View Single Post
Eski 06-04-2012, 19:46   #475
yarenimex
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi livingdead1978 Mesajı Göster
İyi günler
Bahceden kopardıgım gül dalını her bir celikte bir yaprak yeri kalacak şekilde kestim ve ekim yapacagım alt kısmını 45 derece acılı kesim yaptım ve 4000ppm ibaya batırıp cıkardıktan sonra nemli tofra ektim üzerinide şeffaf sitreçle örttüm ve yapraklardaki su damlaları kurudukca günkül olarak yapraklarını su püskürterek nemlendirdim ama bir hafta gecti hiç gelişme olmadı birini çekip baktım kök durumu nasıl diğye yaprakları halen canlı hiç ölmedi ama kök yok ve üsttaraflarında siyah jelimsi bir doku oluşmaya başladı ve yumşamaya başladı neden böyle oldu ne yapmam lazım **** yanlış yaptıgım nedir yardımcı olursanız çok memnun olurum
Sayın arkadaşım, bu denemeniz sizin için bir tecrübedir.Öncelikle çelikten gül üretimi konusunda forumdaki bilgilerden yararlanarak, zamanı gelince tekrar deneyebilirsiniz. Gül çeliklerini güller yaprak döktükten hemen sonra veya budama dönemi içinde almalısınız.Bu aldığınız çelikler sürgün verip yapraklansalar bile hemen tuttuklarını, yani köklendiklerini düşünmemelisiniz. Temmuz Ağustos aylarını da canlı geçirirlerse tuttuklarına hükmedebilirsiniz. Kolay gelsin..

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön