View Single Post
Eski 12-04-2012, 08:37   #2200
ejder01
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-07-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Sayın ejder01, olmayacağı kanaati sende nasıl oluştu, nasıl karar verdin, neler gördün, bunları anlatın ki, hem okuyan arkadaşları bilgilendirmiş oluruz hem belki size bir çare bulmuş oluruz.

Siz anlatmadan ben bir tahminde bulunayım, şayet yeriniz 1100 metre ve vadideyse olmaz, inşallah böyle bir yer değildir.
Sayın Lilium

3 adet ayrı bölgelerde bahçem var biri vadi diyebiliz oraya henüz ceviz ekmedim chanler in olduğu bahçe güney ve çok iyi güneş alabilen bir bahçe
yanlış bilgilendirilmişte olabilirim ceviz cisnlerini alırken blecik cinsini soğuk bölgeye önermediler ben yinde 3 adet ektim 3 cü yılındalar ben bu yılki soğuktan etkelenceğini düşünmüştüm hatta 1 tanesi akarsu kenarında
bileciklerin hiçbirini don vurmamış.
Bilecik cinsi dondan etkilenmeyipte chandler etkilenince 110 rakımı için chandler yetirştirmek riskli gibi
Bu yıl kalan sürgünlerinden meyva verirse koparmayıp içi tam dolduracakmı izlemeye alacam
kuzenim chandler cevizi ithalatı yapıp satışını yapmakta gelen cevizlere baktığımda tamamında içini tam doldurmamış gördüm merak ettiğim sizin
cevizlerin iç durumları nasıldı.

ejder01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön