View Single Post
Eski 18-04-2012, 17:02   #854
cebrail-
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mmanager Mesajı Göster
İyi günler Cebrail bey anladığım kadarıyla hümik asit kullanımında bayağı bilgilisiniz.Hümik asitle dut ve armut ağacı çeliği köklendirmeyi ve fidan elde etmeyi düşünüyorum.Aynı zamanda ficus benjamin ve difenbahya gibi bir kaç çiçeği de köklendirme denemesi yapmayı düşünüyorum.Elimde bir kaç tane sikas soğanı da var hepsini aynı anda köklendirme fikrindeyim.İnternetten 250 ml hümik asit aldım üzerinde 10 lt suya yarım kapak karıştırın ve 1-2 saat bekletin ve toprağa dikin yazıyor.diktikten sonra kalan suyu diğer çiçeklerin toprağına döksem çiçeklere zararlı olur mu.dökeceğim su genellikle iç mekan bitkileri .Şişesinin üstünde evde kullnmayın bir şeyler yiyip içmeyin yazıyor kullanırken zehirleme etkisi yapar mı bilgi verirseniz teşekkür ederim...Bu mesajı okuyan ve bilgis olan diğer kişiler de cevap verirse teşkkür ederim saygılarımla
sn mmanager hümik asitin hiç birzarar verecek birmaddesi yoktur çiceklerin ağaçların kökbölgesine uygulaya bilirsiniz her firmanın kendine göre bir uygulatma şekli vardır dozacı geçmeyin yeter yeni dikilmiş fidan lardan 17 litre suya 300 gram katıp iyice bir karıştırın suiçerisinde uygulayın sezon boyunca 2 ve 3uygulama iyi olur topraktan uygulama her ağaç başına 20 veya 100 gram azolur en idali 200 veya 300 gram gereklidir ağçlardan sadece yetiştirmek için bu yeterli deyil tobraktan azot fosfor potasyum ve çinko da gerekli aslında çiflik gübresinin içerisinden bu maddeler vardır azot fosfor potasyum içeriyor bunlar %1 ve2 gimi hümik asit herne ekerseniz uygulamak dahaiyibir bitki demek yukardan yazdığınız hümik asit 250 gram 10 tl demişsiniz normalde hümik asit kilosu 10 tl kilomiktarı yükseldik çe fiyat düşer 20 kiloluk bir ürün fiyatı 100 120 tl

cebrail- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön