View Single Post
Eski 08-06-2012, 09:53   #332
mmanager
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-10-2011
İyi günler sayın Bozo. 0606 atlas çiçeğinin toprağı yanlış seçilmiş bende de Güler Hanımın gönderdiği atlastan var bizim evin karşısındaki boş araziden kırmızı toprak deriz biz ondan aldım bolca kum karıştırdım az da olsa torf ekledim çok güzel oldu saksısı biraz ağrı oldu ama kumlu olması suyu tutmaması güzel oldu ben de 3 e böldüm şu anda 2 parçasından ikişer tane olmak üzere hep sürgün verdi tomurcukları da vardı üstelik çiçek te açtı bazı tomurcuklarını balkonumuza yuva yapan ve uçmayı yeni öğrenen kumrular kopardı ama sağlık olsun.Ucundaki sürgün de sağlıklı değil ince sürgünler yeterli güneş almadığının göstergesidir.Daha güneşli yere alın toprağını boz renkli olsun kırmızı olsun kumla karıştırın ara sıra da gübre verin bir de toprağının tabanına köpük parçaları koyun nemi sevdiği için bu şekilde saksısının tabağında su da bulundurabilirsiniz bakın daha sağlıklı olacaktır.Yağmur yağarsa bu aylarda yağmur alabilecek bir yere koyun alamıyorsa su püskürtün çok sever yıkanmayı da vs vs.saygılarımla.....

mmanager Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön