View Single Post
Eski 09-07-2012, 06:37   #473
Güler
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Sevgili limon, bu kelebekler bizde de başlamışlardı ama ertesi günü sanki birden bire azaldı.
Sebebini şimdi anladım.
Bizim buralarda çok sivrisinek oluyor, hele saat 18.00 - 21.00 arası felâket. Salıncaklara cibinlik geçirdik, yemek yerken de Raid spiral yakıyoruz.

Bahsettiğin elektrikli mavi ışıklı aletten koymuştuk, neredeyse yangın çıkacaktı. O kadar çok sinek yapıştı ki tellerin ara boşluğu kalmadı ve kısa devre yaparak alet ateş aldı.
Aman dikkat edin, aleti açık bırakıp da bir yere gitmeyin.

Bu sivrisineklerden şikayetimiz için Oğuz " ben bütün bahçeyi insektisit ile ilaçlayacağım " dedi. Sivrisinekler otlar arasında saklanırlarmış.
Ne çim kaldı, ne taflan ne de amerikan sarmasığı. Nerede ot gördüyse bastı ilacı. İki gün üst üste yaptı.
Valla dün biraz ohh dedik.
Ben de çim üzerindeki kelebeklerin uçuşmadığını gördüm.
Tafların üzerinde dokundukça zıplayan beyaz beyaz pire gibi olanlar da yok artık.

Meyve ağaçlarımız bodur, meyve ağaçlarına yaklaşmadı. Ama ben yine de sordum. Ziraat Müdürlüğü, elma-armut gibi meyvelerin toplanmasına daha çok var, en az bir hafta yememelisiniz dedi, sonrası için problem yokmuş ama zaten oralara ilaç yapılmadı, ben ilaç püskürtülürken zerre uçmaları için sormuştum.

(Bu mesajı daha sonra sileceğim)

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön