agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Kullanıcı Hizmetleri > Agaclar.net'ten Duyurular
(https)

Beğeni Düzeni28Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-10-2006, 16:53   #1
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Öğretmenler için eğitim amaçlı afişler

Sınıflarınızda duvara asabileceğiniz afişler eğitimin bir parçasıdır. Tabii üzrerinde konuşmak kaydıyla
Bunların baskılarını kendiniz yaptırabilirsiniz.

Bastırmak istediğinize uygun boyutta adresinden isteyebilirsiniz.

Gereken başka konularda içeriği belirleyip yeni afişler yapabiliriz.

Anaokulu ve ilköğretimin ilk yılları için şimdilik bunlar var

Pil konusunu, Ateş Öztan önderliğinde ayrıca konuşacağız...

Name:  _-fazla_yiyecek_alma.gif
Views: 22968
Size:  19.4 KB

Name:  _-kagit_karton_cam.gif
Views: 28883
Size:  24.9 KB

Name:  _-piller_tehlikelidir1.gif
Views: 31517
Size:  24.9 KB

Name:  _-piller_tehlikelidir2.gif
Views: 28840
Size:  18.9 KB

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2006, 17:50   #2
Ağaç Dostu

Ateş Öztan's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2006
Galeri: 1
Eline sağlık, Çok hızlı ve üretkensin, kutlarım !

Pil konusunda bir ajans çalışma yapacak ancak bir hafta geçti hala bekliyorum. Gönüllü işler niye hep ağır aksak yapılır anlamam. Ben de, sorunları hemen çözmeyi severim.

Pil konusunu burada mı işleyelim?

banuca beğendi.
Ateş Öztan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2006, 17:59   #3
agaclar.net

malina's Avatar

Bence yeni bir tane açasan iyi olur

"Olacaksa olsun, ölecekse ölsün" tavrın bana benziyor

banuca beğendi.
Eski 19-10-2006, 23:19   #4
Ağaç Dostu

Ateş Öztan's Avatar

Giriş Tarihi: 19-09-2006
Galeri: 1
Bizler, ticari olsun olmasın aynı anda bir çok işi yapmak zorundayız. Bu da davranışlarımızı etkiliyor.

Yeni bir başlık açıyorum. Yeri yanlış ise lütfen değiştirelim.

Ateş Öztan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2006, 18:03   #5
Ağaç Dostu

titan's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2006
Galeri: 31
Bu afişler arasında sigarayla ilgili olan yok mu hiç? Ya da çevreyi korumakla ilgili...
(yanlış anlaşılmasın bu afişler de çok güzel...)

titan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2006, 19:52   #6
agaclar.net

malina's Avatar

Onlar zaten yapılmış afişlerin buraya konmuş halleri...

Yazılacak metinleri ve konacak fotoğrafları kararlaştırın, buradaki arkadaşlar birşeyler hazırlarız...

Eski 11-12-2006, 22:30   #7
Ağaç Dostu

titan's Avatar

Arrow

Bunlar kanserojen maddelerdir ve en tehlikelileri arsenik, benzin, kadmiyum, hidrojen siyanid, toluene, amonyak ve propilen glikoldur. Örneğin; siyanid kesinlikle öldürücü bir zehirdir. Genel olarak bilinen maddelerden bir kaçı;

Polonyum - 210 (kanserojen),
Radon (radyosyon),
Metanol (füzeyakıtı),
Toluen (tiner),
Kadmiyum (akü metali),
Bütan (tüpgaz),
DDT (böcek öldürücü),
Hidrojen Siyanür (gaz odaları zehiri),
Aseton (oje sökücü),
Naftalin (güve kovucu),
Hidrojen Siyanür (gaz odaları zehiri),
Arsenik (fare zehiri),
Amonyak (tuvalet temizleyicisi) ,
Karbon (eksoz Monoksit gazı),
Nikotin
ve 3.885 toksik madde.

Sigara Organlarımıza Nasıl Etki Eder?
İltihap
Sigara içindeki yabancı maddeler dokularda irritasyon ve hasar oluşturur. Buna karşı savunma amacıyla kandan çakilen hücreler iltihap alanına toplanır.

Kanser
Sigara içindeki kanserojenlerin en yoğun ve uzun etki ettikleri organlar başta olmak üzere tüm kanserlerin oluşma riski yükselir.

(Kanser: Anormal hücre çoğalması)

Damar Çeperinde Kırılma ve Tıkanma
Damarların zamanla daralması ile tüm dokulara gelen kan ve oksijen miktarı azalır. Dokunun beslenememesi sonucunda zamanla hasar ve çürüme gelişir.

Sigaranın Vücutta izlediği yol

* Ağız ve burun
* Nefes borusu
* Yemek borusu
* Mide(Tükürükle)
* Hava yolları (Bronşlar)
* Akciğerle (Hava kesecikleri)
(Burada kılcal damarlardan kana emilir)
* Sağ kalbe gelir ve sol kalpten tüm vücuda pompalanır.
* Damar sistemiyle tüm vücudu dolaşır.

Sigaranın zararları dudaktan itibaren başlıyor

Her yıl dünyada 3 milyon dolayında kişi sigaraya bağlı rahatsızlıklardan dolayı ölüyor. Bu da her 10 saniyede 1 kişinin sigaraya kurban gitmesi anlamına geliyor. İçilen her sigara ömürden 5.5 dakika çalıyor. Normal içicilerin yanı sıra dudak tiryakilerinin de büyük risk altında olduğunu vurgulayan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tevfik Özlü, sigaranın zararları konusunda şunları söyledi: “Sigaranın zararları konusunda bilgi sahibi olan bazı içiciler, kendilerini rahatlatmak için çareler ararlar. Yalnızca dudak tiryakisi olduklarını ve dumanı içlerine çekmediklerini söyleyen bu içiciler, bundan dolayı sigaranın kendilerine zarar vermeyeceğine inanmak isterler. Doğru olmayan bu inanış, yanlımca bir avuntudan ibarettir. Sigarayı azaltmak ya da dumanını içe çekmemek, sigaranın zararlarından korunmak için yeterli değildir.”
Özlü, çok uzun aralıklarla dahi olsa içilen her sigaranın insan sağlığı üzerinde büyük olumsuz etkiler yarattığının yapılan çalışmalar sonucunda kanıtlandığını ifade ederek, “Yapılan araştırmalar, günde 3 sigara içiminin bile kalp krizi veya herhangi bir şekilde ölüm riskini ikiye katladığını göstermiştir. Günde 10 veya daha fazla sigarayı dumanını içine çekmeden içenlerde, içmeyenlere oranla kalp krizi riski 1 kat artmaktadır” diye konuştu.

Sigaranın zararlarının, dumanın akciğere ulaşmasından sonra değil, dudaktan itibaren başladığına işaret eden Özlü, şöyle devam etti: “Dudak, dil, yanak, yutak, gırtlak kanserleri, diş eti hastalıkları, farenjit, sinüzit, bademcik ve orta kulak iltihabı gibi üst solunum yoluyla ilgili hastalıklar, katarakt gibi patojenlerin gelişmesi için dumanın akciğerlere çekilmesi gerekmemektedir. Hatta, sigarasını yakmayıp sadece dudaklarının arasında tutanlar veya tütün çiğneyenlerde bile dudak ve ağız içi kanserleri görülmektedir. Bu bakımdan sigara kullanan hiçkimse güvende değildir. Zararsız bir sigara içme biçimi bulunmamaktadır.”

Bunları Biliyor muydunuz?

Sigara içen ve yaşamları boyunca da içmeye devam eden gençlerin yarısı tütün nedeni ile öleceklerdir.

Sigara içen annelerin doğacak çocukları da zarar görür. Düşük, düşük doğum ağırlığı, hamilelik komplikasyonları, bebeklik ve çocukluk dönemleri sağlık sorunları riski vardır.

Sigara tüm kanser türlerinin %30'nun, akciğer kanserlerinin ise %80-90 nedenidir. Erkeklerde en sık ölüm nedeni olan kanser türü akciğer kanseridir. Kadınlarda en sık neden meme kanseri iken son yıllarda kadınlarda da akciğer kanseri en sık ölüm nedeni haline gelmiştir.

Sigara içenlerin, içmeyenlere göre kalp krizinden ölme olasılığı iki kat, ani kalp durması riski üç kat daha fazladır.

Pipo ve sigara içenlerde, içmeyenlere göre ağız ve yemek borusu kanserleri beş kat daha fazladır.

Sigara, ses kaybına ve ölümünüze yol açan gırtlak kanserinin başlıca nedenidir.

Sigara içenler içmeyenlere göre; zatürre, soğuk algınlığı, bronşit, sinüzit gibi hastalıklara daha kolay yakalanır ve daha zor iyileşirler. Hatta sigara içenlerle çalışan veya yaşayan ama kendisi sigara içmeyen kişilerde bile bu göze çarpar. Çocuklarda bu durum daha belirgindir.

Sigaranın Neden Olduğu Hastalıklar

Bağımlılık - Nikotin maddesinin bağımlılık yapıcı özelliği eroine çok benzer.

Sırt ve Bel Ağrısı -Sigara içmek, belle ilgili hastalıkların tedavisini engelleyen faktörlerden biridir. Bunun yanında normal insanlarda da zaman zaman şiddetli sırt ve bel ağrılarına yol açabilir. Bunun nedeni, sigara içen kişilerde vücudun, omurilikteki disklere çok zayıf miktarda oksijen göndermesidir.

İlaca Karşı Bağışıklık- Sigara içenler belli bir ilacın etkili olması için çok daha büyük dozlarda o ilacı kullanmak zorunda kalır.

Kısırlık - Çiftlerden sadece birinin sigara içmesi çocuk olmaması riskini 3 kat artrır.

Menopoz - Sigara içen kadınlarda beklenenden 5-10 yıl daha erken menopoz görülür. Bu da kemiklerin erkenden incelmesine ve de erimesine neden olur.

Erken Yaşlanma- Düzenli bir şekilde sigara içilmesi, deri yapısını bozar, kırışıklıklara yol açar. Bunun yanında dişler sararır ve de kararır, tırnaklar sağlıksızlaşır.

İyileşme Zorluğu - Sigara içenlerin yaraları çok daha zor kapanır. Bunun yanında ameliyat sonrası yaralarının iyileşmeme olasılıkları vardır. Diş Kaybı - Sigara içmek diş kayıplarında önemli bir faktördür.

Eğer yazılcak yazı vb. materyal istiyorsanız ben bu konuda elimden geleni yaparım. özelikle de sigara konusunda....

Eski 12-12-2006, 00:22   #8
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Eğer yazılcak yazı vb. materyal istiyorsanız ben bu konuda elimden geleni yaparım. özelikle de sigara konusunda....
Benim sigara aleyhinde yaptığım afişlerden ne hayır gelir bilmem

Tam bir iki yüzlülük örneği olur

banuca beğendi.
Eski 12-12-2006, 18:13   #9
Ağaç Dostu

titan's Avatar

Aman Allah'ım Yanlış mı okuyorum yoksa...
Ben gerek okulumda gerek evimde ve aile içinde elimden geldiğince kimseye sigara içirtmiyorum. Ama sigara içenler beni internette bulabiliyorlar.
Bakın yanlış anlamayın, sigarayı bırakmanın zor olduğunu biliyorum. Ama isteyen herkes bırakabiliyor. O halde çok da zor değil. Sadece bir zevk yüzünden kendinizi ve sevdiklerinizi yüksek derecede tehlikeye sokuyorsunuz. Buna hakkınız yok değil mi?

(tam da adamına çattınız bu arada, sanal ortamdır gelir geçer diye düşünmeyin. kesinlikle sigaradan nefret ederim ve bırakmanız konusunda da elimden geleni yaparım. )

banuca ve HakanG beğendi.
Eski 11-08-2007, 18:54   #10
Yeni Üye

animamundi's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Galeri: 3
İki yıl önce (5.sınıfı okuttuğumda) okulda bir grup öğrencim kağıt toplama kampanyası düzenlemişti.Çok hareketli ve heyecanlı olmuştu.Her haftanın sonunda en fazla toplayan sınıfları seçmişlerdi ve dönem sonunda 1.olan sınıfı ödüllendirmiştik.Okulumuza da küçük bir katkı sağlamıştık.Bu yıl izcilerimle "pil toplama kamoanyası " düzenleme kararı aldık.Afişlerden faydalanacağım.Çok teşekkürler.

HakanG beğendi.
animamundi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2007, 21:12   #11
Ağaç Dostu

handanhanım's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2007
Sevgili Malina,

Afişlerin harika, ancak yemeklerle ilgili olanın altındaki "arkandan ağlar" mesajı çocuklar için pek hoş değil. Çocuklarla çalışıyorum ve buna cevapları şu : yemek ağlar mı hehhe

Ayrıca bir çocuk da bu mesaj yüzünden ağlayarak yemeklerini bitirmeye uğraşıyordu.

Lütfen bu mesajı annelere yönelik olarak " Çocuğunuzun yiyeceği kadar koyun, yiyebileceğiniz kadar değil" gibi yapsak daha iyi olabilir mi acaba?

Genellikle biz anneler karşımızdaki insanların doymuş olabileceklerini gözden kaçırırız.

Sevgiler

HakanG beğendi.
handanhanım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2007, 10:45   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-07-2007
Galeri: 7
Afişlerin harika, ancak yemeklerle ilgili olanın altındaki "arkandan ağlar" mesajı çocuklar için pek hoş değil. Çocuklarla çalışıyorum ve buna cevapları şu : yemek ağlar mı hehhe

Çok güzel) zamane çocukları daha bilinçli ve gerçekçi. Ben bu masala bayağı inanmışdım. Hoş bir zararını da görmedim galiba.

tugo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-11-2007, 12:26   #13
agaclar.net

malina's Avatar

Önemli olan konuya dikkat çekmek... Yemek ağlar mı heehe... demeleri bile yiyemeyeceği kadar yemek almasının yanlışlığı üzerine konuşmak için bir başlangıç olur. Malum, böyle olaylar, üzerinde konuşma gerektirmeyecek kadar (doğru olsa bile) sıradan sloganlardan daha akılda kalıcıdır. Yeter ki siz olayı yönetmeyi bilin

Bunu derken başka alternatif olamaz, o slogan mutlaka kullanılmalı anlamında söylemiyorum.

Eski 23-11-2007, 22:10   #14
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-10-2007
Merhabalar
Bizim okulumuzda da atık kağıt toplamama kampanyası ve pil toplama kampanyası düzenliyoruz.Bu sene ikinci yılımız.Geçen sene sekiz ton kağıt ve 76 kilogram pil topladık. Bu sene daha yoğun çalışıyoruz.Öğrencilerimiz bu çalışmaları her geçen gün daha bilinçli yapıyorlar.Afişlerinizden en iyi şekilde yararlanacağımızı düşünüyorum.Teşekkürler

HakanG beğendi.
Derya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2007, 00:57   #15
Doğasever

hneşe's Avatar

Giriş Tarihi: 26-09-2007
Kesinlikle çok güzel hazırlanmış afişler emeğinize sağlık..

hneşe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2007, 11:06   #16
Ağaç Dostu

Oğuz Karsan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2006
Galeri: 181
Merhaba,
Bölümleri gezerken bazı kişilerin topluma ne kadar faydalı ve ne kadar üretken oldukları dikkatimi çekti.
Afişler harika, Tebrikler.

Selamlar.

Oğuz Karsan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2008, 09:51   #17
Ağaç Dostu

hocam100's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2008
Bu tür afişlere gerçekten çok ihtiyacımız vardı hazırlayanlara sonsuz teşekkür etmek isterim.

hocam100 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2008, 15:59   #18
Ağaç Dostu

Orkun Kırcı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-09-2008
Galeri: 215
Sayın Malina gerçekten çok iyi afişler. Hemen perşembeye çıkartıp okulda uygun yerlere asıyorum. Çok teşekkürler.

HakanG beğendi.
Orkun Kırcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2009, 23:27   #19
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-09-2007
Galeri: 2
'' AĞAÇLAR YERYÜZÜNÜN GÖKYÜZÜ İÇİNE YAZDIĞI ŞİİRLERDİR '' Mahatma Gandhi Bu deyişle ağaçlar farklı algılanmaya başlayablir. Ağaç resimleri ve Gandhi nin bu sözü..güzel afişler olurdu mesela. Hem Gandhi de anılmış olur farklı duyarlılığıyla. Belki öğretmenler iki söz de onun için ederler.

aziz tavil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2009, 08:51   #20
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Galeri: 6
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Önemli olan konuya dikkat çekmek... Yemek ağlar mı heehe... demeleri bile yiyemeyeceği kadar yemek almasının yanlışlığı üzerine konuşmak için bir başlangıç olur.
Bu mesajı okuyunca annemin "tabağınızda yemeğinizi bırakırsanız arkanızdan ağlar" sözü aklıma geldi. Ağlamıyacağını bilirdik ama yemek, ekmek artığı da bırakmazdık. Onlar üretim ve tasarruf döneminin insanlarıydı. İsraf nedir bilmezlerdi. Yaratıcıydılar. En işe yaramaz dediğimiz şeyler bile onların ellerinde değerlenirlerdi.

Yetişmemde çok etkili olan bu yaşam- davranış- biçiminden olsa gerek kağıt toplama kampanyaları düşündürür beni. Kağıdı önce israf edersiniz sonra kendi savurganlığınızın bir kısmını olsun yeniden kazanmak için kampanya düzenlersiniz.

Okullarımızda sınıflarımızda atık kağıtların geridönüşüme kazandırılması çalışmaları yaparken birinci önceliğimizin atık kağıt üretmemek olduğunu işleyebilir miyiz?

-Belki de çöp kutularında gün boyu yırtılmış, koparılmış kağıt atıklar olmayan sınıfları ödüllendirmeyle başlayabiliriz.
- Sürekli yeni defter alacağımıza bir önceki yıldan kalan defterleri kullanmakla işe başlayabiliriz.

Daha yaratıcı örnekler olacağına inanıyorum,sevgiler

yıldıztozu ve HakanG beğendi.
sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2009, 16:49   #21
doa
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-10-2009
kendi hazırladığım bir afiş var çevreyi yanlış kulanmak ile ilgili
[

Eklenen Resimler

kamelyavadisi beğendi.
doa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2009, 20:11   #22
Yeni Üye

arkadaşlar doğa için çal projesi çook güzel ve devam edecegınde cesıtli basarılara imza atacagından eminim yolunda gayet saglam ve emin adımlarla ilerliyor

Ama tek basına yetersaız enım bir düşüncem var ukalaca görmeyın sizin aklınıza yatmasada ben paylasmak istiyorum

Bildiğiniz üzere Acun ILICALI toplum yararına yapılan projeleri destekleyen bir progam yapımcısı su an yapmakta oldugu yarısmanın sonuna dogru geliyor guzel bır toplumsal projejı desteklıyerek bu programı bitirmek isteyecektir.

o yuzden ben mail attım sıtesine ama benim mailim etkisiz kalanılır toplu halde mail yollarsak vede site yöneticilerinden destek gelırse bu projeyi kabul edeceğinden emınım
yarısmaya cıtıgımız takdırde hem yarısıp para kazanabılırz hemde program esnasında yapılan bagıslarla güzel bir butce çıkartabiliriz

Çıkardıgımız butceyle doga için insanlık için güzel seyler yapabiliriz
programa cıkmayadabılırz ama hiçbişey kaybetmeden basvurumuz yapalım derım

son olarak solye soylemek ıstıyorum

BEN BİR AĞAÇ DİKMEK İÇİN ÇUKURUMU KAZDIM
BU AĞAÇLARIN SAYISI DESTEKLERINIZLE YARDIMLASARAK ARTAR

saygılarımla

re__gu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2009, 14:15   #23
Yeni Üye

onurca7's Avatar

Giriş Tarihi: 19-10-2009
" Aydınlığa giden yollar her zaman zorlu engellerle doludur "

kesinlikle çok güzel bir afiş

onurca7 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2009, 12:38   #24
Yeni Üye

rembrant's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2006
merhaba, afişleriniz çok güzel olmuş elinize sağlık.

rembrant Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2009, 18:23   #25
doa
Yeni Üye

teşekkür ederim

Eski 22-10-2009, 14:52   #26
Ağaç Dostu

yaylaboztaş's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2008
Galeri: 44
Afiş düşüncesi, ,bilgileri yaymak, okullara ulaşmak çok yapıcı bir davranış. 20 yıllık öğretmenlik yaşamımda okullara ulaşmanın en olumlu davranış olduğunu düşünmüşümdür.
yemeklerin ağlayacağına gülen çocuklara ne demek istenildiği anlatılır. aslllında bu çağın çocuğu her şeyi bizden iyi anlıyor, dalgasını da geçiyor.
Atıkları değerlendirme okul dışında da çok verimli bir çalışma, bizim bazı semtlerimizde
bu çalışmalar yapılıyor,inanın üç günde bir, poşetler dolusu atık topluyorum ve öylesine benimsemişim ki sokağa atılanlarda gözüm kalıyor. Bu çalışmayı neden ülke çapında yapamadığımızı aklım almıyor.

Bu çalışmalarınıza ulaşmadan bu konularda birşeyler yazayım istiyordum, hatta bir sosyal
grup kuralım diye düşünüyordum, düşünen sizleri kutluyor, umutlanıyorum. Sevgiler..

Ayrıca afişler amaca ulaşma açısından olumlu ve açık. Doa harikasınız düşüncenizden ve emeğinizden dolayı sizi de kutluyorum.

Düzenleyen yaylaboztaş : 22-10-2009 saat 14:54 Neden: satır aralarını istediğim gibi yapamadım
yaylaboztaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2009, 12:18   #27
Ağaç Dostu

bernacyhn's Avatar

Giriş Tarihi: 14-04-2008
Afişler gerçekten çok güzel.. Eğer derslerden fırsatım olursa photoshop programıyla ben de bir şeyler yapabilirim.

bernacyhn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2009, 19:04   #28
doa
Yeni Üye

yaylaboztaş hocam çok teşekkür ederim. kocaelindede böyle bir çalışma var kaynağından ayırma evde ayırıyorsunuz ayrı çöp kutuları var onlara atıyorsunuz.ama insanla bunu tam anlamıyla yapamıyor.okulda bu eğitimi vermek çok önemli diye düşünüyorum.ben il meb götürdüm bu projeyi ama çok destek gördüğümü söyleyemem

Eski 25-10-2009, 10:10   #29
Ağaç Dostu

minka's Avatar

Giriş Tarihi: 11-09-2006
Sayın Doa, afişiniz gerçekten çok güzel,etkileyici, tebrik ederim. Aynı zamanda duyarlı insanların yaşadığı " zorlu engelleri " de anlatmış oluyor. İl Milli Eğitim veya diğer öğretmenler olsun, çevre olsun kısacası toplum olarak bu tür konularda hala yeterli duyarlılığa sahip değiliz. Söz meclisten dışarı tabii... Maalesef bu konularda destek bulmak çok kolay değil. Yaparsak kendi çabamızla, deniz yıldızı hikayesindeki gibi olacak. Kalıplaşmış, gelişmemiş zihniyetten fazla beklentim yok, bir umutla yine de yapmak zorundayız. Benim şimdi çalıştığım okula, ki 16 yıllık bir okul, 2000' e yakın fidan getirilmiş, dikilmiş ama gelin görün ki 10-15 ağaç var şuan... Öğretmenler de yılmış durumda. Birşeyler söylendiğinde ilgileniyorlar ama sonra birşey değişmiyor. Çok üzücü ve yıkıcı... Gözüm hep başka okullara kayıyor, bazen geçerken ağaçlarını sayıyorum. Benim hala umudum var. Şimdi öğrencilerimize kazandırdığımız her iyi şey gelecekte meyvesini verecektir. Sevgiler.

minka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2009, 16:00   #30
doa
Yeni Üye

minka hocam biz bu başlığı öğrencilerimle koyduk.onlarda çok zorlu bir yolculuk olduğunun farkındalr. fakat 28 yaşında bir öğretmenim ve ilkokul 5 sınıfta okul bahçemize fidan dikmiştik şimdi o okulu her gördüğümde o ağaçların altında oturan öğrencileri öğretmenimize teşekkür ediyorum.
umarım bizede teşekkür edecek öğrenciler bulabiliriz. 800 kişilik okulda 100 kişi gönül verdi bu uğurda şimdi başka bir okula geçtim ve oradada yapmayı palalıyorum.eski okulumda ise öğrencilerim fidan dikmeye devam ediyorlar. bence bu yeterlidir insan içinn....

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024