agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni404Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-02-2016, 12:40   #1
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Pınar Süt'ten çıkan hayvan dişi benzeri tortular

Bu gün büyük şok yaşadım, inanın bu satırları yazarken bile mide bulantısından ölüyorum.

Kullanmam gereken süt kutusunu boşaltırken için lup diye bir şey düştü. Ne olduğunu anlamak için çatalın ucu ile çıkarttığım şok oldum ve hemen Oğuz'u çağırıp " baksan bu ne, sütün içinden çıktı" diye sordum.
Aldığım cevap " hayvanın dişleri" dediğinde başladım öğürmeye.
Oğuz hemen pınar sütü aradı ve durumu anlattı, Sanırım onlardan bir şey talep edeceğimi düşündüklerinden Oğuz başladı izah etmeye:
Bakın benim yaşım 74, şizofren de değilim bunak da değilim. Yüksek tahsilliyim ve yüksek mevkilerde çalıştım, sizden bu durum için hiç bir beklentim yok ama biz genelde markete gittiğimizde sütü de tereyağını da pınar olarak seçeriz. Şimdi şok olduk bu nasıl bir iştir.
Eşim fotoğrafları çekti ve bunu paylaşımlarda bulunduğu bir doğa sitesinde paylaşacak ama size de bildirmek istedim.

Talep etmeleri üzerine kendilerine de fotoğraf yolladım.
Bundan böyle pınar süt kutusu gördüğümde bu anı aklımdan çıkmayacak. Ne yapacağım ben şimdi?

Name:  IMG_7901 (600 x 450).jpg
Views: 2055
Size:  41.4 KB

Name:  IMG_7899 (600 x 450).jpg
Views: 1873
Size:  52.6 KB

Name:  IMG_7900 (600 x 450).jpg
Views: 1795
Size:  45.4 KB

Name:  IMG_7903 (600 x 450).jpg
Views: 1773
Size:  57.0 KB

Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2016, 13:00   #2
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Aman Allah, çok fenaymış Güler abla. Nasıl girer böyle koca şey farkedilmeden o kutuya.. Gelişmeleri çok merak ediyorum.

Jakin beğendi.
Ozlem A Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2016, 13:01   #3
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Bu fotoğrafı twitter'dan @PinarSutum mention'a kısa bir açıklama ile yayınlar mısınız.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2016, 13:02   #4
Moderatör

Güler's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ozlem A Mesajı Göster
Aman Allah, çok fenaymış Güler abla. Nasıl girer böyle koca şey farkedilmeden o kuruya.. Gelişmeleri çok merak ediyorum.
Daha cevap vermediler ama bulantım geçmiş değil inan. Bundan sonra nasıl kullanacağız o sütü?

Jakin beğendi.
Eski 10-02-2016, 13:06   #5
Moderatör

Güler's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Bu fotoğrafı twitter'dan @PinarSutum mention'a kısa bir açıklama ile yayınlar mısınız.
Ne gerekiyorsa yapacağım, kendilerine bir mesaj yazıp fotoğraf gönderdim. Hem eşimin hem de benim telefon numaralarımız da yazdım ama daha dönmediler.
Biraz daha bekleyeyim.

İnanılmaz bir şey.

Jakin beğendi.
Eski 10-02-2016, 13:14   #6
Moderatör

Güler's Avatar

KENDİLERİNE GÖNDERDİĞİM MESAJ‏

Uzun ömürlü süt hkk.
Güler Özkan Ek 13:09 Fotoğraflar
Kime: info@pinarcom.tr

Outlook.com Etkin Görünüm
4 ek (toplam 2,1 MB)
Seçenekler için tıklayın
Seçenekler için tıklayın
Seçenekler için tıklayın
Seçenekler için tıklayın

Tümünü zip olarak indirTümünü OneDrive'a kaydet

Bu gün açmış olduğum 500 gr. uzun ömürlü süt içinden çıkanlar beni de eşimi de şok etti. Kendisinin sizinle yaptığı görüşme sonucu istediğiniz fotoprafları gönderiyorum

Güler Özkan 0532 297 9465

sevgihoca beğendi.
Eski 10-02-2016, 13:17   #7
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Ne gerekiyorsa yapacağım, kendilerine bir mesaj yazıp fotoğraf gönderdim. Hem eşimin hem de benim telefon numaralarımız da yazdım ama daha dönmediler.
Biraz daha bekleyeyim.

İnanılmaz bir şey.
Büyük ihtimal durup dururken geri dönmezler. Ancak başkaları tarafından duyulmaya başlanırsa geri dönerler. Geri dönerlerse de ne diyecekler, özür vs. dışında yapacakları bir şey yok. Önemli olan üretim süreçlerinin gözden geçirilmesi, onu da yaptıracak bir mercii yok.

Bir de bulabilirseniz genel müdürlerine ulaşmaya çalışın. Alt kademe bu gibi gelen şikayetleri, bildirimleri taca atmaya odaklıdır.

Pınar süt genel müdürü: gurkan.hekimoglu@pinarsut.com.tr (232) 436 15 15 / 203
İzmir Fabrika Direktörü: serdar.turkmen@pinarsut.com.tr (232) 436 15 15 / 449

Eski 10-02-2016, 13:35   #8
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Normalde İl Tarım Müdürlüğüne de bildirmeniz gerekir. Devleti temsilen yetkili kurum orası. Fabrikada denetim yapmaları gerekir ama gerçekte pek bir şey yapacaklarını sanmam. Twitter kadar etkili değildir.

Eski 10-02-2016, 13:49   #9
Moderatör

Güler's Avatar

Oğuz verdiğiniz telefon numarasından genel müdürü arada ama ona bağlamıyorlar, şikayetler bölümüne aktardılar. Biraz bekledikten sonra gelinim ve ben diğer kanallara ulaşmaya çalışacağız.

Çok teşekkür ederim.

cengizildas ve Jakin beğendi.
Eski 10-02-2016, 13:54   #10
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Kotu bir seyle karsilasmissiniz.

Sut makine ile sagildigindan icerisine boyle bir sey karismasi mumkun degil.

Kutu dolumu yapan makineleri biliyorum, bu buyuklukte birsey o kafalardan gecmez, orada karisma asla mumkun degil.

Kutu makinede otomatik hazirlandigindan onceden icerisinde olmasi da mumkun degil.

Uzun omurlu sut asamasinda kullanilan isitici ve sofutucu aksam boru seklinde olup icerisinden bu parcalar gecemez.

Fabrika calisanlarindan birisi kasitli olarak yapmistir.

Uretim tarihi ve barkod uzerinden kimin yaptigi ve ya yapmis olabilecegi konusunda bilgi sahibi olacaklardir. Kutu makine tarafindan doldurulup sut basan kafaya geldigi anda , ogun, hangi iscinin orada oldugu bulunacaktir.

Gecmis olsun

kiziltan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2016, 14:10   #11
Moderatör

Güler's Avatar

Sayın kızıltan, ne olur ne olmaz diye kutuyu da içinden çıkanları da saklıyorum. İçinden çıkanları bir çay tabağına koyup stechleyerek buzluğa koydum. Kutuyu da tutuyorum.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
İnşallah dediğiniz gibi " Fabrika calisanlarindan birisi kasitli olarak yapmistir. " Hiç olmazsa diğerleri temizdir deyin de biraz rahatlayayım.

Eski 10-02-2016, 15:20   #12
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Oğuz verdiğiniz telefon numarasından genel müdürü arada ama ona bağlamıyorlar, şikayetler bölümüne aktardılar. Biraz bekledikten sonra gelinim ve ben diğer kanallara ulaşmaya çalışacağız.

Çok teşekkür ederim.
Genel müdüre e-mail gönderin. Onu filtre etmezler genellikle. Genel müdürün haberi olmaması için ellerinden geleni yapacaklardır.

Eski 10-02-2016, 15:27   #13
Moderatör

Güler's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Genel müdüre e-mail gönderin. Onu filtre etmezler genellikle. Genel müdürün haberi olmaması için ellerinden geleni yapacaklardır.
Tamam, teşekkür ederim.

Hemen gurkan.hekimoglu@pinarsut.com.tr adresine mail attım, bakalım bir özür mesajı gelecek mi?

Eski 10-02-2016, 16:53   #14
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Büyüdüüm büyüdüm Pınar'la büyüdüm, bahçeler bana dardı Pınar'la büyüdüm. Süt paketi litrelik olsa, inek çıkacakmış demek kutudan. Yayacağım bunu.

hira Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2016, 17:00   #15
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Süt paketi litrelik olsa, inek çıkacakmış demek kutudan.
Arkadaşlar eleştirelim ama abartmayalım... Litrelik kutudan inek çıkar mı?

Olsa olsa kafası çıkabilir...

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2016, 17:53   #16
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Daha once baska bir gida firmasinda (sut proses dahil) calismis olan esim iceriden ya da disaridan sabote edilmedikce bu urunun bu hale gelemeyecegini soyledi.

nkutsay Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2016, 18:30   #17
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Ben hazır gıdaları ,süt ürünlerini ,konserveleri,hatta lokantalarda yemek bile yememeyi ,döner asla yememeyi kendisine değişmez bir sistem kabul etmiş birisi olarak ,inek ve keçi sütünü kendimiz pişirerek yoğurt yapan birisi olarak çok mutluyuz.

Elbette bizim şartlarımız gereği bunları yapma şansımız var. Yapamayan insanlar ise hazır ürünleri kullanmak durumunda. Buda bir çok insanın etkilenmesine neden olmaktadır. Böyle durumlarda insan o markaya güvenip ,nasıl devam edecek ,helede şu zamana kadar geri dönmemiş olmaları ,konuyu sessizce kapatma düşüncelerinden kaynaklanır.Arkadaşların dediği gibi üst kademedeki yetkililere ulaşmadan da net bir bildirim alınamayacağı kesin.

Ben şahsen konunun sonuna kadar takip edilmesini ,hatta bizlerinde pınar yetkililerine bir arkadaşımızın aldığı sütten çıkan maddeler nedir ,şeklinde çeşitli mesajlar atarak ,konuya destek olmamız gerektiği düşüncesindeyim. Böylelikle konuyu kapatamayıp ,geri dönüş yaparak açıklama yapma mecburiyetinde bulunurlar.

celalim01 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2016, 18:51   #18
Moderatör

Güler's Avatar

Hem kendilerine mail attım hem de genel müdürlerine. Olayı anlattığım gibi fotoğrafları da gönderdim.
Bazı arkadaşlar, mutlaka biri sabote etmek için kutulama esnasında yapmıştır diyor, benim aklıma da bu yatıyor ama gel gör ki pınar süt kutusu gördüğümde midem bulanıyor artık.
Şu an eşimi aradılar telefon görüşmesi devam ediyor.....

YeniBON ve cengizildas beğendi.
Eski 10-02-2016, 19:37   #19
Moderatör

Güler's Avatar

Evet Oğuz'la telefon görüşmesi yaptılar ve atmadığım kutu ile içinden çıkanları aldıracaklarını söyleyip adres aldılar.
Çok da özür dilemişler, incelemeden sonra bizi aydınlatacaklarmış.

(sanırım gelinimin twıtter veya başka yoldan paylaşımı benim mesajlarımdan daha etkili oldu ki lütfen onları siler misiniz diye ricada bulunmuşlar)

Eski 10-02-2016, 19:45   #20
Ağaç Dostu

Elestiri yaparken ve firmalarin ismini vererek yayarken biraz dikkat etmek gerek. Bu sutun uretim asamasini bilen kesinlikle kasit oldugunu bilir. Firma aciklama yapip biz bu aciklamayi ogrenene kadar sabretmekte fayda var.

Eski 10-02-2016, 19:46   #21
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Twitter müthiş bir şey. Siz ikna oluncaya kadar da silmeyin.

O kutuya sonradan öyle bir şey sokulamaz. Sabotaj ise bile üretim esnasındadır. Bu da her durumda üretim süreçlerini gözden geçirmeyi gerektirir.

Eski 10-02-2016, 19:56   #22
Moderatör

Güler's Avatar

Tanınmış eski bir firma, ama olay da çok üzücü hele benim yönümden. Gözüm pınar süt kutusu görmek istemiyor.
İşim çok zor, süt de çok kullandığım bir ürün.

Eski 10-02-2016, 20:03   #23
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Size, özür dileriz, 100 kutu pınar süt hediye edeceğiz deseler alır mısınız?

aydemiraydın beğendi.
Eski 10-02-2016, 20:19   #24
Ağaç Dostu

Burada alma imkanim yok ama Turkiye`de olsam almamazlik etmezdim.

Soyle dusunun lutfen, arkadasinizi yemege cagirdiniz , corbadan sac, hamam bocegi falan birsey cikti. Arkadasiniz birdaha gelmem, yemegini yemem dese ve sizinle iliskisini kesse ne hissedersiniz ?

Firma bu hatanin nerede ve nasil olustugunu bulup aciklar ve duzeltecegine soz verirse sorun hallolur saniyorum.

Eski 10-02-2016, 20:49   #25
Moderatör

Giriş Tarihi: 08-05-2012
Güler Abla Twitter'da #pinarsut olarak baktım ama göremedim. Hashtag neydi acaba?

A_NOMAD beğendi.
Ozlem A Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-02-2016, 23:30   #26
Ağaç Dostu

Paniklemeseniz, aciklamayi beklesek iyi olmaz mi ? Elbette cok kotu seyler atilabilirdi, geri donulmez sonuclari olabilirdi. Bekleyelim bakalim firmanin aciklamasi nasil olacak.

Sanirim siz GDO lu urun almiyor, ciftlik tavugu ve yumurtasi yemiyor, sebzelerinizi kendiniz yetistiriyor, ilaclanmamis olsun diye kendi meyve bahcenizi kuruyor olmalisiniz.

Kimseyi korumak falan da istemiyorum, sadece firmanin incelemesinin sonucunu bekleyelim dedim.

Bu olayin benim basima, yakinimin basina ve ya forumda bir arkadasin basina gelmesi dusuncemi etkilemez inanin. Yanlis anlasildiysam kusura bakmayin. Saglicakla kalin.

Eski 10-02-2016, 23:32   #27
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-01-2012
Güler hanım gerçekten sert kemikmi yoksa süt bozulduğundan bakterilermi o şekle
gelmiş ? süt ve Meyve sularında öyle kemikten bir parçanın ambalajın içine sokulabilmesi imkansız.

FikretBulut Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-02-2016, 00:02   #28
Ağaç Dostu

dusunenadam's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2013
Gerçekten iğrenç. Hazır gıdaların hiçbirine güvenmiyorum. Ayrıca şöyle olması imkansız, böyle olması imkansız vb.sözleri bırakın da firma söylesin. Sabotaj mabotaj... Böyle bir iğrençliği şirketin makinası yapmış, çalışanı yapmış, ineği yapmış ne farkeder. Çocuklar, bebekler içiyor bu sütü. Avrupada böyle bir şey olsa tazminat davalarından geçilmez, fabrika kapanır... Mantık yürütmeye çalışmanın bir anlamı yok. Her şekilde bu haber ve fotoğrafların her platformda paylaşılması, duyurulması, şikayet edilmesi lazım.

İffet, YeniBON ve A_NOMAD beğendi.
dusunenadam Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-02-2016, 00:32   #29
Ağaç Dostu

dusunenadam's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2013
Ayrıca sn Güler Hn. bu maddeyi ve kutuyu firmaya verirseniz elinizde hiçbir kanıt kalmaz. Paketin hava almasından kaynaklanan bir oluşum olduğunu söyleyip geçiştirirler. Daha sonra böyle bir durum oldu diye bir yerde yazarsanız size tazminat davası bile açabilirler. Bence hemen yetkili devler kuruluşuna o paket ve yabancı maddelerle beraber gidip şikayet etmeniz lazım.
Saygılarımla...

pria, YeniBON, A_NOMAD ve 2 kişi beğendi.
dusunenadam Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-02-2016, 00:42   #30
Ağaç Dostu

mandalinleerik's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2011
Şok oldum. Açık süte devam.

mandalinleerik Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024