agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Eğitim Çalışmaları
(https)

Beğeni Düzeni29Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-02-2012, 18:24   #31
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Konunun ilk mesajına hesap numarası bilgilerini ekledim.

Bu arada, alınacak kamera hakkında önerisi olanların yazılarını bekliyoruz...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2012, 18:50   #32
Ağaç Dostu

xenkebikec's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2010
Merhaba, para çok ama pek kamera modeli konuşulmamış .

Ben şimdi küçük bir araştırma yapayım o zaman.

Aklıma takılan özellikleri sıralamakla başlamak istiyorum.
1-Kameranın çekim açısının olabildiğince yüksek olması gerekir. Uzaktaki nesneleri yakınlaştırma pek yapılmayacağı için yüksek zoom - yakınlaştırma özelliği olan kameralardan ziyade geniş açılı olanlar tercih edilmelidir.

2-Mikrofon özellikleri. Harici mikrofon takılabiliyormu? Mikrofon mono kayıtmı yapıyor yani kamerada tek mikrofon mu var? Kameranın çekim sırasında özellikle açık alan çekimlerinde rüzgar sesi gibi dış sesleri azaltıcı özelliği var mı?

3-Zor ışık şartlarında çekim kalitesi nasıl? Bu seçenek aynı zamanda kameranın sınıfını ve fiyatını belirleyen ana unsurdur. Genellikle doğal güneş ışığında pek çok kamera başarılı çekimler yapmaktadır. Fakat aydınlatmalı ortamlarda normal bir oda ya da florasan vb şekilde aydınlatılan mekanlarda insan gözü için yeterli gelse bile kameralar zorlanmakta yeterli ışık alımı için çekim hızı düşmekte ve ya ışık hassasiyeti fazlaca arttırılarak kumlanmaya sebebiyet vermektedir.

4-Kayıt edilen medya. Çok önemli olmasa kullanımı etkileyen bir faktördür. Sabit diskli veya DVD li kameralardan çok SDHC yapıda hafıza kartlarının kullanımı taşınması değiştirilmesi daha kolaydır ve yeterli kapasiteyi sağlayacak yapılardadır.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

xenkebikec Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2012, 19:53   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-11-2011
Meyveli Tepe - 150 TL
Zeytinlibahçe - 150 TL
Yücel Canpolat - 155 TL
Limon - 160 TL
Güler 165 TL
malina - 250 TL
manolya - 10 TL
Kiraz - 50 TL
Halil Önen - 100 TL
nrkrkmz - 100 TL
alcen - 200 TL
meraklı_amatör - 25 TL - burdan aldıklarımın karşılığı olmaz ama

Düzenleyen Mustafa Abdal : 01-02-2012 saat 22:36
Mustafa Abdal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2012, 20:40   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-02-2010
Selamlar herkese,
Bende "Canon Digital ixus 100 Is" fotoğraf makinesi var. Ona ait görüşlerim şöyle;

Foto açısından size yeterince olanak tanıyor. dosya formatı JPEG.
Gömlek cebime sığıyor. Hatta kayboluyor Resimleri çekerken birleştirme özelliği ile paoramik çekim yapabiliyorunuz (ama başarızı olduğunu söyleyeyim, çünkü bir fotonun sağı ile solu arasındaki ışık seviyesi farkı panoramik görüntüyü bozuyor.)

3x zoom yapıyor. Yeni bazı modeller 10x yapabiliyor. Bu özellik uzaktan çekim için gerekli (bir tür teleobjektif özelliği)
Makro çekimleri için hem normal hem de elektronik modu var. Özellikle çiçeklerinizin detaylarını yakından çekerken çok gerekiyor

SDHC'ye kayıt yapıyor. Li-ion kendi özel pili (kibrit kutusundan daha küçük) için ayrı bir şarj aleti var.

Diğer bütün fotoğraf makinalarında olduğu gibi üçayak'a bağlanarak sarsıntısız çekim yapabiliyor. Ben minyatür bir üçayak aldım. Bir de 2 sn. gecikmeli foto çekince resimler inanılmaz net çıkıyor.

Gelelim video kaydına. Full HD çekiyor. Mono ses kayıdı yapıyor. MOV formatında kaydediyor. Hafıza kartınıza bağlı çekim süreniz var. Kendi ekranından veya TV bağlantı kablosu ile TV'ye bağladığımda güzel sonuç alıyorum.
Ama hafıza kartını çıkarıp bilgisayarda açmaya kalktığımda, kaydın takıldığını, atlamalar yaptığını görüyorum. Acaba bilgisayar mı yetersiz kaldı, yoksa kayıtta bir problem mi var? anlamadım. Bu yüzden fotoğraf makinasını tıpkı bir videoplayer gibi kullanıyor, onu TV'ye doğrudan bağlayarak kayıtlarımı izliyorum.

Artı yanı: Oldukça küçük, hafif her yere götürebiliyorum. 12 M.piksel foto çekiyor.
Eksi yanı: Video kaydı dosyasını bilgisayarda açtığımda hayal kırıklığı yarattı.

Ben aldığımda 800-900 TL civarı idi. Şimdi 400 TL civarı.

Netice: Video kaydı için kullanılacaksa sakın almayın. Alacağınız modelin video kayıt dosyasını bilgisayada oynatıp görmeden de bir cihaz almayın.

Hafiflik de bence önemli bir hususdur. Şimdi yeni çıkan oldukça hafif modeller var. Çünkü uzun çekimlerde yarım kiloluk modeller yorucu olabiliyor.

Bunlar benim görüşlerim. Umarım cihaz tercihinde bir yardımı olur.

toprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2012, 20:56   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-02-2010
Son anda farkettim Video çözünürlüğü 1280x720 yani HD ready imiş.

toprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2012, 22:18   #36
Ağaç Dostu

xenkebikec's Avatar

Sn. Yusuf Yalçın'ın da belirtmiş olduğu model Sony HDR-PJ30VE benimde hoşuma gitti. Çok detaylı araştıramasamda Sony ya da Panasonic modelleri arasından seçim yapılması daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

HDR-PJ30VE (HDRPJ30VE, HDRPJ30VEB.CEN) : Genel Bakış : Fotoğraf makinesi ve kamera : Sony

Videoda normal oynatım düşük kalitede başlıyor isterseniz 1080-HD kalitesine kadar çıkabilme olanağı koymuşlar, izlerken değiştirip bakabilirsiniz.

SONY HDR-PJ30 HDR-PJ30VE TEST CAMCORDER CAMESCOPE - YouTube

Eski 02-02-2012, 16:10   #37
Ağaç Dostu

Yusuf Yalçın's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2008
Galeri: 11
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi xenkebikec Mesajı Göster
Çok detaylı araştıramasamda Sony ya da Panasonic modelleri arasından seçim yapılması daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.[/url]
Panasonic marka video kameraların hangi modellerinden bahsediyorsunuz ben onlarla ilgili bir kıyaslama çıkartayım çektiği videolar ve özelliklerini

Yusuf Yalçın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2012, 16:36   #38
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sevgili Yusuf Yalçın, tripot da kullanmak istiyoruz, onu da göz önüne alıyorsunuz değil mi?
Bir de hafıza kartlarını da inceleseniz, yani bize uygunu hangisi olabilir demek istedim.
Bunlar dahil bize kaça patlayacak?

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2012, 16:42   #39
Ağaç Dostu

Yusuf Yalçın's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili Yusuf Yalçın, tripot da kullanmak istiyoruz, onu da göz önüne alıyorsunuz değil mi?
Bir de hafıza kartlarını da inceleseniz, yani bize uygunu hangisi olabilir demek istedim.
Bunlar dahil bize kaça patlayacak?
tripot dan yana bir sıkıntı olamaz bütün cihazlarda tripot ve monopot takmak içi yapılmış yerler vardır

sony alırsanız hafıza kartına gerek duymazsınız verdiğim modeller kendinden hafızalıdır ama yinede bir göz gezdireyim onlarada

tripot fiyatları ise 40 ile 70 arası işe yarar güzel tripotlar buluna bilir

Düzenleyen Yusuf Yalçın : 02-02-2012 saat 17:00 Neden: eksik yazım
Eski 02-02-2012, 21:10   #40
Ağaç Dostu

xenkebikec's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yusuf Yalçın Mesajı Göster
Panasonic marka video kameraların hangi modellerinden bahsediyorsunuz ben onlarla ilgili bir kıyaslama çıkartayım çektiği videolar ve özelliklerini
Örneğin HDC-SD800 modeli var denk olarak. Siz panasonic markasından hangi modelleri beğendiniz?

Eski 02-02-2012, 21:27   #41
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Tripot`um Agaclar.Net`e feda olsun .Amaclar, Ulvi olduktan sonra bizlere sadece kabul etmek yakisir. ( yalniz,Su anda Buyukada`da yazlikta...)
Baska bir isteginiz ?

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2012, 21:29   #42
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Malinayı aramasam benimde haberim olacağı yokmuş. Memur maaşı malum bir yerden beklediğim bir para var karınca kararınca belli olsun bende bir rakam zikredeyim. Bu arada bir tv kanalındaki kameraman arkadaşım bana kullandıkları kamera modelini söylemişti o modeli işyerimdeki pc de kaydettim öğrenip modelini buraya yazayım. Bu arada istediğimiz makinayı çine gidebilen birisi ya da birisnin yakını (öyle demeyin sürekli gidip gelenler var ) orjinalini çok çok hesaplı getirme olanağı var bilesiniz.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2012, 21:49   #43
Ağaç Dostu

xenkebikec's Avatar

Evet yurtdışı fiyatları bazı ürünlerde çok avantajlı oluyor. Tek sıkıntısı Türkiye'de garanti kapsamı dışında olması.

Eski 02-02-2012, 22:07   #44
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Evet yurtdışı fiyatları bazı ürünlerde çok avantajlı oluyor. Tek sıkıntısı Türkiye'de garanti kapsamı dışında olması.
Bu arada siz sıkıntıdan bahsetmişken benim de aklıma kameramla olan anım aklıma geldi;onu da fikir edinmeniz açısından yazayım dedim.Zamanında kendime bir cd'li kamera almıştım okul işinde kullanırım diye;bir iki kez kullandım sorun çıkardı;garantiye gittim ben birşeyler yapmışım.E tamir edelim dedim kameradan pahalıya geldi.Uzun lafın kısası cd'liyi tavsiye etmem.

Şayet ki Amerika'ya gidecek arkadaşlar varsa oradan almalarını tavsiye ederim;malum oradaki fiyatlar çok ucuz;ps3 alırken buradaki fiyatına göre 2 oyun alabileceğim derecede ucuzdu O konuda da onların müşteri hizmetlerine danışmamak en hayırlısı;ben voltaj meselesini sordum adamlar bu ürün sadece Amerika'da çalışır dediler.Türkiye servisini aradım gerekenleri söylediler.

Yani uzun lafın kısası dayanıklı bir ürün olması ve yurtdışından getirilmesi bana göre en mantıklısıymış gibi geliyor.

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2012, 22:46   #45
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Bension, gidiyor ama kizi dogum yapacagindan Yazin sonundan once donemez......
Malum, Kiz tarafi.....

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2012, 07:44   #46
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Meyveli Tepe - 150 TL
Zeytinlibahçe - 150 TL
Yücel Canpolat - 155 TL
Limon - 160 TL
Güler 165 TL
malina - 250 TL
manolya - 10 TL
Kiraz - 50 TL
Halil Önen - 100 TL
nrkrkmz - 100 TL
alcen - 200 TL
Tura -25 TL
meraklı amatör 25.- TL
(Sındırgılı 'dan tripot hediye)

Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2012, 12:28   #47
Ağaç Dostu

Yusuf Yalçın's Avatar

Alıntı:
Örneğin HDC-SD800 modeli var denk olarak. Siz panasonic markasından hangi modelleri beğendiniz?
açıkçası panasonic hiç bir markaya bakmadım alınacaksa tan alınsın sony olsun dedim sony video kamerada idöl dur

(kolay kolay sıkıntı çıkarmaz)

Eski 03-02-2012, 12:52   #48
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Meyveli Tepe - 150 TL
Zeytinlibahçe - 150 TL
Yücel Canpolat - 155 TL
Limon - 160 TL
Güler 165 TL
malina - 250 TL
manolya - 10 TL
Kiraz - 50 TL
Halil Önen - 100 TL
nrkrkmz - 100 TL
alcen - 200 TL
Tura -25 TL
meraklı amatör 25.- TL
Sındırgılı - tripot hediye
Cumhur Tonba - 25 TL

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2012, 12:53   #49
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2008
Galeri: 80
Dilerim ilerde daha fazla gönderme imkanlarına kavuşurum.
Hepinize selamlar, saygılar.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2012, 13:13   #50
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Kameraman arkadaşımın önerdiği kamera şuydu: Sony HDR-CX115E 3.1MP 2,7" Video Kamera

En önemli avantajı ise harici mikrofon takılabilmesi. Tripodla daha iyi görüntü alınabiliyor dijital olduğundan hafif oynatmada görüntü çok sarsılıyor. Almanyada fuarda çekimler yapmıştık çok oynatma dışında güzel görüntüsü var.

Yine de ben kamera deyince almışken görüntüsü KİRALIK KAMERA VE KAMERAMAN FULL HD KAMERALAR VE EKİPMANLAR - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 63508995 burdaki kiralık olan gibi bir şey olsun arzu ederim sonuçta yukrdaki sony den az braz büyük, sonuçta bir defa alacağız çünkü (Bu arada ararken kiralanabildiğinide öğrenmiş olduk ).

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2012, 13:44   #51
Ağaç Dostu

Yusuf Yalçın's Avatar

Selahattin abi ilanda bahsettiğin kameranın yurt dışı satış fiyatı 6.000 $ biraz pahaya kaçıyor sanırım

Eski 03-02-2012, 14:16   #52
Ağaç Dostu

Yusuf Yalçın's Avatar

Modeli: HDR-CX115E Modeli: HDR-PJ10E
Objektif Carl Zeiss® Vario-Tessar®Objektif Sony G Lens™
F 1,8-2,2 F 1,8-3,4
f (Odak Mesafesi) (mm) 2,5-62,5 f (Odak Mesafesi) (mm) 2,1 - 63
f (35mm dönüştürme): Kamera modu (mm) 16:9 Modu. 37-1075 / 4:3 Modu . 45-1325 f (35mm dönüştürme): Mod: 29,8-894 (16:9), Mod: 36,5-1095 (4:3)
Geniş Açılı Objektif YOK Geniş Açılı Objektif VAR
Filtre Çapı (mm) 30 Filtre Çapı (mm) 37
Zoom Oranı (Optik) 25 Zoom Oranı (Optik) 30x
Zoom Oranı (Dijital) 300 Zoom Oranı (Dijital) 350x
Hassas Dijital Zoom VAR Bilinmiyor
Zoom Tuşu LCD (Dokunmatik ekran) üzerinde Kol / Düğme Bilinmiyor
Görüntü Aygıtı: Boyut 4,5 mm (1/4 tip) EXMOR R™ CMOS Sensör 1/4 tipi (4,5 mm) arkadan aydınlatmalı "Exmor R" CMOS Sensör
Brüt Piksel Sayısı (K) 4200 4200
Odaklanma: Manuel VAR VAR
Manuel Odaklanma Tuşu Panel Dokunma Paneli
Noktaya Odaklanma (Dokunmatik Panel) VAR VAR
Minimum Aydınlatma (lüks) 3 lüks (1/25 Deklanşör Hızı) 11 lüks (1/50 Deklanşör Hızı) / Düşük Lüks modu; 3 lüks (1/25 Deklanşör Hızı)
SteadyShot (Görüntü Sabitleme) SteadyShot Aktif Modu Aktif Modlu Optical SteadyShot™
Yüz Algılama VAR VAR
Smile Shutter VAR VAR
D-aralık Geliştirici VAR VAR
NightShot YOK YOK
Deklanşör Hızı 1/6-1/10000 (Sahne Seçimi dahil) 1/6 - 1/6000
Beyaz Dengesi Auto / Outdoor / Indoor / One-push modları Auto / Outdoor / Indoor / One-push modları
Alan Seçimi Twilight / Twilight Portrait (yalnızca Fotoğraf) / Candle / Sunrise & Sunset / Fireworks / Landscape / Portrait / Spotlight / Beach / Snow Twilight / Twilight Portrait (Yalnızca fotoğraf) / Sunrise & Sunset / Fireworks / Landscape / Portrait / Spotlight / Beach / Snow
Akıllı Otomatik Ayarlama (iAUTO) VAR VAR
Golf Çekimi YOK VAR
Otomatik Yavaş Deklanşör VAR YOK
Arka Işık Telafisi VAR VAR
Ses Girişi YOK VAR
Ses Çıkışı VAR VAR
S-Video Girişi YOK YOK
S-Video Çıkışı VAR VAR
i.LINK™ (DV) Girişi YOK YOk
i.LINK™ (DV) Çıkışı YOK YOK
USB Girişi YOK YOK
USB Çıkışı VAR (Yüksek hızlı USB2.0) VAR
Komponent Video Çıkışı VAR VAR
HDMI™ Çıkışı VAR VAR
Harici Mikrofon Girişi YOK Stereo Mini Jak
Kulaklık Jakı YOK Stereo Mini Jak

çok fazla bir fiyat farkıda yok iki makine arasında 100-150 tl ancak oynar

Eski 03-02-2012, 14:29   #53
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Aranan kamerada olması gereken özellikler dağınık olarak yazıldı ama onları toparlayıp tek metin haline getirmekte yarar var. Böylece nelerin olmazsa olmaz olduğuna bakıp, olabilecek en uygun fiyatlı kamerayı seçebiliriz. Bizim için olmasa da olur, ya da böyle olsa o da olur diyebileceğimiz özellikler için fazla para ödememiş oluruz...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2012, 14:46   #54
Ağaç Dostu

Yusuf Yalçın's Avatar

istediğiniz özellikleri bir araya toplayın ona göre makineleri bulayım seçim tabi ki sizin

Eski 03-02-2012, 14:54   #55
Ağaç Dostu

Yusuf Yalçın's Avatar

sayın xenkebikec dediğiniz panasoniz le sony'i kıyasladım hem fiyet olarak hemde teknik özellik olarak sony önde

dediğiniz makine 1.500-2.000 TL arası değişmekte

sony'nin bu fiyat aralığındaki ürün görünürde daha iyi

fakat videolarını da görmek gerek bazen yazdıkları özellikler iyi performans vermeyebiliyor

Mesela fotoğraf makinesin de Fujifilm HS10 adlı bir ürün çıkardı özellikler müthiş görünüyor fakat çekim kalitesi berbat diyebilirim arkasından kusurları düzeltip HS20'yi çıkardı görüntü biraz düzeldi fakat işlem hızı yavaşladı yani cihazı mağazada incelemeden almanızı önermiyorum

Eski 03-02-2012, 16:00   #56
Ağaç Dostu

xenkebikec's Avatar

Sanırım belirtiğim panasonic modelinde harici mikrofon takılamıyor ( araştırırken başka bir sitede öyle gördüm). Ben sadece bir marka takıntısı yapmayalım bemek istemiştim aslında sony güzel makinedir ama alternatifleri de değerlendirmek belki daha güzel bir seçeneğe götürür.

O zaman özelliklerin başına harici mikrofon (Mümkünse 2 kanallı streo özelliği olsun) takılabilirliği seçeneğini ekleyelim.

Eski 03-02-2012, 16:06   #57
Ağaç Dostu

Manolya_'s Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2011
Elektronik ürünlerde daima SONY derim. başkada bir şey demem.

Manolya_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2012, 16:20   #58
Ağaç Dostu

Yusuf Yalçın's Avatar

Alıntı:
Sanırım belirtiğim panasonic modelinde harici mikrofon takılamıyor ( araştırırken başka bir sitede öyle gördüm). Ben sadece bir marka takıntısı yapmayalım bemek istemiştim aslında sony güzel makinedir ama alternatifleri de değerlendirmek belki daha güzel bir seçeneğe götürür.

O zaman özelliklerin başına harici mikrofon (Mümkünse 2 kanallı streo özelliği olsun) takılabilirliği seçeneğini ekleyelim.
bana kalırsa video kamerada sony diğerlerine bakmam

Eski 03-02-2012, 17:40   #59
Ağaç Dostu

xenkebikec's Avatar

Genel düşünce sony diyebiliriz o zaman, zaten aksi bir alternatifide kimse ortaya koyamadı.

Ben aklıma gelen özellikleri aşağıya yazdım, sizde özellikle kamerayı aktif olarak kullanacak kişilerde istediklerini yazarsa daha doğru bir karar alınabilir.

1-Harici mikrofon bağlantısı.
2-Zor ışık şartlarında, kapalı mekanlarda başarılı çekim.
3-Tripod bağlantısı ve diğer benzeri aksesuarlar açısından zengin ve donanımlı olması. Örneğin harici ışık bağantısı, kontrol kolaylığı, çektiği medyayı işleme kolaylığı, pil süresi gibi.
4- Geniş açı çekime müsait olması. Küçük mekanlarda kısa mesafeden kadraja daha fazla objeyi içine alan çekimler için.
5-...

Eski 03-02-2012, 19:11   #60
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Genel düşünce sony diyebiliriz o zaman, zaten aksi bir alternatifide kimse ortaya koyamadı.

Ben aklıma gelen özellikleri aşağıya yazdım, sizde özellikle kamerayı aktif olarak kullanacak kişilerde istediklerini yazarsa daha doğru bir karar alınabilir.

1-Harici mikrofon bağlantısı.
2-Zor ışık şartlarında, kapalı mekanlarda başarılı çekim.
3-Tripod bağlantısı ve diğer benzeri aksesuarlar açısından zengin ve donanımlı olması. Örneğin harici ışık bağantısı, kontrol kolaylığı, çektiği medyayı işleme kolaylığı, pil süresi gibi.
4- Geniş açı çekime müsait olması. Küçük mekanlarda kısa mesafeden kadraja daha fazla objeyi içine alan çekimler için.
5-...
5.Dayanıklı olması ? ( düşme,su vb.)

Benim kişisel görüşümdür bilemiyorum ama bazı ürünler kaliteli olup çıtkırıldım da olabiliyorlar ki bence bu da çok önemli;tabi son seçim sizlerin

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024