View Single Post
Eski 27-06-2012, 12:25   #692
fesleğen
Ağaç Dostu

fesleğen's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi didegazell Mesajı Göster
şimdi resim ekleme konusunda acemi olduğum için karışık oldu biraz..bos saksı küçük diye değiştirdiğim saksı..11*10 ölçülerinde yenisi ise malum saklama kabı..

bu torfu netten almıştım ama saksıya koyduğum günden beri üstü sürekli kuru..saksıyı değiştirmeden önce baslamıstı orkidemin yaprakları sararmaya.zaten toplamda 4 yaprak vardı.bugune kadar hiç besin kullanmamıstım ..yenı basladım kullanmaya..umarım sızın sayenızde orkıdem normale doner.burdakı cıcekcıler cıcekcımı yoksa marulmu satıolar bellı dııl ya.adama seffaf saksı soruosun one dıo ..orkıde torfu dıosun normal topraga dıkıver dıo
Sayın didegazell,
O tarz çiçekçilere bakmayın onlar malesef sadece tüccarlık yapıyorlar. Ben de orkide toprağı ile besini aradım 2 gün önce toprağı buldum ama besini bulamadım.Sizin orkidenizin durumu benimkinden daha iyi.Sayın SAGEN ve Sayın praecox bu konuda fazlasıyla bilgililer.Onlarla iletişime geçin hemen derim ben.Sitede daha bir çok bilgili kişi var.Ben bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum ama siz en iyisi onlara sorun.Kökler çürümeye başlamış sanırım.

fesleğen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön