agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Doğa İçin Çal
(https)

Beğeni Düzeni40Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-10-2009, 18:33   #61
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Merhaba arkadaşlar,
Benim bu projeyle ilgili bir fikrim vardı. O da üniversitelerin bahar şenliklerinde bu projeye yer verilmesi üzerine idi. Üniversitelerin bu projeye memmuniyetle ev sahipliği yapacağını düşünüyorum. Öğrencilerin de bu konuya böyle bir kapsamda daha fazla duyarlılık göstereceğine inanıyorum. Hem ağaç dikimi hem de bu anlam da 'Divane aşık gibi' şarkılar tarzında bir konserle büyük ilgi göreceğini düşünüyorum. Çünkü bu projeden haberi olan herkes hem şarkıyı hem de projeyi çok beğeniyor.
Ancak eğer böyle bir çalışma yapılacaksa şimdiden bir düzenleme yapılıp ilk dönem bitmeden proje için izin ve daha sonrası için gün alınması gerekiyormuş. Zaten oturmuş bir şey varsa izin çabuk verilirmiş. Fakat önceden bildirilmesi gerekiyormuş.
Onun için ilgili kişiler bu konu hakkında ilgilenirlerse ne düşünür bilmek istiyorum. Ben de ona göre detaylı bir bilgi alacağım. Teşekkürler.

nejlakayali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2009, 10:45   #62
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
merhaba,
ben cem d..... çekmiş olduğunuz doğa için çal! klibi hakkında ki düşüncelerimi söylemek istemiştim. Keşke doğudaki bir iki vilayetten de söyleyen olsaydı çok daha güzel olurdu.
bu ayrımcılığı şiddetle kınıyorum.
unutulmuş, normalde çektik düzenleyen arkadaşlar koymamış gibi bu tarzdaki bahanelerin arkasına sığınmazsınız umarım...
bu klip herkesin ağzında çok güzel olmuş çok güzel olmuş diye yalnız benim gözümde şu andan itibaren 0 dır.
klip hakkında düşüncemide her yerde belirteceğim.
Bu klibin her zaman karşısında olacağım.
sayıgılarımla
Sayıları fazla olmasa da bu tip epostalar geliyor.

Böyle bir çalışma yapılırken sadece kişi yaptığı müzikle bu kadro içinde yer alabilir mi ona bakılır. Önce doğum yeri sorulup, ona göre kabul ya da reddedilmez...

Doğa için yapılan bir çalışmada, Türk-Kürt ayrımının mantığı var mı ki yapılsın?

Klip çekimleri yapıldıktan sonra, kişi isimleri ekleneceği zaman, nereli oldukları öğrenilmiştir.
Biri çıkar derse ki: Ben katıldım, çaldım, söyledim. Sonra nereli olduğumu öğrenince, beni çıkarmışlar. O zaman bu kınamanın mantığı olur.

Cem D..... ,

Soyadınızı ben gizledim. Öküz altında buzağı arayan bu tavrınız nedeniyle, ben sizi ve sizin gibi düşünenleri kınıyorum. eposta adresinizin ilginçliği yüzünden, (adresim-yok@hotmail.com) cevabımı buradan veriyorum.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2009, 11:10   #63
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-10-2009
Bu çalışmaya gerçekten böyle bir karalama tarzında yorum yapmaya çalışan arkadaşımıza iyi bir cevap vermişsiniz tebrikler.Bu projede emeği geçen herkeze tek tek teşekkür ediyorum elinize,sesinize sağlık keşke daha önce aranızda olsaydım benimde yardımım dokunsaydı.

sayginsargin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2009, 12:13   #64
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi myndos Mesajı Göster
Söyediklerine aynen katılıyorum sevgili gece, bir cümlene ufak bir ekle:
Çalmak, söylemek ve topluca somut bir etkinlik yapmak.

