Konu: Kanarya
View Single Post
Eski 08-04-2012, 06:01   #58
taha-b
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lilyumkokusu Mesajı Göster
Arkadaşlar Merhaba,
Uzun zaman oldu,ben yeni bir çift kanarya edindim,hiç kavga yok ama oğlan eskisi gibi ötmüyor uzun zamandır,öpüştüklerini de gözlemledim,ben yaklaşınca oğlan yuvalığın tepesine çıkıyor ,yuvayı koruyor hatta içine de giriyor.Ayrı tutup özletmeyide denedim ama nafile,erikler bezelye tanesi kadar oldu,benim hiç minik minnak yavrularım olmayacak sanırım.of of.
Öncelikle kuşları ayrı kafeslere alın. Birbirlerini görmemelerini sağlayın. Eğer bu imkanınız yoksa en azından kafesleri yanyana koymayın, aralarında biraz mesafe olsun. Her iki kuşa pazar veya manavlardan bulabileceğiniz kara lahana yaprağını (Bulmak zor olursa marul yaprağıda olur) istisnasız hergün verin. Marul veya kara lahana yaprağı vermekten hiç korkmayın.. Yeşillik kuşlarınızı her daim diri tutar. Eğer banyoluğunuz varsa erkek kuşa 2-3 günde bir banyo verin. Her iki kuşa tek çeşit yem veriyorsanız bunu biraz çeşitlendirin. Özellikle yağlı yemlere ağırlık verin. (Kenevir, nijer.) Bir çorba kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı irmik (her iki ölçüde silme olacak..) güzelce karıştırıp az miktarda mamalığın yanına ekleyin. Bu bakımları yaptıktan sonra her iki kuşunuzda gayet sağlıklı bir şekilde çiftleşmeye hazır olacaktır. Erkek kuş ötmeye ve dişi kuş kafes içinde çöp taşımaya başladığı anda her ikisinide aynı kafese alın. 1-2 gün sonrada yuvalığı kafese ekleyip yuvalık için ip, kağıt parçası vb. şeyleri kafeste dişi kuş için tedarik edin... Haydi kolay gelsin..

taha-b Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön