agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Doğasever, İnsansever, Hayvansever Web Siteleri
(https)

Beğeni Düzeni8Beğeniler
  • 2 Gönderen denizakvaryumu
  • 2 Gönderen Ozlem A
  • 1 Gönderen pria
  • 3 Gönderen kokett

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-04-2010, 21:52   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Egeye kaçmak - İpek Hanım çiftliği

Name:  tavuk.jpg
Views: 2887
Size:  21.5 KB

1997... İstanbul hiç olmadığı kadar kalabalık, hiç olmadığı kadar gürültülü, hiç olmadığı kadar boğucu...

Egzoz dumanı bacalardan püsküren kuruma karışmış, insanlar on kilometrelik yolları üç bucuk saatte gitmeye başlamış, çocuklar ağaç görmek icin Yıldız Parkı’na, ördek görmek için Darıca’ya gidiyor...

Bir şeyler yanlış gidiyordu ve bunu o yıllarda anlamış olmak en büyük şansımdı.

İhtiyacım olan ne ardı ardına açılan alış - veriş merkezleri, ne de Beyoğlu’nun gürültülü gece hayatıydı. Büyükdere Caddesi, gözümde bir korku filmi setinden farksızdı artık.

Kaçmak lazımdı. Arkadaşlarıma bahsedip durduğum “şöyle sakin bir yerlere gitme, bir taş ev yaptırma, kendi bahçemde bir şeyler yetiştirme, bir sürü hayvan alıp onlarla zaman geçirme” planını gerçeğe çevirmek...

Kaçmak..! ...ama nereye?

Ege’yi oldum olası çok sevdim ben. Anadolulu ama modern insanlarını, kültürünü, yaşam tarzını, eğlencesini, dinginliğini...

İş hayatından yakayı kurtarmayı başardığınızda karar vermek zor olmuyor. Bir kamyon çağır, Mecidiyeköy’deki apartman dairesinin eşyasını içine doldurt, arabaya atla... Köprü’den son bir geçiş... Son bir ‘‘hoşçakal’’...

Kaçış öyküm bu... Çiftliğin kuruluşu için ise birkaç yıl daha geçmesi gerekecekti.

Önce Kuşadası’nda geçen birkaç yıl... Ardından Aydın - Nazilli’de bir doğal kaynak suyu fabrikasını işlettiğim ‘‘Billur Su yılları’’... Kızımın doğumu... İşlerin stresinden bunalıp fabrikayı bölgenin en büyük şirketlerinden birine devretmem ve otuzlu yaşlarımın sonunda emekliliğimi ilan etmem...

http://www.egesebzeleri.com/istanbul...us_oykusu.html

.

yağmur ve Milla beğendi.
denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2010, 22:20   #2
Ağaç Dostu

uzman16's Avatar

Giriş Tarihi: 10-10-2007
Galeri: 119
Okudum, sipariş vermeyi ya da tatile giderken uğramayı düşünüyorum.

uzman16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2010, 22:25   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Uğrarsanız resim çekmeyi unutmayın

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2010, 12:11   #4
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
nazillisebzeleri.com

www.nazillisebzeleri.com

1997... İstanbul hiç olmadığı kadar kalabalık, hiç olmadığı kadar gürültülü, hiç olmadığı kadar boğucu...

Egzoz dumanı bacalardan püsküren kuruma karışmış, insanlar on kilometrelik yolları üç bucuk saatte gitmeye başlamış, çocuklar ağaç görmek icin Yıldız Parkı’na, ördek görmek için Darıca’ya gidiyor...

Bir şeyler yanlış gidiyordu ve bunu o yıllarda anlamış olmak en büyük şansımdı.

İhtiyacım olan ne ardı ardına açılan alış - veriş merkezleri, ne de Beyoğlu’nun gürültülü gece hayatıydı. Büyükdere Caddesi, gözümde bir korku filmi setinden farksızdı artık.

Kaçmak lazımdı. Arkadaşlarıma bahsedip durduğum “şöyle sakin bir yerlere gitme, bir taş ev yaptırma, kendi bahçemde bir şeyler yetiştirme, bir sürü hayvan alıp onlarla zaman geçirme” planını gerçeğe çevirmek...

Kaçmak..! ...ama nereye?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2010, 13:01   #5
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Sevgili malina;
İnanın sadece büyük şehirlerde değil bizim gibi küçük illerde de yaşıyanlarında benzer şikayetleri ve özlemleri var.Aramızdaki farklılık belki kendimizi atabileceğimiz yakın yerler var ama inanın İçimizdeki özlemi giderecek düzeyde değil. İçimdeki bu özlemi hayalleri gerçekleştirmek içinde kendi hayellerim doğrultusunda biryer oluşturmaya çalışıyorum.Herşey zamanla daha güzel olacak.
Saygılar

Düzenleyen bahtiyar02 : 21-05-2010 saat 13:02 Neden: düzeltme
bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2014, 12:08   #6
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Siyasetin ulaşmadığı bir kovuğun kalmadığı şu günlerde İpek hanım çiftliği de siyaset arenasındaki yerini almış.

https://eksisozluk.com/ipek-hanim-ciftligi--2496418?p=6

pria ve kokett beğendi.
Ozlem A Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2014, 14:45   #7
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ozlem A Mesajı Göster
Siyasetin ulaşmadığı bir kovuğun kalmadığı şu günlerde İpek hanım çiftliği de siyaset arenasındaki yerini almış.

https://eksisozluk.com/ipek-hanim-ciftligi--2496418?p=6

http://www.ipekhanim.com/ipek_hanim_...ige_giris.html

Ege'ye kaçmak...

kokett beğendi.
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2014, 15:15   #8
Ağaç Dostu

kokett's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2013
Biraz değişik bir insan atarlı maillerinden bir süre sonra bıkkınlık geliyor. Sanki tek gerçek inek tek gerçek domates onda var, bu ülkede tarımdan anlayan başka kimse yokmuş gibi tavırları. Bu sitede görüyoruz ki doğal olarak bir şeyler yapmaya çalışan bir çok üretici var zaten. Ama genelde kendisi dışında herkesi aşağılayan tavırları çok itici.

Keşke babasının adına yaraşır davransaydı.

yasarugur, Sonul ve TRAKLI beğendi.
kokett Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2014, 08:22   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-10-2014
sitesini inceledim yazıları çok içten geldi imkanları zorlamak İstanbul'dan kaçmak lazım

Fotograf Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2014, 09:03   #10
Ağaç Dostu

uyap's Avatar

Giriş Tarihi: 30-06-2014
Ben ara ara sipariş veriyorum. Genel olarak memnunum. Ve evet İstanbul'dan aldığım sütle oradan gelen süt arasında dağlar kadar fark var. Yanlış anlaşılmasın marketten alınan kutu süt değil istanbul'un köylerinden geldiği söylenen sütle karsılaştırıyorum. Genelde tereyağ, peynir, tatlı lor, yoğurt gibi süt ürünleri ve ege otları sipariş veriyorum arada bir de sebze meyve. Bir de oğlumun bir türlü iyileşmeyen elleri (egzama) için sabun. Siyasi görüşü, duruşu, her hafta maillerinde anlattıkları beni hiç ilgilendirmiyor bana göre o satıcı ben de alıcıyım işime geleni alırım işime gelmeyeni almam. Markette, pazarda alışveriş yaptığınız adamın siyaset din ırk vb. özelliklerine bakarak mı alışveriş yapıyorsunuz da internet üzerinden satış yapanda bunu seçeceksiniz.

uyap Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024