Konu: Prefabrik ev
View Single Post
Eski 08-06-2012, 17:11   #86
Tolga Özmeral
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2007
Sayın S.Serdar,
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Günler öncesinden, firmanın dediği teslim tarihine işleri yetiştirtmeye uğraşıyorum.
Ki kendilerine, bana biraz zaman tanımalarını, biraz geç yükleme yapıp yapamıyacaklarını sormuştum günler önce. Montaj ekibinin işlerinin gün gün programlı olduğunu, herhangi bir gecikme durumunda bunun aksayacağını söylediler, ben de peki o zaman yetiştiririm dedim.

Nakliye hazır, konteynerden direğe kablo çekecek elektrikçi o güne iş almadı, hazır, YEDAŞ direk bağlantısını yapacak hazır. Keza vinç de yarına ayarlandı hazır. Biz o kadar uğraştık hazırız, hevesliyiz.

Bu sabah müşteri temsilcisi ile görüştüm, birazdan yüklenecek dedi.
Akşam üstü oldu ses seda yok. Tır şöförünü aradım, "Ben de haber bekliyorum yükleme için, daha aramadılar" dedi.

Tekrar firma yetkilisini aradım;

Yetkili; -Çatı makasları yetişmediği için bu gün yükleme yapamıyoruz.

Ben; -Nasıl olur? Ürünün 2 gün önce tamamen bittiğini, yüklemeye hazır olduğunu siz söylediniz.

Y. - İşin aslı ürün hazır. Ama montaj ustalarının hepsi ayrı yerler de çalışıyorlar. Yollayacak usta yok.

B. - ^#*#* ??

Y. - İsterseniz ürünü şimdi yollayalım siz indirin, ustalar bir kaç gün sonra gelsinler.

B. - O kadar malzeme oradan çalınırsa, sorumluluğu alıyor musunuz?

Y. - Yok.

Ve böyle 1 saat süren telefon konuşması...........

Sonuç; Salı günü İstanbul'dan yükleme, çarşamba montaj.

Canım sıkıldı, hevesim kaçtı.

Yarın öğle güneşinin altında, subasman üzerine kilim serip, üstünde bir büyük devirmeyi planlıyorum .

Tolga Özmeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön