sevgili kılıçh kardeş içindeki çiçek sevgisi seninle beraber büyümesini dilerim.aramıza hoş geldin.

Çok teşekkür ediyorum hepinize sizlerde iyiki varsınız burada.

münevver48 beğendi.

Düzenleyen kılıçh : 04-03-2014 saat 16:24 Neden: Yanlış yazım
Eski 04-03-2014, 19:38   #14
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Sevgili Kardeşim...

Sana mesaj yazmayı atladığımı şimdi fark ediyorum. Öncelikle özür dilerim bu gecikme için. Sonra da o güzel yüreğin için teşekkür ederim sana. Sakın insanların sözlerinde takılıp kalma. Kim ne derse desin, yeşil sevginden vazgeçirmesin hiçbiri seni... Gelecek sizin gibi güzel gençlere emanet... Emanetinize daima sahip çıkın. Çıkın ki, oksijeni bitmesin dünyamızın... Ve gelecek endişelerimiz bu kadar fazla olmasın...

loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2014, 21:30   #15
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Sevgili Kardeşim...

Sana mesaj yazmayı atladığımı şimdi fark ediyorum. Öncelikle özür dilerim bu gecikme için. Sonra da o güzel yüreğin için teşekkür ederim sana. Sakın insanların sözlerinde takılıp kalma. Kim ne derse desin, yeşil sevginden vazgeçirmesin hiçbiri seni... Gelecek sizin gibi güzel gençlere emanet... Emanetinize daima sahip çıkın. Çıkın ki, oksijeni bitmesin dünyamızın... Ve gelecek endişelerimiz bu kadar fazla olmasın...
Sizde iyiki varsınız ablacım

loveforlife beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024