Nasıl bir etkinlik? dersen, ilk aklıma gelen; dediğin gibi en yakınımızdan başlayarak..: Önce kendi aramızda, şu ana kadar projeye destek vereceğini söyleyen üyelerle bir çekirdek grup oluşturulur. Strateji, program, kullanılacak metinler, sorumluluk, görev dağılımı, maliyet, bütçe, sponsor v.s belirlenir. Kararlaştırılmış bir disiplin içinde, forumdaki tüm alt başlıklara mesaj yazılarak, henüz projeden haberdar olmayan üyelere de katılım için çağrı yapılır, destek istenir.

Sayımız belli bir doygunluğa ulaşınca, üyeler kendi bulunduğu şehirde veya bölgede, aynı gün ve aynı saatte, agaclar.net adına, 'Doğa İçin' etkinlik(ler) düzenler. Site üyesi olmayan eşini, dostunu, ulaşabildiği STK'ları ve belli kurumlardaki ilgili kişileri etkinliğe davet eder. Basın mutlaka olmalıdır.

Üzerimizde agaclar.net t-shirtleri, mekanda oluşturulmuş bir panoda 'Çevre üzerine' metinler, fotoğraflar ve fondaki 'Divane Aşık Gibi'nin eşliğinde sohbetler, piknik, doğa yürüyüşü, v.s yapılır. (Müzisyenlerin katılımı belki İstanbul'da sağlanabilir ama diğer yerlerde klip gösterilebilir.

Bazı bölgeler üye sayısı açısından zayıf kalırsa yakın bölgelerden takviye yapılır.) Etkinlik Türkiye'nin bir çok şehrinde, aynı gün yapılır ve basına aksettirilebilirse çok ses getirir, başka uygulamalara da örnek olabilir diye düşünüyorum.
Teşekkürler myndos;
Aslında şu sizin yazdıklarınızı çanakkale gezisin de küçükte olsa yapılmasını istemiştim, ne yazık ki organize olamayıp iptal etmek zorunda kaldık.

Kurtuluş savaşı verdiğimiz cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk temellerinin atıldığı topraklarda böyle bir etkinliğin daha da ses getireceğini ve oradan başlanmalı diye düşünüyorum.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2009, 12:28   #65
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2007
Galeri: 1
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler, müthiş olmuş. Elimden geldiğince arkadaşlarıma da duyurmaya çalışıyorum bu projeyi.

kazim polat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2009, 13:54   #66
/

Giriş Tarihi: 06-10-2009
cok güzel bir proje. dinlerken tüylerimi diken diken eden bir projeydi, elinize sağlık. ben de bu projede yer almak istiyorum.

halil25 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2009, 08:19   #67
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
İnsan değil de ağaç olsam.
Dallarımın arasından rüzgar esse, yapraklarım, çiçeklerim meyvelerim olsa!
Mevsimleri yaşasam...
Köklerimle toprağın derinliklerine sarılsam.
Kuşlar konsa dallarıma, yuva bile yapsalar...
Böcekler, karıncalar yollansalar içime...
Çürütseler oralarımı, ballarım, sakızlarım olsa.
Gövdeme bir insan yaslanıp uyusa...
Ben bunları hiç bilmesem, sadece ağaç olsam...

ERKAN OĞUR

Üstat ne güzel yazmış.
Herkese günaydın

Derya Özen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2009, 06:20   #68
/

Giriş Tarihi: 17-10-2009
ben bu klipi çok sevdim gerçekten çok güzel olmuş ağızınıza sağlık

gipson Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2009, 09:26   #69
/

Giriş Tarihi: 18-10-2009
Ustaca düzenlenmiş, çok iyi bir çalışma..
Emeği geçenleri kutlarım.

korkmazgil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2009, 15:27   #70
doa
Yeni Üye

tebrik edrim gerçekten başarılı bir proje. bende lisede coğrafya öğretmeni olarak öğrencilerime fidan diktirme kağıt toplatma gibi faaliyetlerle destek olmaya çalışıyorum.bu konuda farkındalık yaratmanın önemini çok iyi biliyorum. çünkü doğa dediğiniz an 15-18 yaş gurubunda ki bu öğrencilerin"Biz ne yapabilirzki" sözünden yola çıkarak bazı çalışmalr yaptım ve internette bu klibi görmek bu yüzden beni çok mutlu etti. Bundan sonrası için de biz sizin için ne yapabiliriz diyorum. bu projeye ve size tekrar saygılarımı sunarım

doa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2009, 18:53   #71
Yeni Üye

emeğinize saglık

cokk guzel bır proje emegı gecen herkese tesekurlerımı sunarım umarım devamı geır konserlerınızı merakla beklıyoruz

re__gu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2009, 19:21   #72
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Sonraki şarkı için, daha önce arkadaşlar önermişti ama şimdi sözlerini sindire sindire yine okudum, gerçekten doğayı bu türküden daha güzel anlatacak bir şarkı düşünemiyorum.

karnın yardım kazmayınan belinen
yüzün yırttım tirnağınan elinen
yine beni karşıladı gülünen
benim sadık yarim kara topraktır..

iskence yaptıkca bana gülerdi
bunda yalan yoktur herkes de gördü
bir cekirdek verdim dört bostan verdi
benim sadık yarim kara topraktır..

Hem de sözlerinin oldukça uzun olması sebebiyle, katılan yorumcu sayısı da çok olacaktır.

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2009, 19:30   #73
Yeni Üye

D uyarsız kalmasın insanlık
O nlara yapılıyor bu haksızlık
G övdesine dayanıp agladığin
A gacın şimdi yerinde yeller esıyor

İ çin için yakılıyor ormanlar
Ç aresi yokmu bu yok oluşun
İ nsanlar uyanın artık yok oluyor doğa
N e oluyor burda de sor duyarsız kalma

Ç ok geç olmadan vakit
A ğaçlar kurumadan yapraklar dökülmeden
L ütfen dur de olanlara !!!

elimden geldıgınce yazdım umarım begenırsıniz

Evaca beğendi.
re__gu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2009, 20:44   #74
Yeni Üye

Fúser's Avatar

Giriş Tarihi: 19-10-2009
Merhaba Arkadaşlar,

aranıza yeni katıldığımdan dolayı forumdaki bu ilk yazımda sizlere kendimi tanıtmak istedim. Adım Kader ve 23 yaşında bir erkeğim. Almanya´da Stuttgart´da yaşıyorum ve işletme okuyorum. Trabzon kökenliyim.

Doga Için Çal projesinden yola çıkarak bu forumu buldum. Tahsilimde bir ara "multiproje-yönetmenliği ile değişim" üzerinde çalışdım... kücük çapda olsada bu tarz birçok projelerle ve bu tür sivil toplum birliktelikleriyle bir toplumda değişimin sağlanabileceğini savunuyorum. Ve artık bende bu düşüncem ve inancım doğrultusunda savunduğum değerler icin emek harcayan insanlara katılmak istiyorum, ki ondan bu foruma üye olmaya karar verdim.

Ne yazıkki sizden uzakda yaşıyorum ama elimden geldiğince sizlere yardımcı olabilmeyi umuyorum. Yardımcı olabileceğim konuları söyle sıralayabilirim:

1. Çeviriler. Iki buçuk sene Ispanya´da okudum ve çalıştım ve iyi seviyede ispanyolca biliyorum. Bunun yanında almanca ve inglizce biliyorum ve bırazda liseden kalma latince bilgim var.

2. Yurtdısında (özellikle Ispanya, Güney Amerika ve Almanya´da) benzeri organizasyonlarla veya başka kişi veya kurumlarla irtibata geçme konusunda yardimci olabilirim. Örneğin birazdan öneri başlığı altında yazacağım, Fatih Akın´ın sanırsam seneye yeni bir belgesel filmi vizyona girecek. Adı "Cennet bahçesinde çöp" olacak. Belgesel Trabzon Çamburnu Köyü'nde doğaya zarar verilerek büyük bir çöplüğün yapılmasını ele alıyor. Fatih Akın´ın bu girişimine ağaclar.net destek verebilir ve Fatih Akın ile birlikte kamuoyunun dikkatini birtek Çamburnunda değil Türkiyenin birçok yerinde doğaya verilen zarara çekebilir.

3. Projelerde yardımım olabilir. Alman Projeyönetmenliği Derneği tarafından verilen Projeyönetmeni-junior sertifikatım var, ama henüz önemli bir tecrübem yok.

Benden şimdilik bu kadar
Forumu ve sizleri yavaş yavaş tanımaya çalışacağim artık..

Saygılar

Fúser

Fúser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2009, 17:10   #75
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-10-2009
Herkesin eline ve diline sağlık, Allah utandırmasın bu yolda yürümeye devam derim. Mesela memlekette yanan ormanlarımızın yerine yerel yönetim ve idarelerin de desteği ile yeni ormanlar yapabilir ve bu eserde katkısı bulunan tüm arkadaşlar herkese müzik ziyafeti verebilir, hatta festival boyutunda destek alınabilir. Bu şarkıyı söylemiş ünlü sanatçılarında katılımıyla unutulmaz bir şölen yaşanabilir. NEDEN OLMASIN!

Kuzey Rüzgarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2009, 18:13   #76
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-10-2009
Meraba arkadaşlar ben Melike.Öğrenciyim,doğa için çal projesi gerçekten çoook güzel olmuş video.Bayıldım.Bütün arkadaşlar süperdi... Sesim güzel olsaydıda keşke böyle bi karede bende yer alsaydım

m-Lİke Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2009, 22:40   #77
Ağaçsever

muhacir07's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Doğa İçin Çal...
Oldukça orjinal bir çalışma olmuş.
Emek ve yürek veren herkese teşekkürler...

muhacir07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2009, 02:58   #78
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-10-2009
Sevgili Malina bizlerden öneri istemişin benim önerim var. Belediyeler ile görüşülüp ağaçlandırma kampanyaları düzenlenebilir bir dernek kurulup bu dernek altında faaliyetler yürütülebilir TV programları ile anlaşma sağlanarak kampanya başlatılabilir yazın doğal alanlarda konserler düzenlenebilir ve gelirler ile yeni projelere imza atılabilir greenpeace vs. gibi sivil toplum örgütleri ile anlaşma sağlanabilir. Ses getirmek isteniliyorsa DİÇ gibi toplanma olabilir. Toplanma şu şekilde olursa muhakkak ses getirir. Güzel Türkiye'mizin 81 ilinde eş zamanlı hatıra ormanları kurulabilir. Gelir elde edilmeye başlandığı zaman kırsal bölgelerde büyük çaplı fidan dikimleri yapılabilir bu şekilde tonlarca öneri söyliyebilirim bir şey daha bütün üniversitelerde seminerler düzenlenebilir

neon20m Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2009, 14:41   #79
Yeni Üye

neyzenzeliha's Avatar

Giriş Tarihi: 26-10-2009
Merhaba, yeni üye oldum. İyi ki de oldum. Projenize bayıldım.
Tek bir harf hatası için kocam A4 kağıdını parçalayan sn. patronuma bişey yapamamak beni üzüyor.Bu projeyi herkese iletmeliyiz...

neyzenzeliha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2009, 10:15   #80
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-11-2009
Önerim

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Nereden çıktı bu diyenler vardır
Nereye doğru devam edecek diyenler de...

Habersiz başlayıp bu aşamaya getirdik ama artık önerileri dinlemek isteriz
Yeni yapacağınız klipte Türkiye'nin doğal güzellikleriyle, doğanın kaybedildiği yerlerini bir araya getirirseniz.İnsanlar neleri kaybettiklerini görüp belki pişman olurlar....Ya da tahrip olmuş doğal güzelliklerin önceki ve sonraki fotoğraflarını kullanabilirsiniz. Yıl1980....2009 vb.

ALONALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2009, 10:30   #81
Yeni Üye

Düşündükçe aklıma yeni fikirler geliyor.Yeni projede mutlaka çocuklar olmalı mesela kirletilen bir dünyada yaşamak zorunda bırakılan çocukların anne babalarını sorgulamaları ile ilgili bir çalışma çok ses getirir.Kendi çocukluklarında gelincik ve papatya tarlalarında koşturup, her çeşit meyveyi dalından yiyebilen anne babaların eminim ki vicdanı sızlar.Mesela ben bunun acısını her daim hissediyorum.Benim çocukluğum Bilecik'te geçti.Mahallemizde her türlü meyve ağacı vardı.Dut, iğde incir, elma, armut...biz bu ağaçların meyvelerinden arkadşlarımızla birlikte toplar bir sana, bir bana yapar paylaşırdık. Şimdi kapalı kapılar ardında paylaşmayı bilmeden, komşusuna selam vermekten korkan, içine temiz hava çekemeyip, hormonlu gıdalarla beslenmek zorunda kalan çocuklara çok üzülüyorum.Bizi ve çocuklarımızı bu duruma getiren birilerinden hesap sorma hakkımız olmalı.Bunun da en etkili yolu da müzik olur sanıyorum.

Eski 01-11-2009, 10:42   #82
Yeni Üye

Hatıra meyve ağaçlarımız da olsun

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi neon20m Mesajı Göster
Sevgili Malina bizlerden öneri istemişin benim önerim var. Belediyeler ile görüşülüp ağaçlandırma kampanyaları düzenlenebilir bir dernek kurulup bu dernek altında faaliyetler yürütülebilir TV programları ile anlaşma sağlanarak kampanya başlatılabilir yazın doğal alanlarda konserler düzenlenebilir ve gelirler ile yeni projelere imza atılabilir greenpeace vs. gibi sivil toplum örgütleri ile anlaşma sağlanabilir. Ses getirmek isteniliyorsa DİÇ gibi toplanma olabilir. Toplanma şu şekilde olursa muhakkak ses getirir. Güzel Türkiye'mizin 81 ilinde eş zamanlı hatıra ormanları kurulabilir. Gelir elde edilmeye başlandığı zaman kırsal bölgelerde büyük çaplı fidan dikimleri yapılabilir bu şekilde tonlarca öneri söyliyebilirim bir şey daha bütün üniversitelerde seminerler düzenlenebilir
Arkadaşımın düşüncelerini yürekten destekliyorum.Ben de bir ek yapmak istiyorum.Çok uzun zamandır yediğim her çeşit meyvenin çekirdeğini çöpe atmıyorum.Toprak gördüğüm bir yerlere gömüyorum.Geçen gün saksımın dibine sıkıştırdığım bir çekirdek filizlenmiş.Ne kadar mutlu oldum anlatamam.Çok yere birşeyler ektiğim için tam olarak ne filizleniyor bilmiyorum.Tahminimce bir limon ağacı filizi bu, biraz büyüyünce bahçeme alacağım.Gözüm gibi bakıyorum ona benim de bir dikili ağacım olacak inşallah .Bence herkes bir yere bir çekirdek ekerse doya doya meyve yiyebiliriz.Kilosuna bilmem kaç lira verip dolapta iki günde bozulan meyvelerden değil hem de...elimizi attığımız her an dalından koparabildiğimiz meyvelerden...Gelecek nesillere hatıra meyve ağaçları bırakalım mı?

Eski 01-11-2009, 13:52   #83
Ağaç Dostu

petulya's Avatar

Giriş Tarihi: 17-09-2007
Bence proje şöyle geliştirilebilir..
Sitemizde “şehirlere göre” üyelerimiz var. Bunların içinde doğa yürüyüşü ve gözlemciliğini seven, tabiata karşı hasas, ve bu amaç uğruna bir araya gelmek isteyenler muhakkak olacaktır.
Her ilde yaşayan arkadaşlarımız, illere/ilçe **** mahallelere göre **** (yaşadıkları bölgeye göre) tıpkı siyasi partilerin illerdeki teşkilatlanması gibi teşkilatlanabilirler..

