View Single Post
Eski 19-05-2012, 20:04   #876
cebrail-
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syıldıran Mesajı Göster
Merhaba ,
Arkadaşlar hümik asit uygulaması yapmayı düşünüyorum , internet sitelerine baktım ama yeterli bilgi bulamadım , zamandan ve paradan tasarruf etmek için ilaçlama makinası deposuna hümik asitle birlikte çinko sülfat , mangan sülfat ve etidot-67 (Bor) koysak kimyasal reaksiyona girip bozunurlar mı ? Uygulamasını yapan veya bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşabililer mi ? Selamlar . .
sn syıldıran hümik asit ilaçinko demir mangan bor bozulmaz hiçbirzamanyalnız çinko sülfat borik asit bunlar normal bir teneke su içerisinde zor çözünürler sıvı çinkonun hammaddesi çinko sülfat hepta hitrat ve monohitrattır hepta hitrat %22 çinko mono hitrat %36 saf çinko vardemek bunlar normal elnen karışarak net bir çözüm olmuyor ancak bir yüksek devirli bir makina etta şelatı ve sitrik asit şelatı ila reeksiyona girerek sonuç verir çünkü bitkinin belli bir alım gücü vardır %5 %8 sıvı çinkolara indirerek bitkinin alımgücüne ayarlanıyor ve buyapımda maddelerin içerisinde bitki besleme gurupları vardır örneğin amino asit gimi maddeler reeksiyona konarak çinkonun alımını hızlandırıyor kendi yaptığım orgaminarel gübre belirtmişimdir yukarıda yzdığım gimi gramaçlarını kilosunu herzaman şelatlı bir sıvı gübre daha iyibir netice verir

cebrail- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön