agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > İçimizden Biri
(https)

Beğeni Düzeni106Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-03-2012, 20:04   #31
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sayın Pria;
Düzgün cümlelerle derd-i meram edenleri çok severim.
Gayet güzel özetlediğiniz tanıtım yazınızı keyifle okudum, yılan hikâyenizi minik tavşan yavrusunu, yuvadaki kuşları.

Doğaya gönül vermiş bir dostumuzun daha olduğunu bilmek ve sizi tanımak beni mutlu etti.
Sevgiler.

pria ve gulcingiller beğendi.
Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2012, 20:21   #32
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Meramını düzgün, anlaşılır, net ifade edemeyen insanları ben biraz da karşısındaki muhataba nezaketsiz olarak addederim sayın Adalet Yağcı..
Konuşmaya ve yazmaya bayılırım; hayatım rengarenk öykülerle dolu ama, ben fazla gevezelik yapıp sizleri sıkmak istemiyorum..

Saygı ve selamlarımla..

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2012, 23:58   #33
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi menekşecibaba Mesajı Göster
Hemşehrim sen böyle reklamını yaparsan 5-10 yıl beklemene gerek yok bu sene dolar taşar oralar
Harika yerler gerçekten..
Kasabanın dezavantajı: ulaşımın biraz ters olması, anayol üzerinde olmayışı, sapa olması..
Ama..Tekirdağ'a feribot seferleri başladı..
İstanbul'a da deniz otobüsü falan konursa..bir de Alarko Holding'in yapımını üstlenip işletmesini Balediye'ye vereceği yat limanı falan yapılırsa bizim buralarda yerli olarak azınlık durumuna düşebiliriz..
Her halukarda ergeç bu ıssızlık, sakinlik, huzur bitecek bir gün..

Eski 29-04-2012, 21:06   #34
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Fidanlığımdan bahar görüntüleri:

Eklenen Resimler

Düzenleyen pria : 29-04-2012 saat 23:28
Eski 11-08-2013, 12:30   #35
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Bizim kasaba ( antik adı PRİAPOS) gerçekten Marmara Denizi çevresindeki doğası en harika ve dejenere olmamış yörelerinden biridir..belki de tektir..Doğal yarlarıyla, plajlarıyla ünlüdür..Ben kalabalık yerlerde denize girmeyi hiç sevmem..minik bir koy bulurum..yerleşirim..sessiz, patırtısız, kirsiz bir ortamda mavi, berrak denizin keyfini çıkarırım yazın..
Ama işte her güzel yöremizde olduğu gibi, turizm, yapılaşma, sanayi canavarı bizim kasabaya da göz dikti..konutlar gittikçe artıyor..deniz ufaktan kirleniyor..kumsallar çöplerle kirlenmeye başlıyor..

Bir de termik santral yapımı çıktı karşımıza şimdi..
Bakın aşağıda adı ''kocakum'' olan bu nadide plajımızın hemen üstüne bir termik santral yapılmaya çalışılıyor..
Deniz doldurulacak..ithal kömür boşaltmak için liman yapılacak..
Hiç kıyılır mı bu güzelliğe, bakın, siz karar verin:

Benim için bayram gibi bir haberdi bu; inşallah bu kâbus gibi termik inşaatından kurtulacağız:

Karabiga kararı umut oldu

Karabiga'nın Fendi, Kömürü Yendi | Greenpeace Akdeniz

Karabiga'da yapılmak istenen termik santral durduruldu!

Karabiga'da termik santrale karşı kazanım | soL Haber Portalı

Termik Santral buraya yapılmaktaydı:

Karabiga - Koca kum - YouTube

Düzenleyen pria : 11-08-2013 saat 22:44
Eski 12-08-2013, 01:10   #36
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2013
Sn Pria
Bir çevre dostu olarak verilen karara çok sevindim.Gördüğüm güzelliklerin bozulamsına razı olmayan duyarlı çevrecileri ve Karabiga halkını kutlarım.İnşallah daha donanımlı bir şekilde tekrar hucuma geçmezler bu çevre katliamcıları

pria beğendi.
TRAKLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2013, 11:19   #37
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

...Kurulacak olan tesisin öncelikle burada yaşayan halkın anayasanın 56. ve 17. maddelerine göre zarar vereceğine, herkesin sağlıklı bir çevrede yaşam hakkına sahip olduğuna ve söz konusu santralin evlerimize yakınlığına ve halkın mağduriyetine değinerek dava isteminin kabulünü talep ettiler. Bakanlık temsilcisi ve şirketin avukatları ise, davanın reddini ya da açılan kül depolama alanı Çed İptal Davası ile birleştirilmesini talep ettiler. Duruşma karar açıklanmak üzere sona erdi.

Çed İptal Davasında Duruşma Yapıldı | Karabiga Temiz Doğa Derneği

İnşallah beldemiz için en doğru ve isabetli kararı verir mahkeme..
Bekliyoruz sabırsızlıkla..

Eski 28-12-2013, 17:38   #38
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Sizi tanımaktan mutluyuz sayın pria...Hep sağlıklı ve mutlu kalın...

pria ve oz26 beğendi.
sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2013, 20:23   #39
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Bazen umudum çok artıyor..Bizim kasabaya termik santrali yapan Cengiz İnşaat'ın patronu Mehmet Cengiz, son günlerde gündeme gelen yolsuzluk olaylarında ismi geçen işadamlarından biri..
Medyada yayınlanan haberlerde, adı gözaltına alınacak 41 işadamı arasında geçiyor..
Bu işadamlarının ''‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, ihaleye fesat karıştırmak ve rüşvet’' ile suçlandığı yazılıyor medyada..ve..malvarlıklarına mahkemece tedbir konulduğu söyleniyor:

Yedi ünlü işadamı için büyük şok - Hürriyet EKONOM

Mehmet Cengiz ve 41 iş adamı da o listede! haberi

Eğer kirli işler içindeyseler, dilerim en kısa zamanda yargılanırlar ve lâyık oldukları cezaları alırlar..
Son olaylar belki bizim kasabamızda yapılmakta olan santral inşaatini de etkiler umudunu taşıyorum..

Kasabamıza yapılacak termik santral, en çok kasabaya çok çok yakın olmasıyla eleştiriliyor..Sağ tarafında SİT alanı ve tarihi Ceneviz Kalesi var..Hemen önünde ise yazlıklar, sayfiye evleri ve kocaman bir kasaba..

KARABİGA'DA ARSASINI-EVİNİ SATAN SATANA!!!

Hiç bu kadar kasaba yakınında kurulur mu böyle bir tesis..Aklım almıyor..Üstelik Belediye Başkanı da destekliyor bu tesisi..

Fidanlığımın tam karşısında..Baktıkça inanın kahroluyorum:

Eklenen Resimler

Eski 31-12-2013, 15:10   #40
Ağaçsever

Yasin Aksoy's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2013
Termik olayı çok kötü, Muğla Yatağandakini biliyorum, insanların evlerinin üstü ve bahçeleri zehir altında kalıyor, külü doluyor, kaplıyor her yeri, kanserden ölenler oldu. Belediye Başkanı da ilginç yani.

pria beğendi.
Yasin Aksoy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2013, 17:07   #41
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yasin Aksoy Mesajı Göster
Belediye Başkanı da ilginç yani.
Bizim başkan ilk başta termik santral karşıtlarının yanındaydı..Daha sonra Alarko Holding bir Almanya gezisine götürdü..180 derece dönüş yaparak Termik Santral yanlısı oldu:

Bu sözü söyleyen kimdi?

Karabigallar, Cenal Elektrik Üretim A.Ş' nin ftar Yemeğinde Buluştu

gulcingiller beğendi.
Eski 09-01-2014, 21:07   #42
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Sizin tanıtım yazınızı ve cevapları (Yorumları) okurken yazacağım yazı kafamda şekillenmişti.

İki dilek dileyecektim sizin için.
- İnşallah termik santral kurulmaz. ( Dilerim 39 ncu mesajdaki düşünceleriniz haklı çıkar ve yapımı etkilenir)

- Ve inşallah çöpsüz, kiriz, gürültü ve patırdıdan uzuk denize gireceğiniz bir koy her zaman olur.

Sizi tanımak güzel. Teşekkürler.

pria, alaoğlu, oz26 ve 2 kişi beğendi.
Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2014, 10:30   #43
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Sağolun varolun sayın Cumhur Tonba..
İnşallah herkesin gönlünden geçenler gerçekleşir..

Eski 10-01-2014, 14:48   #44
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-08-2011
Yaşamak istediğim iki şehir var hayalimde.1. si Çanakkale, 2. ise Sinop. ikisini de katletmek için yarış halindeler. her şey para demek değil ama kime anlatacaksınız. HES yapmak için Kelkit çayı güzergahını perişan ettiler.(Amasya-Erzurum yolu)
Bu arada sizin adınıza da üzüldüm sn. Pria. Medeniyet adına memleketimiz perişan oluyor.

pria, kynur ve gulcingiller beğendi.
alaoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2014, 17:28   #45
Ağaç Dostu

meh12's Avatar

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 9
Sayın Pria dan ilçemizdeki şehitlik için lale soğanları talep etmiştik , bizi kırmayarak elinden gelen desteği gösterdi.

meh12 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2014, 15:17   #46
Ağaç Dostu

gulcingiller's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2013
Sayin Pria sizi yazdiklarinizla tanimak guzel. Insanoglu neden doga da var olan her guzelligi katletme yolunu seciyor anlamiyorum anlamak ta istemiyorum isin acikcasi. Sehir hayatindan kacip sigindiginiz bir fidanliginizin olmasi buyuk bir sans sizin adiniza sevindim. Esinizle birlikte uzun yillar daha saglik karnenizi kullanmamanizi diliyorum.

pria ve oz26 beğendi.
gulcingiller Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2014, 14:50   #47
Ağaç Dostu

oz26's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
İnşallah beldemiz için en doğru ve isabetli kararı verir mahkeme..
Bekliyoruz sabırsızlıkla..
Hak hukuk tanımıyor bunlar sayın Pria.

TMMOB’ye bağlı Ziraat Mühendisleri ve Peyzaj Mimarları Odaları, Karabiga Temiz Doğa Derneği, Biga Çevre Derneği, Madra Dağı ve Kaz Dağı Belediyeler Birliği ile Çanakkaleli yurttaşlar, 10 Şubat tarihinde projeyle ilgili tüm ‘ÇED Olumlu’ ve ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararlarının yürütmelerinin durdurulması ve iptali istemiyle dava açtı. Ancak projenin 4 parçasından biri olan deniz dolgusunun inşaatına başlandı bile.

Termik santralde aliCengiz oyunu! - BirGün.net | Halkın Gazetesi BirGün

Biga’da daha önce mahkeme kararlarına rağmen iş makinelerinin çalışması şikayet konusu olunca, Radikal’e ‘İş makineleri paslanmasın diye çalıştırılıyor” yanıtı verilmişti.

Kazdağları'nda ÇED oyunları - Çevre Haberleri - Radikal

oz26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2014, 20:51   #48
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi oz26 Mesajı Göster
Hak hukuk tanımıyor bunlar sayın Pria.
Sayın oz26,

2 günlüğüne köydeydim..İçim sızlaya sızlaya aşağıdaki, daha doğrusu fidanlığımın karşısındaki görüntüyü çektim..
Tam, sözün bittiği yerdeyiz..
Köyde bakıyorum, kimsenin umurunda değil..Halk kabullenmiş herşeyi..
Acz içinde..
Bu konuyla ilgilenen mücadele den bir avuç insan var sadece..
Güzelim koyları, denizi harıl harıl dolduruyorlar yağma Hasan'ın böreği gibi..

Eklenen Resimler

Eski 20-02-2014, 10:08   #49
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda ortaya çıkan tapelerde "Bu milletin ..." diye yaptığı küfür ile gündeme gelen işadamı Mehmet Cengiz hakkında yeni iddialar ortaya çıktı.

...Cengiz Holding ve Alarko Grubu'nun Karabiga'da inşa etmek istediği Cenal Enerji Santrali hakkındaki orman alanı skandalı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) İzin ve İrtifak Dairesi Başkanlığının 11 Haziran'da aldığı kararla başladı. OGM, Orman Bölge Müdürlüklerine gönderdiği yazıda, devlete ait ormanlar içerisine kurulmak istenen ithal kömüre dayalı termik santraller hakkında olumlu görüş bildirilmemesi yönünde kesin talimat verdi. "Kaynağı orman alanı içinde bulunmayan ithal kömüre dayalı termik santrallerin orman sayılan alan içinde yapılmasında kamu yararı ve zaruret olmadığından olumlu görüş bildirilmemesi, izin taleplerinin değerlendirmeye alınmadan talebin geri çevrilmesi ve izin raporu düzenlenmemesi" yönünde kesin karar belirten OGM, ithal kömüre dayalı termik santrallerin ormanlık alanlara kurulmasının önünü kesti. OGM, 23 Eylül 2013 tarihinde Orman Bölge Müdürlüklerine gönderdiği yazıyla, 11 Haziran tarihli kararını iptal etti ve orman alanına kurulacak termik ve nükleer santrallerde, kamu yararı ve zaruret olup olmadığının tespiti yetkisini Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na devretti. Karabiga'daki orman arazisinin Cenal Enerji Santrali için tahsis edilmesi skandalı, bu iki kararname arasında gerçekleşti.

...OGM'nin orman sayılan alanlara ithal kömüre dayalı termik santral ve bağlı ünitelerin inşasını kesin bir biçimde yasakladığı, hatta "gelen talepleri değerlendirmeye almadan geri çevirme" talimatı verdiği karar yürürlükteyken, Karabiga'ya da bakan Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'nün Cenal Enerji Santrali'nin atık depolama tesisinin orman alanına inşasına olur verdiği anlaşıldı. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü 28 Ağustos 2013 tarihli kararında, tam 133 buçuk hektarlık orman alanını, Cenal Enerji Santrali kapsamında yapılacak katı atık bertaraf ve depolama tesisi için Mehmet Cengiz'in ortağı olduğu Cenal A.Ş.'ye tahsis etti. Orman arazisi 135 bin TL karşılığında Cenal A.Ş.'ye verilirken, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü yasağa rağmen, "kamu yararı ve zaruret olduğu" gerekçesiyle orman arazisinin devri yönünde görüş bildirdi.

Orman arazisinin Cenal Enerji Santrali'ne devredildiğinin sonradan anlaşılmasıyla, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'nün emre itaatsizliği gizlemek için ilgili kararı Badem'e göndermediği anlaşıldı. Badem, Bilgi Edinme Kanunu'na aykırı hareket edildiği gerekçesiyle Başbakanlık Bilgi Edinme ve Değerlendirme Kurulu'na şikâyette bulundu. Badem'in avukatları ise emre aykırı davranmak suretiyle görevi kötüye kullandıkları iddiasıyla, Cenal Enerji santrali katı atık depolama ünitesinin orman alanına kurulmasına izin veren tüm kamu görevlileri hakkında idari ve cezai soruşturma başlatılması için Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na başvuru yaptı.

Mehmet Cengiz'in yeni sırları

Bu küfürbaz insan, mahvediyor benim güzel beldemi..
Dilerim birgün o ettiği küfürlerin, usulsüz işlemlerinin hesabını verir.

Eski 19-03-2014, 13:09   #50
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Son günlerde dillere destan olan tapelerde millete küfrettiği iddia edilen bu insanın sahte raporlarla yürütmeğe çalıştığı dev termik santral inşaatına mahkemeden bir tokat daha geldi..Dilerim, pılısını pırtısını toplayıp terkeder kasabamızı..

http://www.gazetecileronline.com/new...iyen-o-isadami

Bugün çok sevinçliyim..Umudum arttı iyice..

'Yürütmeyi durdurma kararı - Gerçek Gündem

Düzenleyen pria : 20-03-2014 saat 13:01

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:53.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024