View Single Post
Eski 02-05-2012, 18:47   #871
cebrail-
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sezik Mesajı Göster
Merhaba,
Yazılanları okuyor ve bilmedende olsa bir ucundan doğru yapmış olduğuma seviniyorum. 24 Kasım öğretmenler gününde 22,029 m² alana 3x5 aralıkla 1300 kadar zeytin fidanı diktim. Can suyuna Humik asit koydum (3000Lt/1Lt) bu kış havalar çok soğuk olduğundan 400 kadarı don yedi, Şubatta her ağaca 1 kürek çiftlik gübresi koydum. 1 ay önce em-5 isminde, bir mikrobiyal gübre bulup bunu tulumbayla ağaçlara uyguladım. Bu hafta 25kg'lık torbalarda 5xLeonardit satın aldım ve haftaya ağaçların dibine 100gr kadar toprağa karıştırıp uygulamayı düşünüyorum. Fidanlar kurşun kalem ve incesi kalınlıklarda olduğundan bunun yeteceğini düşünüyorum. Yaz sıcağı bastırınca Temmuz gibi tankerle sulama yapmayı planlıyorum, suya humik asit koyacağım ve bol bol sulayacağım. Can suyu için 12 tanker kullanmıştım, sanırım yine öyle olur. Leonarditin torbası 10 tl, Humikasit 20Lt/40 tl. İzmir Aliağa'da üretim yapan bir firmadan aldım.
Yukarıdaki yapılan ve planlana bakacak olursanız, eksik - fazla yapılan varmı diye fikrinizi beyan ederseniz sevinirim.
3 bin litre su ya 1 kilo azdır bence ben 20 litre suya 500 gram hümik asit koyuyorum 3binlitre suya en az 15 kilo hümik asit koymalısınız hümik asit aldığınız bayidende öğrene bilirsiniz nekadar uygulacagınızı

cebrail- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön