![]() |
|
|
|
|
|
#1 |
|
Ağaç Dostu
|
Evet bu konuyu ben de duyduğumda araştırmıştım. Un fabrikalarına ve Gimat'da ki un toptancılarına sormuştum. Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorlardı sanki. Daha sonra marketlerden birinden Söke Un Firmasının evde ekmek yapmak için rüşeymli un karışımını alıp ekmek yapmıştım gayet güzel olmuştu. Ancak bu tarz karışımları çinde katkı malzemesi, ekstra kabartıcılar olduğu için pek tercih etmiyorum. |
|
|
|
|
|
#2 |
|
Ağaç Dostu
|
Az evvel Ankara Un Sanayi'yi aradım. Onların unlarını kullanırım genelde. Telefona çıkan bir görevli Ruşeymi tek başına kilosunu kdv dahil 81 kuruşa sattıklarını söyledi. Şaşırdım ucuz olduğunu söyledim çünkü unun kilosu 1 TL. Bugün-yarın yolum düşerse uğrar alırım, sizlere de bilgi veririm. |
|
|
|
![]() |
|
|