Bir yerdede bu arkadaşların, çekim, yapıp, röpörtaj yapıp durumu raporlayacakları bir merkez olmalı…

Sonra bu illerdeki arakadaşlar dönemsel olarak köyleri, mahalleleri, ormanları,
karayollarını, yerleşim yerleri, tarımsal alanları, su havzalarını, gezerek doğa tahribatını resimleyen, fotoğraf ve video çekimleri hazırlayıp, daha sonra bu çekimlere dayanarak olay yerinde mahalli ve yerel yönetimlerle kanunlar ve koruma yönetmelikleri bazında durumu sorgulayan ropörtaj yapıp, çekimleri derleyerek yine merkeze gönderirler.

Merkezdeki arkadaşlar da tahribatın cinsine göre, orman yangını, tehlikeli atıklar, plansız **** kötü planlama yüzünden yapılan orman ve ağaç katliamları, su havzası işgali ve kirlilikleri, ormanlarda bilinçsiz yapılan kesim ve tahribatlar, tabiat içersinde tabiat ortamına uymayan çarpık ve çok katlı yapılaşma, orman alanlarının kanunsuz işgali vs.gibi…arasından bir alan seçilip **** karışıkda olabilir (duruma göre) bu tahribatı uygun bir müzikle anlatan(ve çeşitli programlar arasında devreye girecek) kısa filimler hazırlanabilir…

Bu kısa filmin şekline gelince…geçen yıl fashion tv de, victorya secrets iç çamaşır firmasının podyumda katalog çekimlerini anlatan televizyon promosyonuna rastgelmiştim..
Mankenlerin Podyum yürüyüşleri esnasında müzik çalmaya devam ederken arada bir mankenlerin hazırlandığı kulislerde kısa kısa aralarla manken hazırlanışını, ropörtajlarını ve aldıkları talimatları gösteren insertler vardı…Podyum yürüyüşü arasına yerleştirilen bu slotlar baya etkili ve güzel oluyordu.

Şimdi düşünüyorum, aynısı doğayla ilgili yapılacak bu kısa çekimlerde de olabilir, olay yerindeki vatandaşlarla, **** mahalli,yerel yöneticilerle yapılmış röportajların, **** protestoların bir kısmı bu şekilde insert olabilir, böylece hem tahribat, hemde vatandaşla ve yöneticilerle yapılan konuşmalar, protestolar aynı anda yansıtılabilir..
Sonrada tabiî yapılan bu televizyon propagandası takip edilmeli, siyasiler ve yerel yönetimlerin durumu düzeltmek için uyguladıkları değişim politikaları ve tedbirler takip edilmeli ve gerekirse durum tekrar ekranlara taşınmalı…
Böylece halk bazında tabiatın korunması için biliçlenme, farkındalık hedefine ulaşılabilir…
Bunun içinde baya bir parasal kaynağa ihtiyaç olsa gerek..Avrupa birliğinin, proje bazında çevreyle ilgili hibe programları var kullanılabilir. **** Birleşmiş millerler gibi uluslararası **** yerli kamu kurum veya NGO ların desteklerinede elbette başvurulabilir..

petulya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-11-2009, 23:27   #84
Ağaç Dostu

yaylaboztaş's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2008
Galeri: 44
Önerilerin tümünü okumaya çalıştım, tekrara düşmüşsem bağışlayın.
Değişik zamanlarda doğayı tahrip edecek davranış (nükleer santral,
altın arama, nükleer atık boşaltma vb gibi) karşıtı toplantı, yürüyüş
ve halk tepkilerini dile getiren kısa film hazırlanması , ağaçlar.net üye-
leri dışında diğer insanlara ulaşılmayı sağlayacak takvim bastırılıp satıl-
ması.

yaylaboztaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2009, 20:41   #85
/

Giriş Tarihi: 14-11-2009
"Doğa için çal" çalışmanızdan dolayı sizi yürekten kutluyorum. Çok anlamlı ve başarılı bir çalışma. Bu tür çalışmaları devam ettireceğinizi umuyorum.
Bu bağlamda doğa ile ilgili bir çocuk şarkısını aynı yaklaşımla çocuklara veya bir çocuk korosuna söyleterek hedef kitle olarak çocukların da bilinçlenmesine yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.
Saygılarımla.

zaferbesir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2009, 05:26   #86
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2007
Sevgili Malina basta seni, sitemizin tüm yöneticilerini ve müzisyenlerimizi kutlarim. Cok nefis,cok cilgin, bir o kadarda insani olmus. Iyiki varsiniz

gökceada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2009, 05:10   #87
KaM
Yeni Üye

KaM's Avatar

Giriş Tarihi: 20-11-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi zaferbesir Mesajı Göster
"Doğa için çal" çalışmanızdan dolayı sizi yürekten kutluyorum. Çok anlamlı ve başarılı bir çalışma. Bu tür çalışmaları devam ettireceğinizi umuyorum.
Bu bağlamda doğa ile ilgili bir çocuk şarkısını aynı yaklaşımla çocuklara veya bir çocuk korosuna söyleterek hedef kitle olarak çocukların da bilinçlenmesine yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.
Saygılarımla.
süpersin gerçekten

KaM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2009, 05:18   #88
KaM
Yeni Üye

KaM's Avatar

Giriş Tarihi: 20-11-2009
Çoğu duyarlı vatandaşımız doğa üzerinde kalıcı etki bırakan etmenleri engellemek istiyor.Fakat gerçek anlama bişeyler yapmak gerekiyor.Arkadaşların fikirleri gerçekten çok güzel ama daha farklı bir şey bulmak gerekir.Her ne kadar fidan dikilsede bazı kurumlar kendilerin yer açmak için ağaç topluluklarını yok ediyor.Her ne kadar fabrikalar v.b. yerlerin kirli atıklarını daha farklı bir şekilde imha etmeleri için mahkemelerede verilse bir sonuç elde edilemiyor.Sonuç şu ki onlar daha kuvvetli. Biz daha kuvvetli olmalıyız bunun için gerçekten birşeyler yapmamız gerekiyor ses duyurmanın dışında...

KaM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2009, 20:42   #89
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2007
Galeri: 32
"Kalıcı etki bırakan etmenleri engellemek"?

Alıntı:
Çoğu duyarlı vatandaşımız doğa üzerinde kalıcı etki bırakan etmenleri engellemek istiyor. Fakat gerçek anlama bişeyler yapmak gerekiyor. Arkadaşların fikirleri gerçekten çok güzel ama daha farklı bir şey bulmak gerekir. Her ne kadar fidan dikilsede bazı kurumlar kendilerine yer açmak için ağaç topluluklarını yok ediyor. Her ne kadar fabrikalar v.b. yerlerin kirli atıklarını daha farklı bir şekilde imha etmeleri için mahkemelere de verilse, bir sonuç elde edilemiyor. Sonuç şu ki; onlar daha kuvvetli. Biz daha kuvvetli olmalıyız bunun için gerçekten birşeyler yapmamız gerekiyor ses duyurmanın dışında...
Duyurulan ses, gerçek bir ses ve birçok güzel sesten oluşuyor. "Gerçekten farklı bir şey" yapmanızı engelleyen yok ki, en güzel ve farklı projeyi başlatın ki biz de ses verelim.

Muhalif olmak amacıyla yazmadığınızı görüyorum ama yazınız elindeki imkanları kullanarak, çok güzel bir projeyi başarıp, çok, bir çok kişiyi heyecanlandıran bir farkındalık projesi için fazla eleştirel buluyorum.

Doğa için, size daha somut gelebilecek "gerçekten birşeyler" içeren projelerinizi öğrenebilirsek memnun olur, üstelik kim bilir, sizin projenizin de duyurulmasında 'hoş bir sedâ' olabiliriz.

Var mısınız?

gece
"Bâkî kalan bu kubbede hoş bir sâdâ imiş" diyen forum kişisi!

gece Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2009, 10:13   #90
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-06-2006
Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.Çok güzel bir proje.Bunda bir katkımız olmadı ama belki bundan sonrakilerde ufakta olsa bir katkımız olur.Doğayı unutmamak unutturmamak dileğiyle...

uzay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:12.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024