View Single Post
Eski 16-05-2012, 13:48   #29
ncp1963
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Hayırlı uğurlu olsun

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fanda Mesajı Göster
merhaba bende aranıza yeni katıldım niğdenın altunhisar ilçesinde 170 dönüm cehendler ceviz diktim aralıkları 10*10 aralarınada japon eriği diktim toplam 2200 adet ceviz 2200 adet cevizler tam verime yatana katar japon eriklerinden ürün almak masrafı çıkarmak 8. yıldan sonra erikleri kaldırıp cevize devam etmek.Bahçe dikiminde ve fidan seçiminde komple tesıs olarak aydın adnan menderes universitesınden prof FAİK EKMEL TEKİNTAŞ ,prof GÜNER SEFEROĞLU ve ekipleri kuruyorlar a dan z ye butun işlemleri onlar yapıyorlar ben sadece damlama sulama bahçe cevresi yaptım. Yeni başlayacak arakadaşlara tavsiyem uzman bır ekipten faydalanmaları ilk başta pahalı gibi gelıyor ama işin içine girince çok daha ucuza zamandan çok karları oluyor örnek olarak erikleri acık kök olarak diktik %4 zayiyat verdi cevizleri tüplü diktik onlarda bir sıkıntı şimdilik allaha şükür ayrıyeten etrafında 2 sıra 4500 adet kavak diktik hem bahçeyi ceviriyor hem ölü bir alanı kullanıyor ekstra bir ALLAH izin verirse hedefin 10.000 ağaç burdan katkılarında dolayı hocalarıma ekibine ve prof SEYYİD MEHMED ŞEN hocama eşekkur ederım
sayın fanda rakım bilgilerini alabilirmiyiz

ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön