View Single Post
Eski 09-04-2007, 15:39   #23
eskimo
Ağaç Dostu

eskimo's Avatar

Giriş Tarihi: 03-06-2005
Halkalı çöplüğü

Alıntı:
Halkalı çöplüğü şehir parkına dönüştürülüyor İstanbul'un en tanınmış yerlerinden olan eski Halkalı çöplüğü, Büyükşehir Belediyesi tarafından modern şehir parkı haline getiriliyor. Çöplüğün şehir parkı haline getirilmesi için Büyükşehir Belediyesi, eksiltme usulü ile, 29 Ocak'ta Belediye encümen salonunda ihale düzenliyor. 14.01.03 İBB
Alıntı:
Çöplükten botanik park doğacak
İstanbul'un en büyük konut alanlarından olan Halkalı'daki çöplük dev botanik parkına dönüşecek.Bin 100 dönümlük alan üzerine peysaj çalışmaları başlamak üzere.16.03.2006 Selma Şenol Referans gazetesi
Alıntı:
Halkalı çöplüğüne botanik park
Büyükşehir Belediyesi Halkalı çöplüğünün yerine 1500 dönümlük botanik park yapıyor.11 bin metrakarelik yapay göletin yanı sıra koşu parkurlarına ve piknik alanları yapılacak park, yaz aylarında açılacak.
20 mart 2003 de İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ali Müfit Gurtuna'nın temelini attığı,kentin en eski döküm alanlarından Halkalı çöplüğü ve çevresinin ıslah çalışmalrında 3 milyon 184 bin metreküp çöp bertaraf edildi.Alan düzleştirildi ve üzerine 80 santimetre toprak serildi,.Olası gaz patlamalrına karşı 260 gaz çıkış bacası yerleştirilen eski çöplüğüe 200 yakın ağaç ve 100 bine yakın çalının dikimi sürüyor.
8.04.2007 hürriyet
Pazar günü Hürriyet gazatesinde okuduğum yukarıdaki haberi Belediyeler övgüler bölümüne yazacaktım.
Anacak çevre ve yaşam için faydalı olan bu çalışmayı, internette aradığımda temelinin 2003 yılında atıldığını gördüm.Bu parkın bu yıla kadar yapılmaması ve basında dönme dolap gibi dönmesinin pek övülecek yanı olmadığını düşündüm.

eskimo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön