agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Eğitim Çalışmaları
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-04-2009, 18:11   #61
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007
Sevgili Ülker,TuruncuHis,Malblan Bütün yaşamım boyunca düşündümki bütün güzellikler paylaşıldıkça dahada anlam kazanıyor.
Bu vesile ile bütün üye kardeşlerime sevdikleri ile birlikte sağlıklı bir yaşam dilerim.

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2009, 18:19   #62
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Teşekkürler sevgili Selçuk abi. Keşke sen de kalabilseydin. Biir dahaki sefere, çok daha keyifli anları paylaşmak dileğiyle.

malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2009, 18:27   #63
Ağaç Dostu

Ülker's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2008
Galeri: 1
Selçuk Bey, ne kadar güzel dileklerde bulunmuşsunuz.
Sizin gibi insanlar aramızda oldukça, bizler hep mutlu olacağız inanın.

Ülker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2009, 19:12   #64
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Giriş Tarihi: 23-12-2008
Çok teşekkür ederiz Selçuk bey.

Ülker, nasıl korkuttuysam seni fidemi başrole koymuşsun Sağol kibar arkadaşım.
Ben asıl şimdi ceviz fidemi bonsai için memet'e vereceğim ya, ona neler yapacağımı merak ediyorum. Orasını kesme, burasına dokunma diye içim gidecek ama bonsainin tabiatına aykırı

TuruncuHis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2009, 19:30   #65
Ağaç Dostu

Ülker's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2008
Turuncuhis, ben suzana nasıl bakacağımı düşünüp, korkudan titrerken, Memet Bey'in yerinde olmak istemezdim.
Maazallah, orasını burasını kesip tellere sardığı anda boğazına çökecekmişsin gibi geliyor bana.

Ülker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2009, 08:35   #66
Ağaç Dostu

fatmadundar's Avatar

Giriş Tarihi: 16-08-2007
Galeri: 82
Arkadaşlar, bu ayki toplantı da çok güzel geçmişe benziyor. Ben de uzaktan gelen kardeşim ve yeğenimle güzel bir hafta sonu geçirdim ama aklım yine toplantıya takılıydı.
Selçuk Bey,getirmeye söz verdiğim çiçekleri birdahaki sefere getiririm. Bana getirdiğiniz çiçeği kime teslim ettiniz?
Turuncuhis, soru ve isteklerinden kaçtığımı düşünmedin umarım. İsteklerin kolaymış. Sorularını da kolay cevaplayabilirim diye düşünüyorum. Haydi sor.
Karşıyaka kısmı da çok güzelmiş.

fatmadundar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2009, 09:24   #67
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Fatma hanım,
çiçeğinizi 60. mesajdaki fotoğrafta görüyorsunuz Bugün eşinize işyerinde teslim edilecek. Selçuk bey bana verdi ama koruyamama ihtimalim olduğu için gulyas (umarım doğru hatırlıyorum) yardımcı oldu bize. Eşinizle birlikte çalıştığı için, daha hızlı teslim alacaksınız.
Benim isteğim, sorum ne olur Fatma hanım; Küpe tohumu isteyeceğimdir, Karanfil bakımı soracağımdır. Kaçtığınızı düşünmüyorum zira siz bunları seve seve yapanlardansınız...

Eski 27-04-2009, 10:30   #68
Ağaç Dostu

fatmadundar's Avatar

Tahmin etmiştim. Arkadaşın elindeki yılbaşı galiba bana geliyor demiştim.
Küpe tohumu değil de çeliği verebilirim. Karanfil bakımı ile ilgili çok özel bir durum yok ama çok zor tutuyor. Tuttuktan sonra her koşulda yetişiyor.

Eski 27-04-2009, 12:07   #69
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Toplantınız güzel geçmiş, çalıştığım için aranızda olamadım malesef.

Koyu yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2009, 14:27   #70
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Hani toplantı günü dolmuş şoförünün tavrından rahatsızlığımı iletmiştim ya; hayatı incelikler üzerinden sürdürmek gerek demiştim.
Bunu sigara nedeniyle yapamamış olmak, bir taraftan "az iç, az sonra iç..." derken bir taraftan ikiye katladığım miktarlarda içmek beni o dolmuş şoförünün kabalığıyla aynı yere koydu. Birilerinin rahatsız olduğunu bile bile kontrollü davranamamak benim değil bağımlılığın genel profili imiş. Aman işte dün akşam sigarayı bıraktım.
Mutlu musunuz?
Ben değilim. Seviyorum sigara içmeyi, ağzımdaki tadını. Midem ağrıyor içmezsem. AMATEM'e gittim bugün. Doktor kebelek kübelek derken ben çoktan olayı kavramışım; olayın mantığını, yapmam gerekenleri saydım döktüm. Yani kendi başıma bıraktım, doktor nikotin bandı verecekti, onu bile reddettim. Hisarönü'ne gitmemi yasakladı; çiçekçilerle çay sigara muhabbeti yapıyorum ya
Uğruna sigarayı bıraktığım arkadaşlarım, gelecek ay kaçın benden ya da milyon tane tohum getirin. Her krizi tohum ekerek savuşturmam gerek

Eski 27-04-2009, 15:53   #71
Ağaç Dostu

4.tekilkişi's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2009
Bursa'ya geldim ama KALBİM EGEDE KALDI.. Toplantıların her ikisi de harikaydi. Ben kendi arkadaşlarımla çıktığımda bu kadar eğlenebilirim ancak. Yeni üyeyim ve herkesle ilk kez tanıştım. Ama İzmir insanı işte (azıcık kayıracağım izninizle) hep sıcak yine sıcak.. Hiç yabancılık çekmedim, hem de hiç. Ha biraz suskunluk vardı ortama adapte olmak, herkesi tanımaya çalışmak.. Daha çok dinleyen konumundaydım -gerçi öyle çok konuşkan değilim zaten- ama dinlemek ssadece dinlemek bile keyifiliydi.

teşekkürnâme:
Klasik olacak...Dillendirilmese de içten içe teşekkür ediliyordur mutlaka. Ama ben yeniyim (açılın ben yeniyim ). İlk kez onlara teşekkür edeceğim huzurlarınızda :P Mehmet Bey'e ve Bonsaisan'a çok teşekkür ediyorum. Ne güzel bir paylaşımdı. Nail (umarım Naim değildir) Bey'e kıymetli selluka tohumları için ve Turuncuhis'se de arapsaçı ile unutma beni'ler için az daha unutacak olduğum Dilaver Bey'e de teşekkür ederim.

( Resmi bir yazı mı oldu nedir?! Puff..Alışırım heralde.)

4.tekilkişi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2009, 16:41   #72
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TuruncuHis Mesajı Göster
Hani toplantı günü dolmuş şoförünün tavrından rahatsızlığımı iletmiştim ya; hayatı incelikler üzerinden sürdürmek gerek demiştim.
Bunu sigara nedeniyle yapamamış olmak, bir taraftan "az iç, az sonra iç..." derken bir taraftan ikiye katladığım miktarlarda içmek beni o dolmuş şoförünün kabalığıyla aynı yere koydu. Birilerinin rahatsız olduğunu bile bile kontrollü davranamamak benim değil bağımlılığın genel profili imiş. Aman işte dün akşam sigarayı bıraktım.
Mutlu musunuz?
Ben değilim. Seviyorum sigara içmeyi, ağzımdaki tadını. Midem ağrıyor içmezsem. AMATEM'e gittim bugün. Doktor kebelek kübelek derken ben çoktan olayı kavramışım; olayın mantığını, yapmam gerekenleri saydım döktüm. Yani kendi başıma bıraktım, doktor nikotin bandı verecekti, onu bile reddettim. Hisarönü'ne gitmemi yasakladı; çiçekçilerle çay sigara muhabbeti yapıyorum ya
Uğruna sigarayı bıraktığım arkadaşlarım, gelecek ay kaçın benden ya da milyon tane tohum getirin. Her krizi tohum ekerek savuşturmam gerek
Gelecek aya geç kalırsın. Ben sana hemen yarın 400-500 tane kadar ortaya karışık bir tohum kokteyli yapayım. Kriz geldikçe kendini torflara, plastik bardaklara ve tohumlara vur

Hisarönüne de bol bol git. Korkularınla yüzleşmelisin ki korkularından arınasın Yalnızca çay söyle kendine. Çiçekçiden sigara otlanmaya kalkma.

Nikotin bandı değil de, önlem babında bir kutu nikotin sakızı bulundur derim yanında. Çok dayanılmaz olursa bir tane çiğnersin. En az üç saat unutturuyor.

Hadi kolay gelsin. Ama sakın vazgeçme. Diren, dayan, kazan (ulen şair gibiyim be).

Eski 27-04-2009, 16:55   #73
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Yok be, hikaye okudu doktor. Destek malzemesi istesem ben kendim alır yapardım zaten.
Çağrışım yaptıracak şeyleri yasaklıyor. Bağımlılığı çok abartıyorlar.
Ben şimdi sana "500 boş tohum vermişsin" diye feryat figan ederim, 500'den geriye saya saya "1 tane boş tohum vermişsin" dediğim gün olay bitmiş demektir

Eski 27-04-2009, 17:06   #74
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TuruncuHis Mesajı Göster
Ben şimdi sana "500 boş tohum vermişsin" diye feryat figan ederim.
Hakkaten yaaa. Hem de sigarayı bırakmış halinle. Hiç çekilmezsin artık

Eski 28-04-2009, 08:45   #75
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Selluka eğitim toplantısı

Bu toplantıda sizlere selluka yetiştirilmesi için verilen bilgileri burada bizimle paylaşırsanız cok memnun oluruz
İzmir dışında benim gibi olanlar gelemediğimizden dolayı öğrenemedik
Bitkiyi yaşatmak ve coğaltmak için bütün bilgi ve tecrübelerin buraya dökülmesinin elzem olduğuna inanıyorum
Benim 3 senelik teçrübem var yanılgılarım olabilir Selamlar

ahmeter Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 09:53   #76
Ağaç Dostu

habibe's Avatar

Giriş Tarihi: 01-02-2007
Galeri: 33
Ben de sabırsızlıkla selluka hakkında ki konuşmaların ve bilgilerle tecrübelerin paylaşımını bekleyenlerdenim.

habibe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 14:01   #77
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Site bu anlamda çok iyi bir arşiv ve veri tabanına sahip. Toplantılar, teorinin laboratuvar ortamında pekiştirilmesi gibi.
Örneğin;
Gül budamayı okur, öğreniriz ama makası elimize alıp gülün başına geçince kalakalırız. Mesela ben hatmetmiştim Selluka konusunu ama elime fide geçince teorinin yetmediğini gördüm yine.
*Benim fidemi inceledik, kırmızı örümceği ve zararlarını görmüş olduk. Oysa detaylı bilgi var sitede. Buna rağmen görerek, dokunarak bir bilgi daha attık heybemize.
*Nail bey sadece toplantıya katılanlara bu çiçeği yaygınlaştırmak adına tohum dağıttı. Bunlar çimlenince biz de dağıtacağız. Yani gönüllü yetiştiriciler sorumluluğunu aldık.
*Mehmet bey, üretimin amatörler dışında garantiye alınacağı profesyonel noktalarla bağlantılar yaptı. Bizlerin dışında da bu çiçek aktif halde pazar bulacak. Arz talebi doğurur hobi işinde; bu da önemli bir adım yaygınlaştırmak adına.
*Konu dışı olmasına rağmen Birol beyin bahçesine gidip, ona gerek fiziki gerekse fikir anlamında yardım etmeye karar verdik.
*Mine'nin tarlasını bahçeye çevirme isteğini değerlendirdik.
*Misyonlar üzerinde bir fikir tartışması yaptık.
*Benim ceviz fidanıma yer bulduk.
*Gelecek toplantı konuları adına önerilerde bulunduk. Mesela çevre sağlığı, sağlıklı beslenme, zararlılarla mücadele gibi. Mehmet bey uzmanlar ayarlamış, bizim için.

Kısaca kendi adıma şunu söyleyebilirim: Bilgiyi elde etmenin çok yolu var. Bunu sosyalleşerek, görerek pekiştirmek ise işin diğer tarafı. Paylaşmayı, güvenmeyi, hobi bahanesinden yola çıkarak yeni insanlar ve yaşam biçimleri tanımayı toplantıların gerçek sonucu olarak alıyorum. Sitede bilgi kalabalığı yapmadan çok fazla minik soruyu da birbirimizin tecrübelerine dayanarak cevaplıyoruz. Birarada olmanın keyfi ile farklı insani değerler üzerinden de tatminler elde ediyoruz.
Bir profesyonelin eğitim semineri tarzında olmadığı sürece, içeriğin bu şekilde zenginleşmesi benim tercih ettiğim yöntem. Cır cır soru sorabiliyor, herşeyi danışıyorum

Eski 28-04-2009, 18:47   #78
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
O fotoğrafları kaldırın lütfen. Dayanamıyorum..

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2009, 18:56   #79
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

O fotoğraflar ilelebet orada kalacak ve sen de orada olmadığın için cehennem alevleri kadar sıcak fesat kumkumalarında kavrulacaksın

Eski 29-04-2009, 09:11   #80
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Gelmeyen arkadaşlara bir bilgide benden.
Eğitim konusunun yanında, ayrıca, tarlası olupda, onu bahce yapmaya karar veren arkadaşlara yardım konusu işlendi. Otlar hep beraber yolunacak, ağaç dipleri acılacak, herkes kendine has bir bitki dikecek, yorulduklarında sağdan soldan taş bulunup üzerine oturulup cay molası verilecek, sohbet edilecek. Dinlendikten sonra Kiraz zamanıysa kiraz, şeftali zamanıysa şeftali ,dalından koparılacak.Tarla sahibi nin işlerini hafifletmiş olunacak.

Birol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2009, 16:48   #81
Ağaç Dostu

Nail Sarı's Avatar

Giriş Tarihi: 30-07-2008
Toplantıya katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bilgi paylaştıkça, tohumda paylaştıkça çoğalır. Elimizden geldiğince paylaşalım. Yaz dönemi yapılacak toplantıları Tarihi Havagazı Fabrikasındaki kafede devam ettirebilir miyiz? Fikir olarak aklıma geldi

Nail Sarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2009, 18:08   #82
Ağaç Dostu

fatmadundar's Avatar

Eğer pazar günü olabilecekse de daha iyi olur.

Eski 30-04-2009, 18:48   #83
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Arkadaşlar yazın Pazar günleri toplanacak eleman bulmak biraz zor olabilir. Malum bir İzmirliler kendimize Çeşme diye bir yer yapmışız. Yazları, özellkile de pazar günleri orada olmayı pek severiz de, ondan dedim

Eski 30-04-2009, 18:54   #84
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Birol bey,
Biz amele pazarında sizi bekliyoruz zaten
Toplantı yeri ve günü bana her koşulda uyar. Zira şehrin nöbetçisiyim. Günler uzadığı için saati ileriye atılabilirse çalışanlar için daha mı kolay olur acaba?

Eski 30-04-2009, 19:42   #85
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Nail bey.
Paylaştığınız selluka ve pembe domates tohumları için tekrar teşekkür ederim.
Sevgili TuruncuHis.
Amele pazarında ücretler pahalı bize bedava eleman lazım.

Eski 30-04-2009, 19:47   #86
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Toplantı yeri aracların park edebileceği bir yer olsa cok iyi olur. Bitki dostları ciceklerini elde getirebilir ama ben ağaçsever olarak dalından topladığım meyveleri getirmede zorlanabilirim.

Eski 30-04-2009, 23:40   #87
dkp
Ağaç Dostu

dkp's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2006
Bonsai gurubu ile sabah orman fidanlığına misafir olduk, Selluka'ları görünce çok hoşumuza gitti.
Karşıyaka'da bir okul , valiliğin destekleri ve orman fidanlığının katkıları ile Selluka yetiştiriyormuş ve bu konuda yardıma açık olduklarını belittiler.
Sahip olacağım topumlarımı nasıl değerlendirmem gerektiğini artık biliyorum..
Birol bey, hiç zorlanmayın, biz size (bahçeye) geliriz..
Sevgili TuruncuHis, (genel sekreter olarak) toplantı tutanağını yayınlamış,süpersin.
Bende dostlarımla birlikte güzel bir gün geçirmekten dolayı mutlu olduğumu belirteyim.
Gözlerimiz diğer dostlarımızı da aradı(Gül teyzemiz, Fatma Hanım, penelope).
Birol Bey'in bahçesine ne zaman gidiyoruz ?
Bir dakika daha davet bile edilmedik değil mi ?

dkp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2009, 00:10   #88
Ağaç Dostu

TuruncuHis's Avatar

Sayın dkp,

Biz en baştan kendimizi davet ettirmiştik zaten. Karın tokluğuna çalışacağız dedik ama meyveleri yağmala dahil buna
Zaten amelenin yemeği ne olacak? İki tuğladan ocak yaptık mı tamam. Nevaleler bizden zaten
Hele o gün övdüğünüz şeftali için ayrıca gidilmeli.
Ben amele pazarı derken şunu kastetmiştim. Hani kalabalık olabiliriz ya; toplu halde gitmek için bir araca doluşur ameleler. O açıdan
Yine yağış geliyor; havaya göre program yapalım. Tabi olmazsa olmaz tohum, fide ve çelikleri seçip, Birol beyin beğenisine sunarak yanımıza alalım.
Yahu gerçekten fazla mı arsız oldum ben. Bitki sevdası böyle yaptı beni. Birol bey ısrar edin bize de, daha fazla utanmayalım

Eski 01-05-2009, 08:45   #89
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Sevgili dkp
Ogün bahcenin genel durumunu izah ederek davet etmiştim yanılmıyorsam.
Sevgili TuruncuHis
Bu mevsimde yağmalanacak fazla meyve yok onun için şanslımıyım nee.
Planı sevgili dkp yapacaktı, hava durumunu gözardı etmeyin. Ne kadar kalabalık olursa o kadar hediye demek ( Herkes kendine özgü bi bitki dikecek ya o acıdan hediye. ) İzmir grubu hadi iş başına, bu arada gül teyze ve selcuk44 beyle tanışma fırsatım olmadı inşallah bahcede onlarlada tanışma fırsatım olur.Sevgili TuruncuHis Bahsettiğim şeftaliler Temmuz sonuna doğru oluyor o zaman ayrı bir plan yapılır Övdüğüm kadar varmıymış kendiniz test edersiniz. Ben malımdan eminim. Hadi rahatla bak zorluyorum gelmeniz için.

Eski 01-05-2009, 09:07   #90
Ağaç Dostu

Birol's Avatar

Arkadaşlar O gün toplantıya gelemiyen arkadaşlarıda davet ediyorum, beraber bir kır havası alırız.Yalnız tek korkum beklentilerin yüksek olması. Tekrar söylüyorum ''Bahce adayı bir tarla'' geleceğiniz yer. Ona göre gelin, hatta peyzaj bahce düzenleme bölümünden tarlanın genel durumunu görün ona göre gelin derim ben. Hoşçakalın.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024